Asystent AI
Domoticz - wykresy ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Domoticz - wykresy w jednostkach "kg"

170 Wpisów
3 Użytkownicy
3 Reactions
12 K Wyświetleń
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

W esp Easy jest opcja log w tools. Zobacz co się tam pojawia jak wysyłasz wartości z Arduino do ESP.


 
Dodane : 27/02/2023 9:16 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

takie coś sobie leci :

 

image

 

jak się przełączę i puszczę z putty TaskValueSet,1,1,1.435 na samo ESP po USB to w zasadzie jest to samo tylko wartość się pojawia

 

image
image

 
Dodane : 27/02/2023 9:46 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ktoś pisze że zadziałało coś takiego.

mySerial.print("TaskValueSet,1,1");
mySerial.println(waga);
delay(3000);

 
Dodane : 27/02/2023 10:14 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

niestety bez zmian dalej to samo

 

image

 
Dodane : 27/02/2023 10:21 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

A to ?

mySerial.print("TaskValueSet,1,1,");
mySerial.println(waga);
delay(3000);

 
Dodane : 27/02/2023 10:27 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

tak, tam brakowało przecinka

z arduino wychodziło tak:

 

image

 a na ESP dalej zera

poprawiłem i dalej bez zmian


 
Dodane : 27/02/2023 10:29 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Wychodzi dobrze ale ESP źle to interpretuje. Dlaczego.. Co może być nie tak. Masz podpięte tx z rx i rx z tx urządzeń?


 
Dodane : 27/02/2023 10:41 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

dziwne jest to że :

- jak puszczam z arduino na kompa po usb i czytam w putty to wynik jest pokazywany

- jak puszczam z kompa po usb na ESP z putty TaskValueSet,1,1,1.435 to wynik na ESP jest

- a jak puszczam tą samą droga po usb z arduino na ESP to wyniku nie ma i sa zera a z logu widać że jest odcztywane to co arduino wysyła bo się w logu pojawiaja wpisy z tą samą częstotliwościa co arduino wypluwa tylko są zera

 

tak mam podpięte juz nawet zamienałem RX z TX i dalej to samo


 
Dodane : 27/02/2023 10:41 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Pokaż jeszcze program jaki masz w Arduino.


 
Dodane : 27/02/2023 10:46 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
#include "HX711.h"
#include <SoftwareSerial.h> //biblioteka do wysyłaniawartości wagi na esp, zmiana pinów RX i TX arduino

#define calibration_factor -21053.00 //This value is obtained using the SparkFun_HX711_Calibration sketch
//-20941.00 to moja wartośc kalibracji czujników uzyskana w innym skrypcie
#include <LiquidCrystal_I2C.h> //biblioteka obsługująca typ wyświetlacza
LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,20,4); //adres i typ wyświetlacza

#define DOUT 4 //przypisanie pinu dla danych z układu HX711
#define CLK 5 //przypisanie pinu dla danych z układu HX711
#define rxPin 3 //zdefiniowanie innych pinów RX na arduino odbieranie danych
#define txPin 6 //zdefiniowanie innych pinów TX na arduino wysyłanie danych
int loops = 0;

SoftwareSerial mySerial = SoftwareSerial(rxPin, txPin);

HX711 scale;

void setup() {
Serial.begin(2400);
mySerial.begin(2400);

//dodane funkcje wysyłania danych na wyświetlacz
lcd.init(); // inicjalizacja wyświetlacza
lcd.backlight(); //aktywacja podświetlenia wyświetlacza
lcd.setCursor(1,0);
lcd.print("-- projekt nr.3_1 --");
lcd.setCursor(0,1);
lcd.print("-- waga --");

delay(5000);
lcd.clear();

Serial.println("HX711 scale demo");

scale.begin(DOUT, CLK);
scale.set_scale(calibration_factor); //This value is obtained by using the SparkFun_HX711_Calibration sketch
//Ta wartość jest uzyskiwana za pomocą szkicu SparkFun_HX711_Calibration
//scale.tare(); //Assuming there is no weight on the scale at start up, reset the scale to 0
//Zakładając, że podczas uruchamiania waga nie jest obciążona, zresetuj wagę do 0 - zablokowałem tą funkcję żeby waga się nie resetowała po zaniku zasilania
scale.set_offset(-78906);
//Serial.println("Readings:");
Serial.println("aktualna waga:");
}

void loop() {
//Serial.print("Reading: ");
Serial.print("aktualna waga: ");
Serial.print(scale.get_units(), 3); //scale.get_units() returns a float
//ustawienie ile ma być pokazywanych miejsc po przecinku
Serial.print(" kg"); //You can change this to kg but you'll need to refactor the calibration_factor
//zmieniłem z lbs na kg
Serial.println();//funkcja przejścia do następnego wiersza - działa jak ENTER


//mySerial.print(scale.get_units(), 3);// wysyłanie do ESP

//if (mySerial.available()){ //komunikacja z ESP

if (loops > 10){
String waga = String(scale.get_units(), 3);
//mySerial.print("TaskValueSet,1,1," + waga +"\r\n");//pierwsza liczba oznacza nr wiersza w ESP na którym mamy odczyt
mySerial.print("TaskValueSet,1,1,");
mySerial.println(waga);
delay(3000);



loops = 0;

//testowe wysłanie na serial monitor
Serial.print("==================================================");
Serial.println();
Serial.print("wysłanie wartości wagi na ESP - waga = ");
Serial.print(waga);
Serial.print(" kg");
Serial.println();
Serial.print("==================================================");
Serial.println();
}
loops++;

lcd.setCursor(0,0);
lcd.print("-- waga  --");
lcd.setCursor(1,2);
lcd.print("nr.1 = ");
lcd.setCursor(11,2);
lcd.print(scale.get_units(), 3); //scale.get_units() returns a float
//scale.get_units() zwraca liczbę zmiennoprzecinkową z ustawieniem ile ma być pokazywanych miejsc po przecinku
lcd.print("kg "); //You can change this to kg but you'll need to refactor the calibration_factor
//zmieniłem z lbs na kg
//lcd.println();
//zablokowałem tą "funkcję lcd.println();" bo mi wyświetlała poziome kreski na wyświetlaczu

}

 
Dodane : 27/02/2023 10:48 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Zróbmy jeszcze taką próbę. Usuń albo zakomentuj wszystkie linie z "Serial.print" i  "Serial.println"

"mySerial" zmień na "Serial". Podłącz Arduino z ESP za pomocą pinów opisanych jako tx i rx na płytce. I sprawdź.

#include "HX711.h"
#include <SoftwareSerial.h> //biblioteka do wysyłaniawartości wagi na esp, zmiana pinów RX i TX arduino

#define calibration_factor -21053.00 //This value is obtained using the SparkFun_HX711_Calibration sketch
//-20941.00 to moja wartośc kalibracji czujników uzyskana w innym skrypcie
#include <LiquidCrystal_I2C.h> //biblioteka obsługująca typ wyświetlacza
LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,20,4); //adres i typ wyświetlacza

#define DOUT 4 //przypisanie pinu dla danych z układu HX711
#define CLK 5 //przypisanie pinu dla danych z układu HX711
#define rxPin 3 //zdefiniowanie innych pinów RX na arduino odbieranie danych
#define txPin 6 //zdefiniowanie innych pinów TX na arduino wysyłanie danych
int loops = 0;

SoftwareSerial mySerial = SoftwareSerial(rxPin, txPin);

HX711 scale;

void setup() {
Serial.begin(2400);
mySerial.begin(2400);

//dodane funkcje wysyłania danych na wyświetlacz
lcd.init(); // inicjalizacja wyświetlacza
lcd.backlight(); //aktywacja podświetlenia wyświetlacza
lcd.setCursor(1,0);
lcd.print("-- projekt nr.3_1 --");
lcd.setCursor(0,1);
lcd.print("-- waga --");

delay(5000);
lcd.clear();

Serial.println("HX711 scale demo");

scale.begin(DOUT, CLK);
scale.set_scale(calibration_factor); //This value is obtained by using the SparkFun_HX711_Calibration sketch
//Ta wartość jest uzyskiwana za pomocą szkicu SparkFun_HX711_Calibration
//scale.tare(); //Assuming there is no weight on the scale at start up, reset the scale to 0
//Zakładając, że podczas uruchamiania waga nie jest obciążona, zresetuj wagę do 0 - zablokowałem tą funkcję żeby waga się nie resetowała po zaniku zasilania
scale.set_offset(-78906);
//Serial.println("Readings:");
Serial.println("aktualna waga:");
}

void loop() {
//Serial.print("Reading: ");
//Serial.print("aktualna waga: ");
//Serial.print(scale.get_units(), 3); //scale.get_units() returns a float
//ustawienie ile ma być pokazywanych miejsc po przecinku
//Serial.print(" kg"); //You can change this to kg but you'll need to refactor the calibration_factor
//zmieniłem z lbs na kg
//Serial.println();//funkcja przejścia do następnego wiersza - działa jak ENTER


//mySerial.print(scale.get_units(), 3);// wysyłanie do ESP

//if (mySerial.available()){ //komunikacja z ESP

if (loops > 10){
String waga = String(scale.get_units(), 3);
//mySerial.print("TaskValueSet,1,1," + waga +"\r\n");//pierwsza liczba oznacza nr wiersza w ESP na którym mamy odczyt
Serial.print("TaskValueSet,1,1,");
Serial.println(waga);
delay(3000);



loops = 0;

//testowe wysłanie na serial monitor/
//Serial.print("==================================================");
//Serial.println();
//Serial.print("wysłanie wartości wagi na ESP - waga = ");
//Serial.print(waga);
//Serial.print(" kg");
//Serial.println();
//Serial.print("==================================================");
//Serial.println();
}
loops++;

lcd.setCursor(0,0);
lcd.print("-- waga  --");
lcd.setCursor(1,2);
lcd.print("nr.1 = ");
lcd.setCursor(11,2);
lcd.print(scale.get_units(), 3); //scale.get_units() returns a float
//scale.get_units() zwraca liczbę zmiennoprzecinkową z ustawieniem ile ma być pokazywanych miejsc po przecinku
lcd.print("kg "); //You can change this to kg but you'll need to refactor the calibration_factor
//zmieniłem z lbs na kg
//lcd.println();
//zablokowałem tą "funkcję lcd.println();" bo mi wyświetlała poziome kreski na wyświetlaczu

}

 
Dodane : 27/02/2023 10:56 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

na serial monitorze mi leci tak:

image

 

na ESP dalej to samo:

image

w logu ESP lecą cyklicznie odczyty ale z zerami:

image

czyli generalnie bez zmian, dalej to samo, RX TX połączone tak jak dawniej przez dzielnik napięcia

 

 

#include "HX711.h"
#include <SoftwareSerial.h> //biblioteka do wysyłaniawartości wagi na esp, zmiana pinów RX i TX arduino

#define calibration_factor -21053.00 //This value is obtained using the SparkFun_HX711_Calibration sketch
//-20941.00 to moja wartośc kalibracji czujników uzyskana w innym skrypcie
#include <LiquidCrystal_I2C.h> //biblioteka obsługująca typ wyświetlacza
LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,20,4); //adres i typ wyświetlacza

#define DOUT 4 //przypisanie pinu dla danych z układu HX711
#define CLK 5 //przypisanie pinu dla danych z układu HX711
#define rxPin 3 //zdefiniowanie innych pinów RX na arduino odbieranie danych
#define txPin 6 //zdefiniowanie innych pinów TX na arduino wysyłanie danych
int loops = 0;

SoftwareSerial mySerial = SoftwareSerial(rxPin, txPin);

HX711 scale;

void setup() {
Serial.begin(2400);
mySerial.begin(2400);

//dodane funkcje wysyłania danych na wyświetlacz
lcd.init(); // inicjalizacja wyświetlacza
lcd.backlight(); //aktywacja podświetlenia wyświetlacza
lcd.setCursor(1,0);
lcd.print("-- projekt nr.3_1 --");
lcd.setCursor(0,1);
lcd.print("-- waga --");

delay(5000);
lcd.clear();

//Serial.println("HX711 scale demo");

scale.begin(DOUT, CLK);
scale.set_scale(calibration_factor); //This value is obtained by using the SparkFun_HX711_Calibration sketch
scale.set_offset(-78906);
//Serial.println("aktualna waga:");
}

void loop() {

if (loops > 10){
String waga = String(scale.get_units(), 3);
Serial.print("TaskValueSet,1,1,");
Serial.println(waga);
delay(3000);

loops = 0;

}
loops++;

lcd.setCursor(0,0);
lcd.print("-- waga --");
lcd.setCursor(1,2);
lcd.print("nr.1 = ");
lcd.setCursor(11,2);
lcd.print(scale.get_units(), 3); //scale.get_units() returns a float
lcd.print("kg "); //You can change this to kg but you'll need to refactor the calibration_factor

}

 


 
Dodane : 27/02/2023 11:17 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

zamiast waga wyślij jakąś liczbę. np" 1.522"


 
Dodane : 27/02/2023 11:28 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

wysyła ale na serial monitor

na ESP dalej zera

tylko że teraz to chyba nie ma rozkazu wysyłania na ESP ?

void loop() {

if (loops > 10){
String waga = String(scale.get_units(), 3);
Serial.print("TaskValueSet,1,1,");
Serial.println(1.522);
delay(3000);

loops = 0;

 
Dodane : 27/02/2023 11:35 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

A przełączyłeś kabelki z pinów od softserial na piny od tx i rx fizycznego ?? i to 1.522 ma być miedzy  "" 🙂


 
Dodane : 27/02/2023 11:44 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

nie, a mam też zmienić nr pinów w programie czy nie ?


 
Dodane : 27/02/2023 11:47 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

NIE. jak masz na płytce oznaczone piny jako tx i rx to tam masz co idzie na monitor z USB, taki mirror. Nic nie zmieniasz.

Dlatego też usunąłem wszystkie pozostałe polecenia do "Serial".


 
Dodane : 27/02/2023 11:56 pm
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

piny przepięte na 0 RX i 1 TX płytki arduino, ta wpisana ręcznie wartość 1.522 nigdzie się nie pojawiła, w serial monitorze lecą pomiary wagi, a w ESP dalej bez zmian zera, a w logu ESP lecą odczyty też z zerami


 
Dodane : 28/02/2023 12:00 am
(@steel_rat)
Wpisów: 646
Ekspert
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Masz coś takiego teraz:

String waga = String(scale.get_units(), 3);
Serial.print("TaskValueSet,1,1,");
Serial.println("1.522");
delay(3000);

 
Dodane : 28/02/2023 12:21 am
 zibi
(@zibi)
Wpisów: 159
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

dokładnie tak


 
Dodane : 01/03/2023 11:18 pm
Strona 7 / 9
Udostępnij: