Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T0 [Rozwiązany] AFE Firmware T0 - ze wsparciem Domoticz 2020

15 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
1,823 Wyświetleń
Wpisów: 603
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 5 lat temu

Ja cały czas jadę na ostatnich buildach Domoticza. Poprostu sam kompiluje do routera dla OpenWRT. Mam najnowszą wersję. I tak jak pisałem na 2.1.2 Działa ok. czy jest ustawiona nowa czy stara wersja Domoticza. Poprostu z ciekawości wgrałem jeszcze 2.1.1 i jest tam źle.

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@steel_rat

Ok to najnowszej wersji Domoticz AFE w wersji 2.1.1 jak i 2.1.2 z ustawieniami 4.10 nie powinny działać dobrze.

Rozumiem ze 2.1.2 działa dobrze niezależnie od ustawień co nie jest dobre 😉

Właśnie instaluje linuxa nowego i będę działał

 

Wpisów: 603
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 5 lat temu

Właśnie AFE 2.1.2 działa dobrze na nowym domoticzu. I nic tego nie zmienia. Czy da się opcję z nowym Domoticzem czy starym. Zawsze dobrze jest zresztą @Isom to potwierdził 🙂

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@steel_rat tak zrozumiałem, nie wiedziałem na których wersjach testujesz 4.10, 4.11, 2020 

 

Wpisów: 603
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 5 lat temu

Ok. No to czekamy cierpliwie dalej.

isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian soft z wyborem  wersji domoticza , pacjęt sonoff mini , wykorzystane przycisk na module monostabilny GPIO 0, przycisk dodatkowy bistabilny GPIO 4  .

Wersja domoticz v 4.10717 bez względu na ustawienia  wersji domoticza w konfiguracji AFE , przycisk monostabilny działa ok , sterowanie z poziomu domoticza przekaźnikiem ok, przycisk bistabilny wpada w pętlę.

Wersja domoticz v 2020.1 wszystko działa bez problemów bez względu na to jaką wersję domoticza ustawimy w AFE.

Podsumowanie domo v 4.10717  zawsze przycisk bistabilny wpada w pętlę , reszta działa.

Wersja domo v 2020.1 wszystko działa .

CD.

Po utracie połączenia z wifi bez względu na konfig wersji domoticza przyciski działają ok

Po utracie połączenia z brokerem ( zmiana IP w konfiguracji) bez względu na konfig wersji domoticza przyciski nie działają

Jak coś jest nie jasne to mogę wieczorem nagrać film  

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@isom ok dzięki za dobre podsumowanie

- wczoraj zainstalowałem na PC świeże ubuntu 18.04  i  też za niskie dla nowego domoticz. zainstaluje 19.10 wieczorem - i zobacze co tam chodzi z tego nowego domoticz

  • 4.10 zachowanie prawidłowe dla tej nowej wersji
  • 2020 zachowanie prawidłowe tylko dla konfiguracji AFE z Domoticz 2020
  • 2020 zachowanie nie prawidłowe dla konfiguracji AFE  Domoticz 4.10 - powinien nie reagować na niektóre przełączenia 

MQTT Broker znany problem. Jest tam ten parametr w konfiguracji MQTT Brokera - wait time - teoretyczne zmniejszenie jego wartości powinien odblokowywać czas oczekiwania na połączenie do mqtt brokera - nie mam teraz domoticz więc nie mam jak się tym "pobawić"

 

adrian
Wpisów: 3982
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

Poprawki naniesione, przetestowane, wersja wypuszczona do ściągania

Poprawię teraz: T5 (brama), T6 (stacja pogody) 

Dzięki @isom i @steel_rat za pomoc w testowaniu. Bardzo doceniam

Zamykam temat

Strona 2 / 2
Udostępnij: