Domoticz Integracja...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Integracja z Satel Integra

Adam Dudek
(@adamdudek)
Początkujący

Witam Wszystkich serdecznie

Ostatnio ożeniłem Domoticza z moją centralą alarmową Satel Integra 128 przez modół ETHM nawet bez większych problemów. Teraz potrzebuje aktywować wyjście centrali Satel za pomocą ESP8266 wyposażonego w czujnik DS18B20 oraz termostatu Domoticza. Nie mam problemów ze sterowaniem wyjściem innego ESP8266 za pomocą tego termostatu, ale nie wiem jak mam zmusić Domoticza aby aktywował wyjście centrali Satel. Nadmieniam, że ręcznie z poziomu Domoticza klikając na ikonę wyjścia satela mogę zmieniać stan tego wyjścia a termostat nie jest w stanie wysterować tego wyjścia. Przypuszczam, że pewnie trzeba wpisać jaką ścieżkę w pozycji włącz akcje/ wyłącz akcje.  

Będę wdzięczny za podpowiedz, bo męczę się z tym już 3 dzień

Wyjście Satel Integra

 

Zdarzenia

 

 

Cytuj
Autor tematu Dodane : 18/02/2021 12:59 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@adamdudek ta fotka niewiele pomaga bo nie wiadomo co to jest i co ma robić , skoro możesz zmienić stan wyjścia w satel to ma ono jakiś idx w domoticz i jakiś typ , jesli to zwykły przełącznik to można użyć json 

przykład http://IPdomoticz:port/json.htm?type=command&param=switchlight&idx=99&switchcmd=On

Wpisując poprawny adres domoticz i port możesz włączyć przełącznik z idx 99 , wkejając to w akcji tego przełącznika, który ma włączyć ten idx 99

OdpowiedzCytuj
Dodane : 18/02/2021 2:05 pm
Adam Dudek
(@adamdudek)
Początkujący

@isom Witam

Z nieba mi spadłeś ruszyło od szczała.  Termostat rzeczywiście steruje wyjściem centrali satel. 

A możesz mi podpowiedzieć dlaczego co ok 30 sekund przekaźnik na ułamek sekundy jest wyłączany i załączany ponownie?, bo tego się nie spodziewałem

Jak ten sam termostat sterował wyjściem w esp8266 zamiast wyjściem Satela to przekaźnik podłączony do gpio esp8266 był załączony do puki nie podniosła się temperatura powyżej zadanej a teraz przekaźnik działa  tak jak poniżej logi wskazują.

  

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem

 

Logi

Log
 
właściwości wyjścia Satel w domoticz-u
przycisk
OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 19/02/2021 6:28 am
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@adamdudek czegoś tu nie rozumiem , wstawiłeś json-y w akcje wyjścia satel , które chcesz sterować termostatem ? Moja koncepcja była taka , w akcje termostatu a raczej przekaźnika , który jest załączany na podstawie skryptu LUA wstawiam te jsony z idx wyjścia satela . U Ciebie domoticz wali błędami i nie wiem czy to wynika z faktu że wstawiłeś json-y do akcji przełacznika, którym właśnie chcesz sterować , czy wynika to z uprawnień do satela ( login- hasło użytkownika centrali) . Moim zdaniem to webasto powinno mieć wstawione te json i przy zmianie stanu webasto wysyła polecenie do wyjścia satel .

Opisujesz to tak lakoicznie, że nie można się zorientować

OdpowiedzCytuj
Dodane : 19/02/2021 10:36 pm
Adam Dudek
(@adamdudek)
Początkujący

@isom

Sorki zmieniłem opis wyjścia Satela z Webasto na Satel 70 IDX Podłogówka i dlatego taka zmyłka. Mój błąd, bo powinienem w całej korespondencji trzymać się tych samych nazw.   

Hasło do Satela jest poprawne, bo przyciskając ikonkę żarówki wyjścia Satela zmieniam jego stan a po drugie termostat załącza i wyłącza mi to wyjście poprawnie tylko, że co ok 30 sekund następuje niepotrzebne wyłączenie (na ułamek sekundy) i ponowne załączenie  wyjścia satel. 

Dopiero od miesiąca mam zainstalowanego Domoticza i dopiero się uczę, ale wygląda to tak jakby Domoticz nie dostawał potwierdzenia że to wyjście Satela zostało załączone i co 30 sekund ponawiał wysłanie polecenia załączenia tego wyjścia.  

 

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 22/02/2021 7:16 am
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@adamdudek Ok to wyjaśnia moje wątpliwości . Na początek wyłącz wszystkie skrypty i zobacz czy wpisanie poprawnego json w dowolnej przeglądarce włączy to wyjście satela.

Jeżeli tak to znaczy, że cała komunikacja jest poprawna , a pętlę zał/wył powoduje coś w systemie .

OdpowiedzCytuj
Dodane : 22/02/2021 1:08 pm
Adam Dudek
(@adamdudek)
Początkujący

@isom Trochę się wyjaśniło

ta pętla 30 sekund wynika z tego, że wyście w satelu miało ustawiony standardowy czas działania 30 sekund. 

Zmieniłam na maksymalna wartość 99:59 minut i jest git.  To, że klepnie mi to wyjście po takim czasie na ułamek sekundy to już nie problem.

dziękuje za pomoc

 

 

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 25/02/2021 7:01 am
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@adamdudek myślę, że wyłączenie timera dla tego wyjścia w satelu spowoduje, że będzie włączone przez cały czas aż do wyłączenia, ale skoro tak Ci odpowiada to spoko.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 25/02/2021 8:28 am
Udostępnij: