HLK-LD2410B sesnor ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

ESP8266/ESP8285 HLK-LD2410B sesnor za 15 zł jako czujnik obecności

1 Wpisów
1 Użytkownicy
1 Likes
1,110 Wyświetleń
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
 

Zakupiłem ostatnio u kolegów ze wschodu kilka sensorów HLK-LD2410B

4

Małe to jest i zgrabne 

5

Jest to czujnik obecności działający w paśmie 24Ghz, czyli radar o niewiekiej mocy, ale bardzo precyzyjny. Zakres działania to max 5m, ale do domowych zastosowań jest ok. Są dwie wersje w tym jedna z Bluetooth, ale do normalnej pracy polecam korzystać z komunikacji po UART, albo ostatecznie wykorzystać wyjscie cyfrowe jako czujnik binarny. Bluetooth nadaje się dobrze do kalibracji i tyle.

Jeden sensor zamontowałem w puszcze elektrycznej w garażu i po kalibracji, reaguje tylko w obrębie warsztatu - blatu roboczego i to mi bardzo odpowiada. Sensor wykrywa również ruch statyczny więc wystarczy, że oodychasz w zasięgu działania 🙂
Drugą sztukę postanowiłem na próbę wpakować do szklanego włącznika z ESP8285, podobnego do popularnego Sonoff TX 1.
Myślałem, że moc radaru i grube szkło + plastik, będzie problemem, ale okazuje się, że działa to nad wyraz dobrze.
Po ustawieniu zasięgu i czułości, mam świetny czujnik, którego nie widać, a spełnia swoją funkcję.
Jak ktoś ma trochę pojęcia o majsterkowaniu i podstawy elektroniki, to polecam taką zabawę.

minitiger

I tym sposobem Aqara motion sensor, który do tej pory uruchamiał oświetlenie w sypialni poszedł na urlop, a w jego miejsce mam czujnik, którego nie widać i nie trzeba pamiętać o baterii.

Firmware do obsługi, to Tasmota, albo ESPHome, przy tasmocie wymagana własna kompilacja, z AFE  też może współpracować, ale mamy wtedy tylko dwa stany jak w tradycyjnym czujniku ruchu. 

Najwięcej informacji można uzyskać przy ESPHome 

6

 

 
Dodane : 09/06/2023 11:09 am
pawell32 reacted
Udostępnij: