Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T5 [Rozwiązany] AFE Firmware T5 - Sterowanie bramą - Domoticz 2020, MQTT, HTTP, I2C

27 Wpisów
2 Użytkownicy
3 Likes
2,938 Wyświetleń
isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian nie wiem czy wiem o co kaman 🙂 ale jak możesz wstaw do tej knfiguracji ( rozumiem że dotyczy okna "brama/drzwi" ) możliwość ustawienia tych idx i zrobimy testy 

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

@isom jasne, namieszałem w tym wyjaśnieniu, tak robię właśnie

adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

Wersja AFE T5 2.2.0 Beta 2 do ściągnięcia

  • Dodana obsługa czujników: BMP180, BME280, BME680 (temperatura, wilgotność, ciśnienie - wiele innych. Więcej info o czujnikach Bosch)
  • Dodana obsługa czujnika: BH1750 - natężenie światła. Więcej info o BH1750
  • Naprawione problemy zgłoszone przez @isom powyżej

 

Uwaga: Dodaję całkiem sporo dodatkowego kodu do AFE T5 => dodaje czujniki. W związku z tym to do ściągnięcia dostępne są dwie wersje.: 1Mb oraz 4Mb

  • Wersja 4Mb wymaga ESP z 4Mb flash
  • AFE T5 dalej działa na ESP 1Mb np ESP8285
  • AFE T5 wersja deweloperska, czyli z włączonym debugowanie, wymaga już ESP z 4Mb - ilość dodatkowego kodu do debugowania powiększa rozmiar firmware do takiego rozmiaru, że brakuje miejsca w ESP na aktualizację przez WiFi 
  • Jeśli masz ESP 4Mb, z wgranym AFE Firmware to na 99% masz sformatowany flash tego ESP do 1Mb. Do tak sformatowanego ESP nie da się wgrać AFE T5 4Mb wersja deweloperska. Ale da się wgrać wersję 4Mb nie-deweloperską

 

Jeśli chcesz zainstalować wersję 4Mb (nie-deweloperska)

  • Możesz to bez problemu zrobić. Wgraj z panelu konfiguracyjnego aktualizację
  • Poczekaj około 1min, aż dioda w ESP zacznie regularnie migać
  • Po wgraniu konieczne będzie  skonfigurowanie urządzenia od początku.
    • Połącz się przez HotSpot do sieci AFE-Device, a następnie
    • wejdź na adres http://192.158.5.1 i dokończ konfigurację

 

Jeśli chcesz zainstalować wersje 4Mb wersja developerska z debugowaniem, przez przeglądarkę - bez użycia adaptera USB-TTL

  • wgraj do ESP AFE Firmware T5 Generic 4Mb - tak jak zostało to opisane w poprzednim punkcie
  • po wgraniu i skonfigurowaniu wgraj wersję: 4mb developerską / z debugowaniem

 

Jeśli nie będziesz przeglądać logi to możesz zainstalować wersję 1Mb

  • zaktualizuj w panelu konfiguracyjnym AFE
  • nic więcej nie musisz robić

 


Dzięki za pomoc w dalszym testowaniu.  Biorę się teraz za aktualizację AFE T5 ze standardowym API

isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Domoticz v 4.10717 wersja AFE T5 4Mb bez debugera . Piszę to tylko informacyjnie bo zatrzymałem się przy sterowaniu przekaźnikiem -ami.

Jak ustawię przekaźnik na GPIO 4 lub 5 ( dedykowane do I2C) to nawet po zmianie ustawień dla I2C ( zmiana przypisanych GPIO) sterowanie przekaźnikiem nie działa . Jaki ma to związek z I2C, nie wiem . Przy ustawieniu innych GPIO dla przekaźników sterownie działa. Czy tak ma być ?

 

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

@isom powinny działac na 4,5 też, zapiszę sobie do sprawdzenia

isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian w poprzedniej testowej gdzie jeszcze nie było dodane I2C działało przynajmniej z przycisku , teraz nie działa na tych GPIO wcale, dlatego podejrzewam związek z dodaniem obsługi czujników po I2C

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

@isom możliwe, przy czym jak zmieni się GPIO dla I2C na inne - to przekaźniki powinny działać. W ogóle to konfigurację I2C powinienem uzależnić, czy jest wybrany jakiś czujnik. Jeśli nie mam żadnego to konfiguracja i uruchamianie I2C powinna być zablokowana.

adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

@isom naprawiłem, naprawdę dobre znalezisko. Ten sam problem jest w AFE T6 (stacja pogody) - poprawię tutaj jak puszę live wersję bramy.

Poprawiona wersja jest do ściągnięcia. Dzięki!

Strona 2 / 4
Udostępnij: