Która bramka ZigBee...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Która bramka ZigBee do sterowania przez Domoticz? W internecie chaos...

45 Wpisów
10 Użytkownicy
8 Likes
4,967 Wyświetleń
(@waldekgr)
Wpisów: 11
Aktywny
 

Mariusz i tak właśnie zrobię. Bo innego wyjścia brak 😉

 
Dodane : 08/08/2022 5:35 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 4979
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 
Dodane przez: @waldekgr

A po co to powielać ?  niby co to miałoby dać ?

opisałem wyżej. Po to by mieć i w tel i w domoticz a tego mam tylko w mojej sieci

Ja mam domoticza w telefonie i w sieci LAN i to jest rozwiązanie a nie kombinowanie pod górę. Dzięki temu, że wszystko jest w domoticz mogę np czujnikiem zigbee uruchomić oświetlenie które jest po wifi albo po kablu . Po co mi samo zigbee w telefonie jak nic innego oprócz tego zigbee nie wysteruję ? Po co mi domoticz bez zigbee skoro czujnik w oknie nie wyłączy mi ogrzewania gdy to okno otworzę? Będę miał tylko ikonę że jest otwarte ale co mi z tego ?

 
Dodane : 08/08/2022 5:41 pm
(@tarzinio)
Wpisów: 3
Aktywny
 

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie odnośnie takiego rozwiązania z ZigBee2MQTT . Czy to zastępuje mi bramkę / bramki różnych producentów? Czy moge czymś takim połączyć urządzenie np żarówkę która działa na wi-fi? W sumie to opiszę mój problem. Chciałem kupić żarówki RGB +  CCT sterowane z zigbee (by potem sterować nimi przez domoticz)  z firmy tuya lub ledvance, jednak te z tą technologią mają moc max 800lm cos lub 1000lm z groszami a mi zależy na większej mocy i sa takie z tych firm, jednak tylko pod wi-fi. Czy da się to jakoś ograć, tak by tymi bez zigbee a jedynie wi-fi dało się sterować przez domoticz, a najlepiej by obsługiwało to jakieś inne urządzenie by odciążyć wi-fi?

 

Dodatkowo jeszcze pytanko, czy jeżeli mam np żarówki z różnych firm które wspominania przez was technologia nie wspiera ich  to wystarczy jedna bramka z zigbee 3 czy muszę do każdego producenta mieć swoje?

 

 
Dodane : 16/11/2022 1:05 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1076
Mistrzu
 

@tarzinio zigbee2mqtt jak sama nazwa wskazuje jest to zamiennik bramki zigbee. Urządzenie (np. dongle) + soft realizuje połączenia urządzeń komunikujących się po zigbee z ekosystemem po mqtt. Urządzenia wi-fi podłączasz bezpośrednio do sieci. Takie urządzenie łaczy się z chmurą i posrednikiem jest wtyczka integrująca system z aplikacją. Jak da się łatwo otworzyć to mozna wgrać Tasmotę.

Później sterujesz wszystkimi urządzeniami z jednego systemu.

 
Dodane : 16/11/2022 1:20 pm
(@tarzinio)
Wpisów: 3
Aktywny
 

Hmm...Czyli jest nadzieja, że zadziała to z poziomu domoticz mimo tego, że nie ma pod zigbee takich jak chce. Dzięki wielkie za odpowiedź. Będę szukać czy są wtyczki do domoticz dla firm od tych żarówek

 
Dodane : 17/11/2022 8:09 am
Strona 3 / 3
Udostępnij: