Gate Driver - Stero...

Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Uwaga: Muszę przeprowadzić modernizację oprogramowania na serwerze, a w czarnym scenariuszu oznacza przeinstalowanie całego serwera na co muszę się przygotować.

Planuję to zrobić w ten weekend (25-26 Wrzesień). Prace będa wyglądały tak, że

- musze przygotować drugi zapasowy serwer i przenieść na niego strony: Smart'ny Dom, Forum, AFE

- przeprowadzić modernizację, która zajmie kilka godzin

- przenieść ponownie strony na modernizowany serwer

W tym czasie mogą występować braki w dostępie do strony lub mogą występować problemy z działaniem strony (wydajność, błędy) itp za co z góry przepraszam

Pozdrawiam, Admin

Gate Driver - Sterownik Bram

lukas121
(@lukas121)
Ekspert Donator 2K19 Zasłużony dla Forum

Gate Driver

z zainstalowanym oprogramowaniem AFE wersja T5 jest przeznaczony do sterowania poprzez system automatyki domowej np Home Assistant, openHAB, domoticz bramami wjazdowymi i garażowymi, natomiast wersja Dual poprzez 2 przekaźnik umożliwia dodatkowo sterowanie furtką lub oświetleniem.

Układ zaprojektowany do pracy z  fabrycznymi automatami bram,  jego zasilanie to 12-24V DC/AC. Przetwornica z zabezpieczeniem termicznym, prądowym i przeciwzwarciowym. Wejścia czujników z zabezpieczeniem optycznym, możemy wykorzystać czujniki magnetyczne (kontaktron) lub oryginalne wyłączniki krańcowe automatu bramowego. Wejścia S1 i S2 z automatycznym wykrywaniem polaryzacji (sterowanie plusem lub masą). W wersji Dual wejścia S3 i SW sterowane +. Sterownik posiada zewnętrzną 2db antenę oraz złącza ARK.

Wersja Dual została wyposażona w 2 odseparowany przekaźnik z stykami 8A dzięki czemu możemy wykorzystać go do sterowania dowolnym urządzeniem 230V. Główne zastosowanie to elektrozaczep furtki lub oświetlenie. Do wejścia S3 możemy podłączyć czujnik (kontaktron) otwarcia/zamknięcia a do wejścia SW przełącznik służący do otwierania lub załączenia oświetlenia.

Sterowniki posiadają wejście I2C, które umożliwi podłączenie czujników BMP180/280. Dzięki temu zyskamy dodatkową możliwość monitorowania wilgotności, temperatury otaczającej urządzenie.

Opis wersji T5 zapraszam do zapoznania się z tym artykułem:

https://www.smartnydom.pl/sterowanie-brama-smartfonem-z-afe-esp-domoticz-i-openhab/

Parametry:

Gate Driver z zamontowanym czujnikiem BMP

Podłączenie sterowników

Autor tematu Dodane : 11/12/2020 2:58 pm
adrian i isom polubień
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

@lukas121 gratuluję kolejnej wersji. Wymiary są bardzo kompaktowe patrząc na zdjęcie porównawcze z pudełkiem od zapałek. U mnie działa bez problemowo wersja druga Twojego sterownika i jest to jeden z bardziej użytecznych komponentów mojej instalacji.

• otwieranie bramy z telefonu z większym zasięgiem niż pilot 433 - brama jest otwarta zanim do niej dojadę
  • widzę kiedy brama jest otwarta w systemie do automatyki/telefonie - mogę nie wstawiając z łóżka przymknąć bramę, czy to telefonem, czy krzyknąć do Alex'y
  • a powiadomienia na telefon, że brama jest otwarta, gdy nie ma mnie w domu zapalają mi czerwoną lampkę - bezcenne 🙂

super robota

OdpowiedzCytuj
Dodane : 12/12/2020 11:06 am
Nimloth
(@nimloth)
Nowy

Gdzie mozna kupic to urzadzenie w wersji dual?

Pozdrawiam

OdpowiedzCytuj
Dodane : 19/03/2021 12:07 pm
Bartek_F
(@bartek_f)
Majster

Witam,

Jestem na etapie montażu bramy przesuwnej i furtki. Nie kupowałem jeszcze ani automatu ani elektromagnesu ani domofonu czy videofonu. Z tego co czytam na stronie i forum, do bramy i furtki dobrym rozwiązaniem będzie gate driver dual (choć nie wiem gdzie go można dostać), a czy do kompletu możecie mi polecić jakieś rozwiązanie do domofonu albo videofonu, który będę mógł zintegrować z smartdom? Mam domoticza na RPi i kilka sonoffów i czujników zigbee w domu jak na razie. Mogę do tego wykorzystać kamerę zewnętrzną wifi, której nie używam.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 23/07/2021 10:35 am
adrian
(@adrian)

@bartek_f na priv pisz do @lukas121

OdpowiedzCytuj
Dodane : 23/07/2021 10:54 am
Bartek_F polubień
lukas121
(@lukas121)
Ekspert Donator 2K19 Zasłużony dla Forum

@bartek_f Gate driver umożliwia połączenie automatu bramowego z systemem automatyki domowej. Poza gate driver potrzebujesz automat bramowy ja polecam NICE, co do video domofonu to mogę polecić Dahua VTO. Nie wiem jak z domoticzem ale do Home Assistant jest już integracja. Co do zamówienia gate driver pisz na pw.

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 24/07/2021 8:46 am
pawell32
(@pawell32)
Brygadzista

@adrian jak rozwiązałeś otwieranie bramy? tj. ręcznie czy np. po lokalizacji?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 26/07/2021 2:14 pm
adrian
(@adrian)

@pawell32 ręcznie, do wyboru smartfon, panel na ścianie, pilot RF, brelok MiFare. Z geolokalizacji zrezygnowałem - nie było w moim przypadku stabilne

OdpowiedzCytuj
Dodane : 27/07/2021 9:41 am
Udostępnij: