Shelly 2.5 i przełą...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Shelly Shelly 2.5 i przełącznik rolet

sirnef
(@sirnef)
Młodzik

Cześć, chciałbym shellym sterować roletami. Jednak jak się za to zabrałem to okazało się, że nie wiem jak spiąć S2.5 z przełącznikiem Karlik Deco. W instrukcji S2.5 i w poradnikach na YouTube przełączniki mają 3 złącza - w górę, w dół i L (faza). Z kolei Karlik Deco ma w górę, w dół i N (neutralny). Dodatkowo ma też dodatkowe wejście do zasilania (L i N), bo w tym przełączniku jest trochę dodatkowej elektroniki wymagającej zasilania. I że ściany faktycznie mam 5 drutów: L i N do złącza zasilania Karlika oraz góra, dół i neutralny od silnika rolety.

Schematy z obu urządzeń:

https://imgur.com/a/oMYg1C9

W zasadzie nie wiem które żyły L i N mają być wpinane w Shelly. Bardzo proszę o pomoc.

 

Cytuj
Autor tematu Dodane : 16/11/2019 12:31 pm
Tagi tematu
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20

@sirnef ten twój karlik wprowadza cię trochę w błąd z racji , że nie jest to zwykły mechaniczny przełącznik roletowy , ale podłączenie tego nie jest zbyt skomplikowane. Karlik podaje L i na otwarcie i na zamknięcie , więc wystarczy te wyjścia z karlika podłączyć do Shelly .

Masz tu schemat 

 Roleta Shelly 25 karlik
OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/11/2019 10:31 pm
sirnef
(@sirnef)
Młodzik

W końcu udało mi się wpiąć w system moje rolety. Dziękuję bardzo!

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 02/03/2020 2:45 pm
sirnef
(@sirnef)
Młodzik

Jedna sprawa jeszcze. Jak to miałem jeszcze wybebeszone na drutach ze ściany to sprawdziłem na klawiszach karlika tylko góra i dół. Niestety dopiero po włożeniu do puszki, a raczej wepchnięciu 😉 zauważyłam, że nie działa funkcja stop w karliku (przez shelly jest OK). Mogę więc tylko albo całkowicie otworzyć albo całkowicie zamknąć roletę klawiszami. Z czego może wynikać taki problem?

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 14/03/2020 2:57 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20

Ten problem wynika z ustawień modułu shelly w oryginalnej aplikacji . Ustaw przyciski na działanie chwilowe i powinno być ok

OdpowiedzCytuj
Dodane : 14/03/2020 6:59 pm
Udostępnij: