Układ Fatek + DMX
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Układ Fatek + DMX

zacofunny
(@zacofunny)
Nowy

@alien hejka, czy mógłbyś jakoś w prosty sposób rozrysować jak masz rozwiązany układ Fatek + DMX ? Właśnie stoję przed tematem sterowania moimi LEDami w domu i chciałbym spróbować DMX. Czy podana przez Ciebie bramka to PROMYK v1.2 DX2 ? W jaki sposób komunikujesz się z fatekiem? Modbusem?

 

Cytuj
Autor tematu Dodane : 03/01/2022 1:56 pm
Alien
(@alien)
Majster

Cześć!
Mam Promyk 1.2 DX1, DX2 też pójdzie ma więcej kanałów. Steruję przez OpenHAB, ale oba interfejsy mają  w wersji oprogramowania 16.04.2021 obsługe MODBUS TCP, więc jeżeli masz CBES, CBEH, CM55E, CM25E czyli cos co obsługuje Ethernet to tworzysz tablicę MODBUS w sterowniku i możesz sterować sobie DMXem. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 04/01/2022 6:22 pm
zacofunny
(@zacofunny)
Nowy

@alien Dzięki za odpowiedź. Wolałbym właśnie, żeby Promyk komunikował się z Fatekiem po Modbusie, a Openhab do Fateka przez binding Modbus albo binding Fatek (kiedy Sławkowi Jaranowskiemu uda się go zrobić). Natomiast ja nigdy z DMXa nie korzystałem i nie do końca wiem jak się łączy ze sobą poszczególne komponenty, ale rozumiem, że to będzie tak jak na poniższym obrazku, tylko pomiędzy Promykiem a sterowanymi taśmami led będą jeszcze moduły Dagon Lighting np SPM-12?

 

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 20/01/2022 11:22 am
Udostępnij: