adrian

Zawodowo związany z IT, w przeszłości programista, aktualnie kodujący jedynie hobbistycznie. Pasjonata nowych technologii szczególnie tych, które ułatwiają życie lub wspierają "zielone" środowisko

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze
pawell32

@adrian jak rozwiązałeś otwieranie bramy? tj. ręcznie czy np. po lokalizacji?

Nimloth

Gdzie mozna kupic to urzadzenie w wersji dual?Pozdrawiam

Bartek_F

Witam,
Jestem na etapie montażu bramy przesuwnej i furtki. Nie kupowałem jeszcze ani automatu ani elektromagnesu ani domofonu czy videofonu. Z tego co czytam na stronie i forum, do bramy i furtki dobrym rozwiązaniem będzie gate driver dual (choć nie wiem gdzie go można dostać), a czy do kompletu możecie mi polecić jakieś rozwiązanie do domofonu albo videofonu, który będę mógł zintegrować z smartdom? Mam domoticza na RPi i kilka sonoffów i czujników zigbee w domu jak na razie. Mogę do tego wykorzystać kamerę zewnętrzną wifi, której nie używam.

lukas121

@Bartek_F Gate driver umożliwia połączenie automatu bramowego z systemem automatyki domowej. Poza gate driver potrzebujesz automat bramowy ja polecam NICE, co do video domofonu to mogę polecić Dahua VTO. Nie wiem jak z domoticzem ale do Home Assistant jest już integracja. Co do zamówienia gate driver pisz na pw.

Bartek_F

Chciałem zapytać czy coś się zmieniło w AFE apropos Domoticz API? Dostałem Gate Drive Dual z oprogramowaniem T5-3.1.0-ESP8266 i mam dostępne tylko HTTP i MQTT API. Nie mam nigdzie możliwości wpisania IDx’a. Czy to kwestia złej wersji, czy zrezygnowaliście z tej funkcji?

Krzysztof Lewandowski

Czy jest szansa na dodane obsługi state_closing, state_opening, bo obecnie częściowe otwarcie trudno obsłużyć w cover MQTT. Chyba że ja po prostu tego nie potrafię. 

Krzysztof Lewandowski

Czy jest możliwe że sterownik przy kłopotach z połączeniem sam otwiera bramę. Wygląda to tak, że sterownik jest niedostępny a jak staje się dostępny to otwiera bramę. Może to jakiś błąd ustawień ?

13
0
Cenimy Twoje opinie, proszę o komentarz.x