Tasmota nie łączy s...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Problem Tasmota nie łączy sie po Wi-Fi

8 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
2,039 Wyświetleń
(@rakon)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
 

Witam może ktoś pomoże,mam kilka gniazdek sonoffs26 z ewelinkiem, chcę to skonfigurować  z Domoticzem więc do dwóch wgrałem tasmote.Teraz mam problem jedno  gniazdko połączyło się z routerem Asusa rmerlin bez problemu,drugie  nie łączy się. Otworzyłem kolejna sieć w ustawieniach routera o innej nazwie też porażka,podłączyłem kolejny router też asus ddwrt i ten sam problem.Znalazlem Stary mobilny router i tu połączyło się bez problemu.Ale to inna sieć.Dlaczego to gniazdko nie chce się połączyć, dodam że w sieci mam już kilka modułów z esp8266 i wszystkie działają oki to pierwsze tez.Juz nawet wgrywalem Soft do gniazdka jeszcze raz,wgrywalem też blank i znowu Soft nic to nie zmienia, gdzie szukać przyczyny. Przeciez nie jest uszkodzone bo do mobilnego się łączy.

 
Dodane : 21/10/2021 1:06 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1195
Guru
 
@rakon
zmień kanał, szyfrowanie, ewentualnie sprawdź czy łączy się bez hasła.
 
Dodane : 21/10/2021 2:22 pm
(@rakon)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
 

@pawell32 już to robiłem do mojego  głównego routera się nie łączy, do mobilnego bez problemu już nawet na sztywno   ip przypisalem.Troche to dziwne bo przed zmiana Soft gniazdko pod ewelinkiem normalnie działało.Winilbym Soft  tasmoty ale na tym pierwszym jest ten sam i działa 

 
Dodane : 21/10/2021 3:44 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1195
Guru
 

@rakon wgraj wcześniejszą wersję

 
Dodane : 21/10/2021 3:46 pm
(@rakon)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
 

Czy do takiego gniazdka.mozna wrzucić coś innego żeby z Domoticzem gadało.Mam jeszcze kilka włączników  światła sonoff, ale chyba sobie daruje wgrywanie.Moze jakoś przez nodreda uda się skomunokowac.

Trochę mi się nie chce znów w tym gniazdku pod te malutkie piny lutowac.

 
Dodane : 21/10/2021 3:48 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1195
Guru
 

@rakon AFE i Espeasy

 
Dodane : 21/10/2021 3:51 pm
(@rakon)
Wpisów: 56
Kontrybutor
Autor tematu
 

Teraz coś dziwnego,dodam że nie mieszkam w bloku i nie mam dużo sieci w eterze, ale postanowiłem się przenieść z gniazdkiem dalej od routera i o dziwo połączyło się za pierwszym razem.Zastamawiam się czy ktoś nie zakłóca mojej sieci, ale raczej wtedy byłby problem i z innymi urządzeniami.?

 
Dodane : 21/10/2021 4:24 pm
(@maras)
Wpisów: 190
Weteran Donator 2K22 Donator 2K19
 

Nie wiem jak jest u ciebie, ale u mnie dużo urządzeń tasmoty ma tak że łączy się z siecią i rozłącza i tak w kółko. Nie wiem czy to kwestia dhcp, zakłóceń czy tego, że jest to sieci mesh. Dużo ludzi na forach ma te problemy i najczęściej jest to problem asusów. Testowałem kiedyś na wemos D1 i z tasmotą nie chciał się połączyć, a po zmianie na esp easy poszło od razu. Próba z połączeniem tasmoty z wifi rozgłaszaną przez tel też działa natychmiast. Coś jest na rzeczy z asusami.

U nie w logach routera widać najczęściej:
Disassoc 24:A1:60:11:8E:58, status: 0, reason: Disassociated because sending station is leaving (or has left) BSS (8), rssi:0

Na liście widać jak się pojawia urządzenie i po max 10sec. rozłącza z wifi i tak w kółko.

W konsoli Tasmoty jest takie info:
19:08:08.098 WIF: Łączenie z AP1 MARAS w trybie 11n jak lampaikeaskurup...
19:08:21.009 WIF: Nie udało się nawiązac połączenia, limit czasu przekroczony
19:08:22.349 WIF: Łączenie z AP1 MARAS w trybie 11n jak lampaikeaskurup...
19:08:36.023 WIF: Nie udało się nawiązac połączenia, limit czasu przekroczony
19:08:36.361 WIF: Łączenie z AP1 MARAS w trybie 11n jak lampaikeaskurup...

 

Testuję różne metody, stałe IP, wyłączone inteligentne przełączanie między AP. Zasięg raczej nie jest tu problemem, Najczęściej wystarczy u mnie restart routera i wszystkie urządzenia łączą się od razu i na pewien czas jest spokój. Zgłosiłem problem na support ASUSa ale wątpie, że znajdą rozwiązanie.
Wg. mnie Tasmota coś się gryzie z Asusem.

 
Dodane : 21/10/2021 8:41 pm
Udostępnij: