Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T0 [Rozwiązany] AFE Firmware T0 2.1 - Domoticz HTTP oraz MQTT

94 Wpisów
4 Użytkownicy
8 Likes
10.2 K Wyświetleń
adrian
Wpisów: 3982
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

ok to coś tam mówi - będę analizował - dam znać

isom
Wpisów: 5086
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Hej @adrian wyczyściłem pamięć wgrałem od nowa wersję B3 i tak po http / get dostaję ok

{"device":{"type":"ADC"},"command":"get","data":{"raw":0,"percent":0.000000,"voltage":0.000000,"voltageCalculated":0.000000},"status":"success"}

Robię podgląd przez konsolę i tak to publikuje AFE 

consola
Konfig ADC w AFE mam taki 
AFE ADC
Patrzę na Twoje logi i głupieję , bo już nie wiem o co kaman 
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@isom

ok, bede patrzył o co kaman 😉

isom
Wpisów: 5086
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Tylko nie wiem dlaczego u Ciebie w logu nie ma błędu , wgrałem  do testu tasmotę na ADC podałem 3V i dostałem na tym samym module wartość 1024  

tas consola
więc wgrałem wersję 2.0.2 AFE i z tymi samymi ustawieniami ADC i z 3V na ADC bez problemu dostaję jako surowe dane 1024 więc identycznie jak z tasmoty po mqtt . Może do testów podłącz z 3,3V do ADC rezystor 1 k i zobacz co dostaniesz .
3 Odpowiedzi
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@isom

no coś mam tam nie tak z tym ADC - nic nie wykrzesałem poza 0

jeszcze nad tym nie siedzę, robię teraz stare Domoticz HTTP API - za 2h skończę i zajrzę w ADC

(@steel_rat)
Dołączył: 5 lat temu

Ekspert
Wpisów: 603

@adrian

Miałem trochę więcej czasu, ale musiałem odwiesić Sonoff'a namiejsce. Generalnie bład pojawia się za każdym razem gdy nacisnę przycisk w Domoticzu. Każdy. Ale już poleceniem mosquitto_pub -h 10.0.0.1 -t domoticz/out -m '{"idx":18,"nvalue":1}' potrafie załączyć przekaźnik. Jak wysyłam przez to polecenie to status aktualizuje się tak za 4 razem choć nie zawsze. Czasem szybciej. Może by dodać automatyczną odpowiedź?

Wygląda, że na którymś stringu się wykłada. Wygląda że na tym "hwid":"7".

To polecenie steruje przekaźnikiem mosquitto_pub -h 10.0.0.1 -t domoticz/out -m '{"Battery":255,"RSSI":12,"description":"","dtype":"Light/Switch","id":"00014062","idx":18,"name":"Pompka","nvalue":1,"stype":"Switch","svalue1":"0","switchType":"On/Off","unit":1}'

A to nie

mosquitto_pub -h 10.0.0.1 -t domoticz/out -m '{"Battery":100,"RSSI":12,"description":"","dtype":"Light","hwid":"7","id":"00014062","idx":18,"name":"Pompka","nvalue":1,"stype":"Switch","svalue1":"0","switchType":"On","unit":1}'

adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

Beta 4 dostępna do pobrania

Zrobione ale nie przetestowane gruntownie (prośba o pomoc w dalszym testowaniu)

  • wszystkie API powinny działać
  • eksperymentalnie zrobiłem, że w HTTP Domoticz API, nie jest wymagane podanie w komendzie sterującej &source=domoticz (eksperci z Domoticz i AFE wiedzą o co chodzi)
  • poprawiony defekt zgłoszony przez @steel_rat - Json Pharse error dla nowego Domoticz
  • potencjalnie poprawiony defekt zgłoszony przez @isom z ADC - u mnie idą już wartość różne od zera (proszę zobacz u siebie @isom)

Co jest zrobione, co zostało do zrobienia opisane jest w pierwszym poście

Biorę się za poprawny upgrade z wersji innej niż 2.1

Pozdrawiam

 

 

Wpisów: 603
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 5 lat temu

Wgrane. Mqtt działa poprawnie. Steruje z Domoticza przekaźnikami. Jeszcze jedno mi się przypomniało. Jak przywracalem do ustawień fabrycznych i potem wszystko na raz konfigurawalem to IP od mqtt nie było pamiętane w całości tylko początek. Dopiero wpisanie drugi raz IP sprawiało, że IP bylo całe. 

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@steel_rat

ok, zapisałem sobie do sprawdzenia

isom
Wpisów: 5086
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian jest progres bo po http/get dostaję 

{"device":{"type":"ADC"},"command":"get","data":{"raw":1024,"percent":100.000000,"voltage":3.000000,"voltageCalculated":3.000000},"status":"success"}

W konsoli też widać wartości ale publikuje tak jak widać 

adc 2
Może niech ktoś jeszcze sprawdzi to ADC  u siebie 
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@isom

bardzo, bardzo dziwne -zastanawiam się jak to zreplikować u siebie

Strona 6 / 13
Udostępnij: