Asystent AI
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Problem Sonoff Basic samoczynne włączanie się przekaźnika

12 Wpisów
4 Użytkownicy
1 Reactions
2,885 Wyświetleń
isom
Wpisów: 5319
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 8 lat temu

@wo__jo odłącz na próbę przycisk od przekaźnika, tzn ustaw w konfiguracji przycisku sterowanie przekaźnikiem - Brak

Jak to nic nie zmieni to wstaw fotki z konfiguracji, mam u siebie około 20 urządzeń z AFE T0 3.7.1 i wszystko pracuje bez problemów


Odpowiedz
1 odpowiedź
Donator 2K23 Donator 2K21
(@wo__jo)
Dołączył: 8 lat temu

Praktykant
Wpisów: 17
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

@isom po wyłączeniu dodatkowego przełącznika wszystko wróciło do normy. Co proponujesz zrobić żeby móc używać dodatkowy przycisk.

Poniżej screeny z konfiguracją, przed aktualizacją działał prawidłowo.

AFE Zawór 6
AFE Zawór 4

Odpowiedz
isom
Wpisów: 5319
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 8 lat temu

Dodane przez: @wo__jo

Co proponujesz zrobić żeby móc używać dodatkowy przycisk

Ja proponuję zostawić przycisk na GPIO 0 jako systemowy, a dodatkowy switch zrobić na GPIO 14. Pisałeś, że na starym sofcie działało, więc masz pewnie dość starego sonoff i GPIO 14 jest dostępne bez problemu. Jedno co jest ważne przy długich przewodach do takiego switcha to pullup sprzętowy, a nie programowy, czyli łączysz to GPIO14 z 3,3V przez rezystor 10k, a włącznik dajesz miedzy GND a GPIO14. Takie połączenie ustawia na sztywno stan wysoki i bardzo trudno to zakłócić, natomiast zwarcie do masy daje 100% stan niski.  


Odpowiedz
1 odpowiedź
Donator 2K23 Donator 2K21
(@wo__jo)
Dołączył: 8 lat temu

Praktykant
Wpisów: 17
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

@isom też mi się wydaje, że to wina zakłóceń, cofnąłem się softem do 3.3.3 i dalej było to samo. Uspokoiło się dopiero jak zmieniłem wyzwalanie przekaźnika sygnałem LOW. LED i przełącznik działa prawidłowo, tylko w Domoticzu przełącznik działa na odwrót poradziłem sobie dokładając przełącznik wirtualny działający na odwrót i znowu jest problem z dodatkowym przełącznikiem fizycznym który nie wysterowuje  przełącznika wirtualnego w Domoticzu  🙂 Próbowałem to zrobić na zmiennych użytkownika ale są lagi i nie działa to za każdym razem, a jest to sterowanie zaworem w ogrodzie i używa go żona więc musi działać tak żebym miał spokój.

Niby prosta spraw a poległem


Odpowiedz
Strona 2 / 2
Udostępnij: