Gate Driver – Sterownik Bram
Gate Driver z zainstalowanym oprogramowaniem AFE Firmware wersja T5 przeznaczony jest do bezprzewodowego (WiFi) sterowania bramami wjazdowymi i garażowymi, poprzez system automatyki domowej na przykład: Home Assistant, openHAB, Domoticz. Moduł dostępny jest również w wersja rozszerzonej, Gate Driver Dual, który dzięki zastosowaniu dwóch przekaźników umożliwia dodatkowo sterowanie furtką lub oświetleniem.
Kilka słów o urządzeniu:
- Układ zaprojektowany został do pracy z fabrycznymi automatami bram. Zasilany może być napięciem stałym lub zmiennym w zakresie od 12 do 24 wolt. Wyposażony został w przetwornicę z zabezpieczeniem termicznym, prądowym oraz przeciwzwarciowym.
- Na wejściu urządzenia możemy podłączyć do dwóch czujników magnetycznych (kontaktronów) lub oryginalnych wyłączników krańcowych automatu bramowego. Wejście czujników oznaczone symbolami S1 oraz S2 zabezpieczone są optycznie oraz automatycznie wykrywają polaryzację, czyli, czy czujniki sterowane są plusem [+] czy masą [-]
- W wersji Gate Driver Dual wejścia oznaczone symbolami S3 i SW sterowane są wyłącznie plusem [+].
- Aby zwiększyć zasięg urządzenia Gate Driver posiada zewnętrzną 2db antenę, .
- Do podłączeń przewodów zastosowane zostało uniwersalne złącze typu ARK.
Wersja Gate Driver Dual
- wyposażona została w dwa odseparowane przekaźnik z stykami 8A;
- przekaźnik możemy wykorzystać do sterowania dowolnym urządzeniem zasilanym 230V. Najczęstsze zastosowanie to elektrozaczep furtki lub oświetlenie.
- do wejścia S3 możemy podłączyć czujnik (kontaktron) otwarcia lub zamknięcia,
- do wejścia SW opcjonalnie można podłączyć przełącznik służący do otwierania-zamykania bramy/drzwi lub załączenia oświetlenia.
Sterowniki ponadto posiadają wejście I2C, które umożliwi podłączenie np. czujników Bosch BMP180/280, które są obsługiwane przez AFE Pro. Dzięki temu zyskamy dodatkową możliwość monitorowania wilgotności, temperatury oraz ciśnienia atmosferycznego otaczającej urządzenie.
Oprogramowanie AFE Firmware zastosowane w Gate Driver jest w języku polskim oraz dostępne jest do pobrania za darmo.
AFE Firmware konfigurujemy przez przeglądarkę internetową, włączenie z aktualizowaniem oprogramowania do nowszych wersji. W podlinkowanym artykule możemy przeczytać oraz zobaczyć opis możliwości oprogramowania oraz sterownika: Sterowania bramą za pomocą systemów do automatyki
Typowa konfiguracja AFE Firmware T5
Podłączenia Gate Driver
Podłączenie z wykorzystaniem czujników krańcowych
- zazwyczaj bramy przesuwane
Podłączenie z wykorzystaniem czujników magnetycznych
- Zazwyczaj bramy skrzydłowe lub garażowe
Podłączenie do bramy wjazdowej i furtki
Podłączenie brama wjazdowa i oświetlenie 230V
Kontakt z projektantem urządzenia
@lukas121 gratuluję kolejnej wersji. Wymiary są bardzo kompaktowe patrząc na zdjęcie porównawcze z pudełkiem od zapałek. U mnie działa bez problemowo wersja druga Twojego sterownika i jest to jeden z bardziej użytecznych komponentów mojej instalacji.
super robota