Gate Driver - Stero...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Gate Driver - Sterownik Bram

15 Wpisów
7 Użytkownicy
3 Likes
2,068 Wyświetleń
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
Autor tematu
 
wpf-cross-image

Gate Driver

 z zainstalowanym oprogramowaniem AFE wersja T5 jest przeznaczony do sterowania poprzez system automatyki domowej np Home Assistant, openHAB, domoticz bramami wjazdowymi i garażowymi, natomiast wersja Dual poprzez 2 przekaźnik umożliwia dodatkowo sterowanie furtką lub oświetleniem.

Układ zaprojektowany do pracy z  fabrycznymi automatami bram,  jego zasilanie to 12-24V DC/AC. Przetwornica z zabezpieczeniem termicznym, prądowym i przeciwzwarciowym. Wejścia czujników z zabezpieczeniem optycznym, możemy wykorzystać czujniki magnetyczne (kontaktron) lub oryginalne wyłączniki krańcowe automatu bramowego. Wejścia S1 i S2 z automatycznym wykrywaniem polaryzacji (sterowanie plusem lub masą). W wersji Dual wejścia S3 i SW sterowane +. Sterownik posiada zewnętrzną 2db antenę oraz złącza ARK.

Wersja Dual została wyposażona w 2 odseparowany przekaźnik z stykami 8A dzięki czemu możemy wykorzystać go do sterowania dowolnym urządzeniem 230V. Główne zastosowanie to elektrozaczep furtki lub oświetlenie. Do wejścia S3 możemy podłączyć czujnik (kontaktron) otwarcia/zamknięcia a do wejścia SW przełącznik służący do otwierania lub załączenia oświetlenia.

Sterowniki posiadają wejście I2C, które umożliwi podłączenie czujników BMP180/280. Dzięki temu zyskamy dodatkową możliwość monitorowania wilgotności, temperatury otaczającej urządzenie.

Opis wersji T5 zapraszam do zapoznania się z tym artykułem:

https://www.smartnydom.pl/sterowanie-brama-smartfonem-z-afe-esp-domoticz-i-openhab/

Parametry:

 

Gate Driver z zamontowanym czujnikiem BMP

Podłączenie sterowników

Ustawienia gpio

  • led - 2
  • przekaźnik 1 - 12
  • przekaźnik 2 - 15
  • sensor 1 - 14
  • sensor 2 - 13
  • sensor 3 - 4
  • sensor 4/sw - 5

 

 
Dodane : 11/12/2020 2:58 pm
adrian and isom reacted
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3972
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

@lukas121 gratuluję kolejnej wersji. Wymiary są bardzo kompaktowe patrząc na zdjęcie porównawcze z pudełkiem od zapałek. U mnie działa bez problemowo wersja druga Twojego sterownika i jest to jeden z bardziej użytecznych komponentów mojej instalacji.

  • otwieranie bramy z telefonu z większym zasięgiem niż pilot 433 - brama jest otwarta zanim do niej dojadę
  • widzę kiedy brama jest otwarta w systemie do automatyki/telefonie - mogę nie wstawiając z łóżka przymknąć bramę, czy to telefonem, czy krzyknąć do Alex'y
  • a powiadomienia na telefon, że brama jest otwarta, gdy nie ma mnie w domu zapalają mi czerwoną lampkę - bezcenne 🙂

super robota

 
Dodane : 12/12/2020 11:06 am
(@nimloth)
Wpisów: 1
Świeżak
 

Gdzie mozna kupic to urzadzenie w wersji dual?

Pozdrawiam

 
Dodane : 19/03/2021 12:07 pm
(@bartek_f)
Wpisów: 95
Pomocny Donator 2K21
 

Witam,

Jestem na etapie montażu bramy przesuwnej i furtki. Nie kupowałem jeszcze ani automatu ani elektromagnesu ani domofonu czy videofonu. Z tego co czytam na stronie i forum, do bramy i furtki dobrym rozwiązaniem będzie gate driver dual (choć nie wiem gdzie go można dostać), a czy do kompletu możecie mi polecić jakieś rozwiązanie do domofonu albo videofonu, który będę mógł zintegrować z smartdom? Mam domoticza na RPi i kilka sonoffów i czujników zigbee w domu jak na razie. Mogę do tego wykorzystać kamerę zewnętrzną wifi, której nie używam.

 
Dodane : 23/07/2021 9:35 am
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3972
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

@bartek_f na priv pisz do @lukas121

 
Dodane : 23/07/2021 9:54 am
Bartek_F reacted
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
Autor tematu
 

@bartek_f Gate driver umożliwia połączenie automatu bramowego z systemem automatyki domowej. Poza gate driver potrzebujesz automat bramowy ja polecam NICE, co do video domofonu to mogę polecić Dahua VTO. Nie wiem jak z domoticzem ale do Home Assistant jest już integracja. Co do zamówienia gate driver pisz na pw.

 
Dodane : 24/07/2021 7:46 am
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1173
Guru
 

@adrian jak rozwiązałeś otwieranie bramy? tj. ręcznie czy np. po lokalizacji?

 
Dodane : 26/07/2021 1:14 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3972
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

@pawell32 ręcznie, do wyboru smartfon, panel na ścianie, pilot RF, brelok MiFare. Z geolokalizacji zrezygnowałem - nie było w moim przypadku stabilne

 
Dodane : 27/07/2021 8:41 am
(@krzysztoflewandowski)
Wpisów: 2
Świeżak
 

Czy jest szansa na dodane obsługi state_closing, state_opening, bo obecnie częściowe otwarcie trudno obsłużyć w cover MQTT. Chyba że ja po prostu tego nie potrafię. 

 
Dodane : 05/11/2022 6:47 pm
(@krzysztoflewandowski)
Wpisów: 2
Świeżak
 

Czy jest możliwe że sterownik przy kłopotach z połączeniem sam otwiera bramę. Wygląda to tak, że sterownik jest niedostępny a jak staje się dostępny to otwiera bramę. Może to jakiś błąd ustawień ?

 
Dodane : 06/11/2022 6:18 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3972
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 
Dodane przez: @krzysztoflewandowski

Czy jest szansa na dodane obsługi state_closing, state_opening, bo obecnie częściowe otwarcie trudno obsłużyć w cover MQTT. Chyba że ja po prostu tego nie potrafię. 

Jak będę przerabiał AFE Firmware T5, wprowadzając MQTT Autodiscovery to spróbuję dodać to. Zapisałem sobie.

Uprzedzam, że nie będzie to szybko, bo zagrzebany jestem innej wersja AFE Firmware teraz. Tutaj jest mój plan.

Pozdrawiam

 
Dodane : 06/11/2022 6:32 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3972
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 
Dodane przez: @krzysztoflewandowski

Czy jest możliwe że sterownik przy kłopotach z połączeniem sam otwiera bramę. Wygląda to tak, że sterownik jest niedostępny a jak staje się dostępny to otwiera bramę. Może to jakiś błąd ustawień ?

Zobacz tutaj

https://www.smartnydom.pl/forum/main-category-home-assistant/sterowanie-brama-afe-firmware-t5-nie-wiem-co-robie-zle-home-assistant/#post-19125

albo tu

https://www.smartnydom.pl/forum/main-category-home-assistant/sterownik-gate-driver-dual-otwiera-brame-po-utracie-zasilania/#post-18681

 
Dodane : 06/11/2022 6:40 pm
(@krzysztoflewandowski1)
Wpisów: 4
Świeżak
 

Witam. Aktualny temat. Gdzie mogę zakupić ten sterownik w wersji dual

 
Dodane : 31/07/2023 5:05 am
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3972
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

@krzysztoflewandowski1 pisz a priv do @lukas121

 
Dodane : 31/07/2023 7:58 pm
(@krzysztoflewandowski1)
Wpisów: 4
Świeżak
 

@adrian  Napisałem koleją wiadomość. Może tym razem będzie ok.

 
Dodane : 31/07/2023 8:49 pm
Udostępnij: