Gate Driver – Stero...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T5 Gate Driver – Sterownik Bram kontaktrony schematy

24 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
3,419 Wyświetleń
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Ten schemat jest prawidłowy. Załóżmy że złącza na schemacie to złącza twojej centralki. Na stykach krańcówek masz:

/5v/masa/5v/  brama częściowo otwarta

/masa/masa/5V/ brama zamknięta

/5V/masa/masa/ brama otwarta

i to wykrywa twoja centralka. Ty dopinasz gate driver równolegle do centralki. Musisz mieć jakieś napięcie na stychach aby wykryć ich stan i to napięcie daje twoja centralka a gate driver je wykrywa. U ciebie jest tylko 5v i tu jest problem bo to za niskie napięcie. Są centralki które daja nawet 33V w stanie spoczynku i je musi wytrzymać sterownik, niestety z tak duża rozpiętością napięcia są problemy. Jak pisałem przeróbka pod twoją centralkę lub najprościej dołożenie kontaktronów i podłączenie wg schematu 2. 

 
Dodane : 13/10/2021 8:29 am
gregaicha
(@gregaicha)
Wpisów: 64
Kontrybutor
Autor tematu
 

@isom Walki ciąg dalszy.

Stwierdziłem że zrobię tak jak radzicie z przekaźnikiem 5V. (choć mam poprzednią wersję tego sterownika z taka samą bramą bez przekaźnika i działa )

zakupiłem przekaźnik hfd23005-1zs

przekaźnik

przekaźnik na pewno działa z bateryjka (4V), z zasilaczami itd

 

bateria

próbuje go podłączyć pod centralkę tak jak miernik

miernik

miernik pokazuje 5V a przekaźnik ani drgnie ??

Co jest jest możliwe że tam jednak nie ma 5V

 

 

 

 

 

 
Dodane : 21/10/2021 7:49 pm
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Masz tam 5V, tylko wydajność prądowa jest znikoma i nie zasili przekaźnika. Podłącz przekaźnik i zmierz napięcie, pewnie sporo spadnie. Twierdzisz że jak podłączysz sterownik bramy v2 pod tą centralkę to pokazuje ci stany ?

 
Dodane : 21/10/2021 10:11 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@gregaicha dokładnie tak jak napisał @lukas121 , to 5 V ma za małą wydajność prądową i albo sobie zrobisz sterowanie na kontaktronach , albo musisz zbudować układ na tranzystorze + przekaźnik . Jest trochę przykładów na forum .

 
Dodane : 22/10/2021 2:10 pm
Strona 2 / 2
Udostępnij: