Zasilanie do expand...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Zasilanie do expandera mcp 2317

7 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
608 Wyświetleń
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
Autor tematu
 

Isom ja mam pytanie odnosnie zasilania. Bede bral z wemos zasilanie do expandera mcp 2317 jak uwazasz ktorym napieciem lepiej jest zasilic tego expandera 3.3 czy 5 voltami. 

Nastepne expandery ponprzez I2C

Tak sie zastanawialem. Expander  ma przedzial do chyba 5.5v. Obawiam sie ze gdyby w zasilaczu ktory zasila wemos , podskoczylo nap powyzej 5.5v to moze uszkodzic expander . I mysle ze jednak lepiej zasilic go 3.3v. I nastepne po przez I2C tez  

Drugi expander bedzie zasilsny z tego samego wemosa , a w przyszlosci moze i nastepny expander z tego samego wemosa. 

Podlanczajac wiecej expanderow mam obawy ze wkoncu regulator w wemosie zostanie przeciazony i zoztanie uszkodzony. 

Dlatego lepiej by bylo je zadilic 5 voltami 

ale to tez jest ryzyko  

jak uwazasz jest lepiej  

 

 
Dodane : 23/01/2021 4:23 pm
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Jeśli obawiasz się ,że masz kiepski zasilacz i może dać powyżej 5,5V to nie masz wyjścia.

 
Dodane : 23/01/2021 4:37 pm
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
Autor tematu
 

@marcingajda zasilacz z wyj na mini usb od telefonu. Taki aby pociagnal wystarczajaca ilosc wemosow czy expanderow , krotko mowiac zeby byl wydajny pradowo. 

 
Dodane : 23/01/2021 4:47 pm
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Ten stabilizator w klonie wemosa z 5V na 3,3V też zbyt wydajny nie jest. Co innego w orginale.

 
Dodane : 23/01/2021 5:38 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@krzysztofch ponieważ taki ekspander będzie pracował już od 1,8V do 5,5V w normalnych temperaturach ( -20 do +80) i nie sądzę żebyś to mroził albo grzał do 100* , zasilić możesz tak żeby pasowało Ci do układów wykonawczych . Jak planujesz większość przekaźników to łatwiej dać jeden większy zasilacz 5V i opędzić wszystko. Jeżeli tak jak u mnie większość czujników to zasiliłem z 3,3V , przekaźniki mam na 12V więc i tak zasilone są z centralki od alarmu . Jak masz obawy to nie stosuj tanich ładowarek do telefonów , tylko kup zasilacz na szynę , albo taki jaki mi wysłałeś - to bardzo solidna firma 

 
Dodane : 23/01/2021 5:42 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 
Dodane przez: @marcingajda

Ten stabilizator w klonie wemosa z 5V na 3,3V też zbyt wydajny nie jest. Co innego w orginale.

Tu bez dwóch zdań masz 100% racji

 
Dodane : 23/01/2021 5:49 pm
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
Autor tematu
 

@isom

No tak przekazniki zasilane na 12v. 

Potem zasilanie wemosa jednego z ladowarki od tel. 5v do wemosa. Od tego wemosa zastanawiam sie czy zasilic dwa lub 3  nastepne expandery 5v czy 3.3v

W sumie to nie obawiam az sie tej ladowarki  ze tam moze podskoczyc nap wieksze niz 5.5 v ,a jak podskoczy to latwo taki expander moge szybko wymienic  i bede mial doswiadczenie  

moge tez to zasilic z wemosa 3.3 volt  ale obawialem sie tego regulatora  

wiec podlancze do 5 v  

i dziekuje isom za odp  i innym  

 

 

 
Dodane : 23/01/2021 7:47 pm
Udostępnij: