Połączenie systemu ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Pomoc Połączenie systemu aqara i philips hue

5 Wpisów
3 Użytkownicy
1 Reactions
133 Wyświetleń
(@kornikil)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

Cześć wszystkim,

Poszukuję porady w sprawie połączenia urządzeń aqary (dokładnie włącznika h1 z bramką m2) z żarówkami philips hue

Stan faktyczny wygląda następująco. Podczas remontu łazienki niestety "fachowcy" popełnili błąd i na jednej wiązce połączyli wszystkie 6 punktów świetlnych na suficie (wszystkie włączają się jednocześnie nie ma możliwości zapalenia np. 3 żarówek nad lustrem) W łazience posiadam włącznik aqara h1 z dwoma przyciskami połączony z bramką aqara m2. Czy istnieje taka możliwość aby kupić 3 żarówki philips hue i skonfigurować je z drugim przyciskiem włącznika aqara aby niejako obejść dzieło moich fachowców i móc zapalać tylko część oświetlenia? Nadmienię też, że korzystam z apple homekit. Jestem całkowicie zielony w tych sprawach a jednak czasami człowiek by chciał zapalić tylko część oświetlenia dlatego też zwracam się do was o pomoc.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 
Dodane : 16/04/2024 6:43 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5100
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Dodane przez: @kornikil

Czy istnieje taka możliwość aby kupić 3 żarówki philips hue i skonfigurować je z drugim przyciskiem włącznika aqara aby niejako obejść dzieło moich fachowców

To nie będzie możliwe, nie możesz użyć tyko trzech żarówek smart, bo po podaniu napięcia pozostałe zwykłe żarówki będą włączone na stałe. Wszystkie żarówki muszą być smart.

Co do połączenia xiaomi i philips hue, nie wypowiem się, być może bramka i apple homekit pozwoli na spięcie dwóch producentów.

Wiem że na 100% można to zrobić z zigbe2mqtt, ale do tego potrzebny serwer np Home Assistant. 

 
Dodane : 16/04/2024 7:40 pm
pawell32 reacted
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1229
Guru
 

Niewiele tu mozna dodać.

Dodane przez: @kornikil

Nadmienię też, że korzystam z apple homekit

Do HK można dopiąć zarówno jedno i drugie, jeśli masz urządzenie HomePod lub AppleTV możesz w automatyzacji spiąć włączniki z żarówkami smart Philipsa. Tak jak napsał kolega - WSZYSTKIE muszą być smart i zasilanie na stałe.

 
Dodane : 17/04/2024 8:01 am
(@kornikil)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

Dzięki za odpowiedzi.

Czyli jak dobrze rozumiem potrzebuję wszystkich żarówek smart i HomePod lub AppleTV i powinno się udać skonfigurować przycisk ze światłami? Czy żarówki yeelight współpracują z homekit. Na stronie producenta piszą że podobno tak ale w sklepach internetowych nie ma takich informacji.

 
Dodane : 17/04/2024 9:04 am
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1229
Guru
 

@kornikil jeśli chcesz bazować na HK to tak. Ja jednak nie pokładał bym w tym nadzieji. Jestem tego samego zdania do Isom, lepiej zainteresować się docelowo czymś konkretnym. Teraz masz rozkminę z oświetleniem w łazience, za chwilę dojdą następne i powróci pytanie - czy to współpracuje...

Dodane przez: @kornikil

Czy żarówki yeelight współpracują z homekit.

miałem jedną i nie była gotowa na współpracę.

 
Dodane : 17/04/2024 10:30 am
Udostępnij: