Notifications
Clear all

[Rozwiązany] AFE Firmware T0 - ze wsparciem Domoticz 2020  

RSS
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

Temat poświęcony AFE Firmware z Domoticz 2020. Ta wersja Domoticz wprowadziła kilka zmian w kontekście MQTT API co wymaga modyfikacji również po stronie AFE

Tutaj do ściągnięcia wersja AFE Firmware 2.2.0

• wprowadzony został dodatkowy parametr w konfiguracji, w którym wybiera się wersję Domoticz, a za tym uruchamianie wsparcie MQTT dla nowej lub startej wersji Domoticz

Nie mam aktualnie możliwości przetestowania, czy działa w 100% prawidłowo - wczoraj unieruchomiłem wersję swojego starego Domoticz, a na sprzęcie nie mam zainstalowanej wersji linux wspierającej Domoticz 2020.

Jeśli ktoś z użytkowników Domoticz mógłby zobaczyć, czy obsługa przekaźnika z poziomu Domoticz działa prawidłowo byłbym wdzięczny.

Potrzebuję potwierdzenia dla wersji Domoticz

• 4.10x
  • 2020.x

Modyfikacje w kodzie były niewielkie. W 90% wydaje mi się, że wszystko jest okay - nawet robiąc zmiany na "czuja" - no ale jest te 10% niepewności.

W weekend postawię linuxa i wtedy będę mógł samemu przetestować na nowej wersji Domoticz.

Dodane : 23/03/2020 9:03 pm
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

Hmm. Ciekawe. Nie zależnie którą wersję Domoticza ustawie to Sonoff działa dobrze. A powinno działać co drugi click dla wersji 4.10.

Chyba nie muszę przywracać ustawień domyślnych?

Dodane : 23/03/2020 9:22 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

Chwilowo nie mam starej wersji , a na 2020.1 działa dokładnie tak jak u @steel_rat , nie ma różnicy działa dobrze przy obu ustawieniach w konfiguracji.

Dodane : 23/03/2020 9:40 pm
adrian
(@adrian)

dzięki, działa to okay, ale nie spodziewałem się, że będzie działać na obu wersjach - dobra spróbuje postawić starą wersję Domoitcz - dzięki Panowie

Edit: hehe ale skąd tu teraz wziąć starszą wersję 😉

Dodane : 23/03/2020 9:58 pm
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

Nie jestem pewien. Myślałem, że coś w Domoticzu naprawili. Wgrałem AFE 2.1.1 i wrócił problem z włączeniem Sonoffa. Czyli nie załącza za każdym razem..

Dodane : 23/03/2020 10:11 pm
adrian
(@adrian)
Dodane przez: @steel_rat

Hmm. Ciekawe. Nie zależnie którą wersję Domoticza ustawie to Sonoff działa dobrze. A powinno działać co drugi click dla wersji 4.10.

Chyba nie muszę przywracać ustawień domyślnych?

W wersji 4.10 (na pewno 4.10 masz?) - AFE 2.1.2 może wpaść w pętle włącz/wyłącz jeśli szybko wciśniesz kilka razy przycisk - ta wersja nie będzie tracić co-drugi klik

Dodane : 23/03/2020 10:16 pm
adrian
(@adrian)
Dodane przez: @steel_rat

Nie jestem pewien. Myślałem, że coś w Domoticzu naprawili. Wgrałem AFE 2.1.1 i wrócił problem z włączeniem Sonoffa. Czyli nie załącza za każdym razem..

Która wersja Domoticz?

Dodane : 23/03/2020 10:16 pm
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

Ja cały czas jadę na ostatnich buildach Domoticza. Poprostu sam kompiluje do routera dla OpenWRT. Mam najnowszą wersję. I tak jak pisałem na 2.1.2 Działa ok. czy jest ustawiona nowa czy stara wersja Domoticza. Poprostu z ciekawości wgrałem jeszcze 2.1.1 i jest tam źle.

Dodane : 23/03/2020 10:20 pm
adrian
(@adrian)

@steel_rat

Ok to najnowszej wersji Domoticz AFE w wersji 2.1.1 jak i 2.1.2 z ustawieniami 4.10 nie powinny działać dobrze.

Rozumiem ze 2.1.2 działa dobrze niezależnie od ustawień co nie jest dobre 😉

Właśnie instaluje linuxa nowego i będę działał

Dodane : 23/03/2020 10:28 pm
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

Właśnie AFE 2.1.2 działa dobrze na nowym domoticzu. I nic tego nie zmienia. Czy da się opcję z nowym Domoticzem czy starym. Zawsze dobrze jest zresztą @Isom to potwierdził 🙂

Dodane : 23/03/2020 10:30 pm
adrian
(@adrian)

@steel_rat tak zrozumiałem, nie wiedziałem na których wersjach testujesz 4.10, 4.11, 2020

Dodane : 23/03/2020 10:35 pm
steel_rat
(@steel_rat)
Brygadzista

Ok. No to czekamy cierpliwie dalej.

Dodane : 23/03/2020 10:38 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@adrian soft z wyborem  wersji domoticza , pacjęt sonoff mini , wykorzystane przycisk na module monostabilny GPIO 0, przycisk dodatkowy bistabilny GPIO 4  .

Wersja domoticz v 4.10717 bez względu na ustawienia  wersji domoticza w konfiguracji AFE , przycisk monostabilny działa ok , sterowanie z poziomu domoticza przekaźnikiem ok, przycisk bistabilny wpada w pętlę.

Wersja domoticz v 2020.1 wszystko działa bez problemów bez względu na to jaką wersję domoticza ustawimy w AFE.

Podsumowanie domo v 4.10717  zawsze przycisk bistabilny wpada w pętlę , reszta działa.

Wersja domo v 2020.1 wszystko działa .

CD.

Po utracie połączenia z wifi bez względu na konfig wersji domoticza przyciski działają ok

Po utracie połączenia z brokerem ( zmiana IP w konfiguracji) bez względu na konfig wersji domoticza przyciski nie działają

Jak coś jest nie jasne to mogę wieczorem nagrać film

Dodane : 24/03/2020 11:23 am
adrian
(@adrian)

@isom ok dzięki za dobre podsumowanie

- wczoraj zainstalowałem na PC świeże ubuntu 18.04  i  też za niskie dla nowego domoticz. zainstaluje 19.10 wieczorem - i zobacze co tam chodzi z tego nowego domoticz

• 4.10 zachowanie prawidłowe dla tej nowej wersji
  • 2020 zachowanie prawidłowe tylko dla konfiguracji AFE z Domoticz 2020
  • 2020 zachowanie nie prawidłowe dla konfiguracji AFE  Domoticz 4.10 - powinien nie reagować na niektóre przełączenia

MQTT Broker znany problem. Jest tam ten parametr w konfiguracji MQTT Brokera - wait time - teoretyczne zmniejszenie jego wartości powinien odblokowywać czas oczekiwania na połączenie do mqtt brokera - nie mam teraz domoticz więc nie mam jak się tym "pobawić"

Dodane : 24/03/2020 11:49 am
adrian
(@adrian)

Poprawki naniesione, przetestowane, wersja wypuszczona do ściągania

Poprawię teraz: T5 (brama), T6 (stacja pogody)

Dzięki @isom i @steel_rat za pomoc w testowaniu. Bardzo doceniam

Zamykam temat

Dodane : 28/03/2020 6:50 pm
Udostępnij: