Gate Driver - Stero...

Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Gate Driver - Sterownik Bram

lukas121
(@lukas121)
Ekspert Donator 2019 Zasłużony dla Forum

Gate Driver

z zainstalowanym oprogramowaniem AFE wersja T5 jest przeznaczony do sterowania poprzez system automatyki domowej np Home Assistant, openHAB, domoticz bramami wjazdowymi i garażowymi, natomiast wersja Dual poprzez 2 przekaźnik umożliwia dodatkowo sterowanie furtką lub oświetleniem.

Układ zaprojektowany do pracy z  fabrycznymi automatami bram,  jego zasilanie to 12-24V DC/AC. Przetwornica z zabezpieczeniem termicznym, prądowym i przeciwzwarciowym. Wejścia czujników z zabezpieczeniem optycznym, możemy wykorzystać czujniki magnetyczne (kontaktron) lub oryginalne wyłączniki krańcowe automatu bramowego. Wejścia S1 i S2 z automatycznym wykrywaniem polaryzacji (sterowanie plusem lub masą). W wersji Dual wejścia S3 i SW sterowane +. Sterownik posiada zewnętrzną 2db antenę oraz złącza ARK.

Wersja Dual została wyposażona w 2 odseparowany przekaźnik z stykami 8A dzięki czemu możemy wykorzystać go do sterowania dowolnym urządzeniem 230V. Główne zastosowanie to elektrozaczep furtki lub oświetlenie. Do wejścia S3 możemy podłączyć czujnik (kontaktron) otwarcia/zamknięcia a do wejścia SW przełącznik służący do otwierania lub załączenia oświetlenia.

Sterowniki posiadają wejście I2C, które umożliwi podłączenie czujników BMP180/280. Dzięki temu zyskamy dodatkową możliwość monitorowania wilgotności, temperatury otaczającej urządzenie.

Opis wersji T5 zapraszam do zapoznania się z tym artykułem:

https://www.smartnydom.pl/sterowanie-brama-smartfonem-z-afe-esp-domoticz-i-openhab/

Parametry:

Gate Driver z zamontowanym czujnikiem BMP

Podłączenie sterowników

Autor tematu Dodane : 11/12/2020 2:58 pm
adrian i isom polubień
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

@lukas121 gratuluję kolejnej wersji. Wymiary są bardzo kompaktowe patrząc na zdjęcie porównawcze z pudełkiem od zapałek. U mnie działa bez problemowo wersja druga Twojego sterownika i jest to jeden z bardziej użytecznych komponentów mojej instalacji.

• otwieranie bramy z telefonu z większym zasięgiem niż pilot 433 - brama jest otwarta zanim do niej dojadę
  • widzę kiedy brama jest otwarta w systemie do automatyki/telefonie - mogę nie wstawiając z łóżka przymknąć bramę, czy to telefonem, czy krzyknąć do Alex'y
  • a powiadomienia na telefon, że brama jest otwarta, gdy nie ma mnie w domu zapalają mi czerwoną lampkę - bezcenne 🙂

super robota

OdpowiedzCytuj
Dodane : 12/12/2020 11:06 am
Nimloth
(@nimloth)
Nowy

Gdzie mozna kupic to urzadzenie w wersji dual?

Pozdrawiam

OdpowiedzCytuj
Dodane : 19/03/2021 12:07 pm
Udostępnij: