3 minuty czytania

adrian

Jestem związany zawodowo z informatyką; kiedyś pracowałem jako programista, a teraz czerpię radość z hobbystycznego kodowania. Moja pasja skupia się na nowych technologiach, zwłaszcza tych, które mają potencjał ułatwić życie ludziom oraz wspierać ochronę środowiska naszej planety

16 komentarzy

 1. adrian pisze:

  @lukas121 gratuluję kolejnej wersji. Wymiary są bardzo kompaktowe patrząc na zdjęcie porównawcze z pudełkiem od zapałek. U mnie działa bez problemowo wersja druga Twojego sterownika i jest to jeden z bardziej użytecznych komponentów mojej instalacji.

  • otwieranie bramy z telefonu z większym zasięgiem niż pilot 433 – brama jest otwarta zanim do niej dojadę
  • widzę kiedy brama jest otwarta w systemie do automatyki/telefonie – mogę nie wstawiając z łóżka przymknąć bramę, czy to telefonem, czy krzyknąć do Alex’y
  • a powiadomienia na telefon, że brama jest otwarta, gdy nie ma mnie w domu zapalają mi czerwoną lampkę – bezcenne 🙂

  super robota

 2. Nimloth pisze:

  Gdzie mozna kupic to urzadzenie w wersji dual?Pozdrawiam

 3. Bartek_F pisze:

  Witam,
  Jestem na etapie montażu bramy przesuwnej i furtki. Nie kupowałem jeszcze ani automatu ani elektromagnesu ani domofonu czy videofonu. Z tego co czytam na stronie i forum, do bramy i furtki dobrym rozwiązaniem będzie gate driver dual (choć nie wiem gdzie go można dostać), a czy do kompletu możecie mi polecić jakieś rozwiązanie do domofonu albo videofonu, który będę mógł zintegrować z smartdom? Mam domoticza na RPi i kilka sonoffów i czujników zigbee w domu jak na razie. Mogę do tego wykorzystać kamerę zewnętrzną wifi, której nie używam.

 4. lukas121 pisze:

  @bartek_f Gate driver umożliwia połączenie automatu bramowego z systemem automatyki domowej. Poza gate driver potrzebujesz automat bramowy ja polecam NICE, co do video domofonu to mogę polecić Dahua VTO. Nie wiem jak z domoticzem ale do Home Assistant jest już integracja. Co do zamówienia gate driver pisz na pw.

 5. Bartek_F pisze:

  Chciałem zapytać czy coś się zmieniło w AFE apropos Domoticz API? Dostałem Gate Drive Dual z oprogramowaniem T5-3.1.0-ESP8266 i mam dostępne tylko HTTP i MQTT API. Nie mam nigdzie możliwości wpisania IDx’a. Czy to kwestia złej wersji, czy zrezygnowaliście z tej funkcji?

 6. Czy jest szansa na dodane obsługi state_closing, state_opening, bo obecnie częściowe otwarcie trudno obsłużyć w cover MQTT. Chyba że ja po prostu tego nie potrafię. 

 7. Czy jest możliwe że sterownik przy kłopotach z połączeniem sam otwiera bramę. Wygląda to tak, że sterownik jest niedostępny a jak staje się dostępny to otwiera bramę. Może to jakiś błąd ustawień ?

 8. Witam. Aktualny temat. Gdzie mogę zakupić ten sterownik w wersji dual

Dodaj komentarz