Asystent AI
Domoticz i bramy Ni...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Supla Domoticz i bramy Nice

3 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
3,146 Wyświetleń
(@mrtea)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#1591]

Hej,

Mam już dość sporo urządzeń podłączonych do mojego Domoticza (oświetlenie, czujniki, przełączniki, itp).
Chciałbym do Domoticza dorzucić także moje 3 bramy Nice (garażowa + wjazdowa dwuskrzydłowa + wjazdowa rozsuwana). Dwie z tych bram pracują na napędach Nice z około 2005 roku. Wszystkie napędy obsługiwane są przez pilota Nice Smilo.
Pytanie jakie mam możliwości dla tych bram, żeby je docelowo dorzucić do Domoticza.
Myślałem o 2 wyjściach, jednak nigdzie nie znalazłem informacji czy to zadziała.
Wyjście 1. Znalezienie jakiegoś konwertera typu: https://www.elexpress.pl/product-pol-939-Kontroler-Konwerter-WiFi-do-pilota.html który skopiuje mi obecnego pilota. Problemów widzę kilka. Czy poradzi sobie z pilotem Nice Smilo, bo tam sygnały są chyba w jakiś sposób kodowane? Oprogramowanie tego konwertera jest jakieś dedykowane więc mniemam, że do Domoticza będzie cięzko podłączyć?
Wyjście 2. Moduły Nice WiFi SBP-01 w każdym napędzie i podłączenie tego przez Supla.org. Następnie skorzystanie z pluginu do Domoticza obsługującego Suple. Tutaj pytanie, czy dane o bramach przejdą do Domoticza, gdyż podobno przez ten plugin nie wszystko daje radę pobrać. Ale może ktoś się zetknął/testował?
A może jakieś inne wyjście?


 
Dodane : 12/03/2020 8:45 pm
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 543
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Proponuje to rozwiązanie:

https://www.smartnydom.pl/forum/uklady-esp8266-i-inne-zrob-to-sam/sterownik-bramy-v-2/


 
Dodane : 12/03/2020 9:09 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@mrtea jest wyjście 3 bardzo podobne do 2 z tym że nie takie zagmatwane . Wystarczy taki moduł https://www.smartnydom.pl/forum/uklady-esp8266-i-inne-zrob-to-sam/sterownik-bramy-v-2/

z wgranym softem AFE i bezpośrednio obsługujesz z Domoticza , moduł jest sprawdzony , ma do wyboru albo wew albo zew antenę więc można dostosować w zależności od odległości.

EDIT kolega @lukas121 był szybszy 


 
Dodane : 12/03/2020 9:15 pm
Udostępnij: