Forum Smart'ny Dom

SonOff z Tasmotą - ...
 

SonOff z Tasmotą - brak reakcji na fizyczny przycisk  

  RSS
Bartek_F
(@bartek_f)
Początkujący

Mam problem z sonoff'ami touch. Zainstalowane jest oprogramowanie Tasmota (miałem 6.2.1, ale po aktualizacji do 6.6.0 nic się nie zmieniło), skonfigurowany jest mqtt, który się ciągle łączy i rozłącza, podobno to jakaś głębsza sprawa i nie znalazłem jeszcze w sieci rozwiązania. Ale do rzeczy, kiedy dioda na przełączniku miga, to przełącznik fizycznie bez problemu daje się włączać i wyłączać, ale kiedy dioda nie świeci, albo świeci światłem ciągłym, to mogę stać przy ścianie czasem 15-20 sekund i klepać sobie w przełącznik do woli bez reakcji. Czasem zdarza się też, że robią się "lagi" i po takich kilku kliknięciach nagle sonoff załapie zadziała kilka razy pod rząd. Jak chodzi o działanie przez domoticza czy przez http, to tam nie ma problemu, wchodzę, klikam i działa. Tylko jednak wchodząc do domu nie chcę szukać telefonu, ładować się na stronę i zapalać światło, tylko normalnie kliknąć na ścianie :/

Czy ktoś z Was miał może podobne objawy? Nie wiem za bardzo od czego zacząć poszukiwanie rozwiązanie. Czy to kwestia oprogramowania Tasmota, czy mqtt, czy jakaś wada, czy jeszcze coś innego?

Cytuj
Dodane : 10/10/2019 9:26 am
isom
 isom
(@isom)
Dyrektor Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019

@bartek_f nie mam sonoff touch i nie chcę mieć ale z twojego opisu wynika że jak moduł nie ma połączenia z serwerem ( migająca dioda to wewnętrzne reguły są wykonywane i lokalnie działa , a jak próbuje się łączyć to lipa . Sprawdzałeś w panelu tasmoty jak wygląda zasięg sieci wifi z którą ten moduł się łączy ? 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 10/10/2019 10:14 pm
Bartek_F
(@bartek_f)
Początkujący
Dodane przez: @isom

Sprawdzałeś w panelu tasmoty jak wygląda zasięg sieci wifi z którą ten moduł się łączy ? 

Nie widzę nigdzie w menu tasmoty takiej opcji. Jeśli jest taka to chętnie sprawdzę. Natomiast od strony routera widzę że jest połączenie cały czas. Druga rzecz, która przemawia, że to nie kwestia utraty połączenia, to fakt, że od strony Domoticza albo właśnie panelu z przeglądarki działa zawsze bez opóźnienia.

@isom tu chyba odrotnie zrozumiałeś. Dioda na przełączniku kiedy miga to wtedy sygnalizuje że jest połączona. No chyba, że się mylę?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 14/10/2019 12:05 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj