Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T5 [Rozwiązany] AFE Firmware T5 - Sterowanie bramą - Domoticz 2020, MQTT, HTTP, I2C

27 Wpisów
2 Użytkownicy
3 Likes
2,942 Wyświetleń
isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian mam trochę więcej czasu z wiadomych względów dlatego testy są bardziej dokładne . Pobieram i będę drążył dalej 

isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian małe podsumowanie :

LWT Domoticz MQTT działa w obu wersjach domoticz

Wsparcie Domoticz v4 oraz v2020 - dla obu wersji działa 

Czujniki I2C działają 

ADC działa

Cała reszta działa i ustawienie dwóch idx w oknie sterownik /brama przydaje się przy dwóch czujnikach magnetycznych 

Jedno do czego można się przyczepić to fakt że jak dodasz drugi sterownik bramy i przypiszesz mu drugi przekaźnik a potem zrezygnujesz z funkcji drugiego sterownika  bramy to nie można już przekonfigurować drugiego przekaźnika do niezależnej pracy - nie można mu przypisać IDX i zostają tylko takie ustawienia jak dla sterownika bramy czyli GPIO i czas podtrzymania. Robiłem próby najpierw wyłączając przekaźnik dla sterownika a potem wyłączałem drugi sterownik bramy , drugi raz wyłączałem tylko drugi sterownik bramy. Pełną funkcjonalność drugiego przekaźnika można przywrócić dopiero po resecie oprogramowania do fabryki . 

Nie wiem czy jasno to opisałem , w dużym skrócie jak ustawię jeden sterownik bramy + drugi przekaźnik do oświetlenia podjazdu jest ok , jak zmienię na dwa sterowniki bramy to już nie wrócę do funkcji oświetlenia podjazdu bez resetu do fabryki.

Mi to bardzo przeszkadzać nie będzie bo raczej nie będę zmieniał konfiguracji jak wgram do modułu przy bramie . 

Teraz pytania

Czy jest możliwość bezkolizyjnej aktualizacji z wersji http ? Mam działający moduł od @lukas121 z wersją 2.0 . Nie stracę ustawień ?

Czekać na wersję produkcyjną czy mogę wgrać tą ?

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@isom rozpocznę od końca

  • zaczekaj na produkcyjną
  • nie testowałem, ale jeśli wgrasz wersję 1mb na 2.0 http to konfiguracja zostaje. W przypadku wersji 4mb - stracisz konfigurację
  • jeśli chodzi o przekaźnik wiem na czym polega błąd - obejście na razie. Zanim zrezygnujesz z drugiej bramy to w jej konfiguracji usuń przekaźnik, który nią steruje - zapisz - wyłącz drugą bramę. Postaram się to jakoś zmienić, przed prodem
isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian dzieki za info . Czekam na wersję prod. 

adrian
Wpisów: 3982
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

To już raczej przedostatnia wersja beta przez wypuszczeniem wersji końcowej AFE T5 2.2.0 Beta 4

Dodane

  • Przerobione standardowe API: MQTT oraz HTTP
  • Automatyczne wyjście z panelu konfiguracyjnej po 10min braku akcji

Poprawione: 

  • Konfiguracja przekaźnik, po wyłączeniu jednej z bram

Do sprawdzenia mam:

  • aktualizację z wersji 1 oraz 2

 

isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian oprócz wylogowania ( 10 min ) co testować ? 

Strona 3 / 4
Udostępnij: