Forum Smart'ny Dom

Shelly1 brak zmiany...
 

[Rozwiązany] Shelly1 brak zmiany stanu GPIO5  

  RSS
eddu
 eddu
(@eddu)
Młodzik

Witam wszystkich,
Jako, że walczę już któryś dzień wydaje mi się, że dotarłem do ściany postanowiłem poprosić o waszą radę:) 

Chciałem wykorzystać Shelly1 do sterowania bramą. Na początek próbowałem  zintegrować shelly1 z oprogramowaniem Tasmota, oraz Domoticzem i to prawię się udało ale zwierając kontaktron podłączony do SW i L  powodowało zmianę stanu przekaźnika. 

Zmieniłem zdanie wgrałem AFE 2.0 T5 wersję do bramy. Skonfigurowałem Domoticza przycisk działa poprawnie (przekaźnik załącza się na czas jaki potrzebuje), ale znowu mam problem z stanem kontaktronu. 
Jest podłączony do SW i L. W ustawieniach AFE czujnika magnetycznego ustawiłem GPIO na 5, czułość na 1000, a idx jest taki sam jak w domoticz. Po wykonaniu komendy http:// 192.168.1.2/?device=contactron&name=Kontaktor&command=get bez względu na to czy kontaktor jest zwarty czy też nie jest cały czas ten sam status {"device":"contactron","name":"Kontaktor","command":"get","value":"closed","status":"success"}. Jeżeli zrobię na krótko to sytuacja jest taka sama. Więc tutaj dochodzę do wniosku, że Shelly ma jakiś problem z zmianą stanu GPIO5. Czy macie może jeszcze jakiś pomysł co mógłbym sprawdzić? 

Cytuj
Dodane : 11/11/2019 4:13 pm
isom
 isom
(@isom)
Dyrektor Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019

@eddu jeśli chodzi o AFE i Shelly to tylko obsługa zwykłego włącznika oświetlenia i jest do tego dedykowany soft , obsługa bramy z tym modułem nie zadziała , a raczej czujnik nie będzie działał. Wróć do tasmoty , albo do natywnego oprogramowania i wtedy bez problemu zrobisz to co chcesz . jak nie masz jak wrócić do oryginału to w tasmota trzeba ustawić przekaźnik 1 na GPIO 4 , przekaźnik 2 na dowolnym  GPIO np 3 i przycisk 2 na GPIO 5 , ten drugi fikcyjny przekaźnik będzie twoim czujnikiem a sterowany będzie przyciskiem 2 czyli GPIO 5.

IDX czujnika przypisujesz do drugiego przekaźnika i będzie śmigać 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 11/11/2019 11:08 pm
eddu
 eddu
(@eddu)
Młodzik

Dzięki za odpowiedź! Sprawdę i dam znać czy się udało 🙂 

UPDATE

Super! Działa tak jak napisałeś. Dziękuję. 
Jeszcze zastanawiam się czy do shelly1 można podłączyć jeszcze jeden kontraktor, tak by były dwa? 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 13/11/2019 10:02 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj