@daro1003 opcja 1 potem S5 i dalej już nie można się pomylić
Nie masz raczej GUI więc B2
@isom No i działa teraz tylko kopia karty SD czy mogę zrobić to przez Win32 Disk Imager i będzie działać ?
Pewnie że możesz
@isom odpaliłem dashticza i teraz pozostaje zabawa z jego konfiguracją.
A powiedz mi jeszcze @isom gdzie znajdę druga opcje w konfiguracji raspi-config Overscan
Jak działa to nic nie zmieniaj . Po co chcesz ta opcję ?
@isom bo w poradniku jest a jej nie znalazłem i nie wiem do czego służy i czy faktycznie ma być.
@daro1003 jeśli rozciąga Ci się część widoczna na cały ekran to nic nie rób - jeśli masz czarną ramkę dookoła to wtedy trzeba zmienić ten parametr
@moderator ok dzięki na razie na ekranie 7cali jest ok zobaczymy jak podepnę 15cali niestety opcja jest pod inną nazwa bo jej nie znalazłem.
Z tego co pamiętam to jest Underscan - przy waveshare musialem zmienic
Witam serdecznie wszystkich. Jestem świeżak 🙂 Zamówiłem wczoraj taki sam ekran i zastanawiałem się jak go zamontować na ścianę a tu rozwiązanie, mam pytanie do autora czy może dodać więcej zdjęć panelu oraz jak go zamontować w środku ramki. Jaki byłby koszt wydrukowania ramki? Pozdrawiam, Marcin.
Hej, nie wiem jakie dodatkowe zdjęcia mógłbym zamieścić w zasadzie jest już wszystko. czego brakuje?
Cześć, odebrałem właśnie panel, interesuje mnie to w jaki sposób panel jest przymocowany do ramki w jej wnętrzu. Ile kosztować będzie wydrukowanie takiej ramki? Pozdrawiam.
- Ekran wkładasz to tej ramki
- Lewy i prawa cześć górnej ramki maja miejsca na wklejenie magnesów.
- U dołu ramki tez są magnesy, ale dolne magnesy są mniejsze i wklejane są do prowadnic dla nich specjalnie zaprojektowanych - do wydrukowania
- od "tylca" wklejane są dodatkowe części rami: ramka frontowa plus części tylnej rami są ze sobą sklejane.
- Dodatkowe użyłem taśmy klejącej dwustronnej żeby dodatkowo przykleić tylna część ramki to tylnej części ekranu
- Na koniec tylna cześć ramki po wklejeniu wygląda tak jak na tym zdjęciu
- Tylna część jest brzydka na zdjęciu bo równałem papierem ściernym nierówności po klejeniu
- wszystkie elementy ramki możesz ściągnąć sobie z artykuły i zobaczy pod Windows jak wyglądają - Windows powinien otworzyć model 3D
- wydruk to wg mojej drukarki 64 metry filamentu (w zależności jaki kupisz sobie filament to jakieś 15-30zl), 33 godziny drukowania, wiec realnie jakieś 4 dni drukowania - oczywiście jeśli wszystko pójdzie okay od pierwszego strzału
- drukarka musi mieć blat do drukowania 30x30mm minimum - wtedy będzie w dwóch częściach
- ja osobiście nie mam czasu aktualnie, żeby Ci wydrukować przez następnych kilka tygodni
pozdrawiam
Gdzie na obecną chwile można nabyć ekran ? Czy tylko w sklepie kamami.pl ? Czy jeszcze są inne źródła ?


