Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T0 [Rozwiązany] AFE Firmware T0 - ze wsparciem Domoticz 2020

15 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
1,819 Wyświetleń
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

Temat poświęcony AFE Firmware z Domoticz 2020. Ta wersja Domoticz wprowadziła kilka zmian w kontekście MQTT API co wymaga modyfikacji również po stronie AFE

Tutaj do ściągnięcia wersja AFE Firmware 2.2.0

  • wprowadzony został dodatkowy parametr w konfiguracji, w którym wybiera się wersję Domoticz, a za tym uruchamianie wsparcie MQTT dla nowej lub startej wersji Domoticz

Nie mam aktualnie możliwości przetestowania, czy działa w 100% prawidłowo - wczoraj unieruchomiłem wersję swojego starego Domoticz, a na sprzęcie nie mam zainstalowanej wersji linux wspierającej Domoticz 2020.

Jeśli ktoś z użytkowników Domoticz mógłby zobaczyć, czy obsługa przekaźnika z poziomu Domoticz działa prawidłowo byłbym wdzięczny.

Potrzebuję potwierdzenia dla wersji Domoticz 

  • 4.10x
  • 2020.x

Modyfikacje w kodzie były niewielkie. W 90% wydaje mi się, że wszystko jest okay - nawet robiąc zmiany na "czuja" - no ale jest te 10% niepewności. 

W weekend postawię linuxa i wtedy będę mógł samemu przetestować na nowej wersji Domoticz.

14 Odpowiedzi
Wpisów: 603
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 5 lat temu

Hmm. Ciekawe. Nie zależnie którą wersję Domoticza ustawie to Sonoff działa dobrze. A powinno działać co drugi click dla wersji 4.10.

Chyba nie muszę przywracać ustawień domyślnych?

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981
Dodane przez: @steel_rat

Hmm. Ciekawe. Nie zależnie którą wersję Domoticza ustawie to Sonoff działa dobrze. A powinno działać co drugi click dla wersji 4.10.

Chyba nie muszę przywracać ustawień domyślnych?

W wersji 4.10 (na pewno 4.10 masz?) - AFE 2.1.2 może wpaść w pętle włącz/wyłącz jeśli szybko wciśniesz kilka razy przycisk - ta wersja nie będzie tracić co-drugi klik

isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Chwilowo nie mam starej wersji , a na 2020.1 działa dokładnie tak jak u @steel_rat , nie ma różnicy działa dobrze przy obu ustawieniach w konfiguracji. 

adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

dzięki, działa to okay, ale nie spodziewałem się, że będzie działać na obu wersjach - dobra spróbuje postawić starą wersję Domoitcz - dzięki Panowie

Edit: hehe ale skąd tu teraz wziąć starszą wersję 😉

Wpisów: 603
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 5 lat temu

Nie jestem pewien. Myślałem, że coś w Domoticzu naprawili. Wgrałem AFE 2.1.1 i wrócił problem z włączeniem Sonoffa. Czyli nie załącza za każdym razem..

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981
Dodane przez: @steel_rat

Nie jestem pewien. Myślałem, że coś w Domoticzu naprawili. Wgrałem AFE 2.1.1 i wrócił problem z włączeniem Sonoffa. Czyli nie załącza za każdym razem..

Która wersja Domoticz?

Strona 1 / 2
Udostępnij: