Forum Smart'ny Dom

Podlewanie automaty...
 

Podlewanie automatyczne, nawadnianie  

  RSS
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Majster Donator 2019

Witam znalazłem w necie blog na którym był taki zestaw blockly... dołożyłem do tego warunek odnośnie opadów ale może mi ktoś pomóc zrobić jakąś regułę lato zima próbowałem stworzyć selektor 4 pory roku p podpiąć póki co tylko pod lato ale coś nie działało sam selektor był wersją ręczną nie automatem .  Wszystkie sugestie mile widziane .

 

Może podzielcie się swoimi ustawieniami pod systemy nawadniające 😉 to na pewno będzie rozwojowy temat

Cytuj
Dodane : 09/05/2019 2:32 pm
isom
 isom
(@isom)
Szef Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019

@wojtek_gtx  tyle jest pomysłów ilu użytkowników buduje takie systemy , ja np nie ustawiam warunków włączenia podlewania tylko warunki wyłączenia i tak :

ustawiam że od maja do października podlewanie domyślnie działa według harmonogramu czasowego i tylko wtedy gdy wilgotność jest większa niż 75% , temp zewnętrzna jest niższa niż 10 st lub pada deszcz to podlewanie stop.

Co do twojego selektora to łatwo go zrobisz wykorzystując plany czasowe patrz przykład dla lato - zima https://prntscr.com/nmxeyc

a działać będzie jeżeli w selektorze ukryjesz poziom OFF.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 10/05/2019 8:23 pm
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Majster Donator 2019

Do mojego schematu blockly dodałem selektor pory roku, co prawda tylko dwie ale wystarczy i jest w tym temacie pełnia szczęścia. Oczywiście po ustawiałem jeszcze czujniki . Dziękuję kolego Isom

OdpowiedzCytuj
Dodane : 04/06/2019 11:52 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj