Gosund SP111, ustaw...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Tasmota Gosund SP111, ustawienie na czas lub napięcie, ręczne włączenie

2 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
2,492 Wyświetleń
(@mat5098)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
 

Witam
Kupiłem gniazdko Gosund SP111, chciałbym wgrać do niego Tasmote, lecz mam do tego pytania.
-Czy to oprogramowanie pozwala na ustawienie gniazda, żeby w danej godzinie włączało się o określonych godzinach, np 10;00-13;00, a w godzinach 8;00-10;00 i 13;00-18;00, gdy napięcie jest powyżej np 250v to uruchamia się na 10 min? Czy da się do tego jeszcze dołożyć manualne włączenie np. na 30min?
-Gdy da się ustawić włączanie gniazda czasowo to co się dzieje w sytuacji, gdy nie ma prądu, ustawienia czasowe się rozjeżdżają? (Podobno Tasmota działa offline, bez internetu)
-Rozumiem też (po przejrzeniu wielu tematów), że mogę ustawiać sterowanie za pomocą wizualnego języka programowania (chyba za pomocą domoticz'a) 
-W razie gdyby mi się tasmota nie spodobała, gdzie znajdę oprogramowanie, żeby wrócić spowrotem do Tuya?

 
Dodane : 14/06/2022 2:51 pm
(@edass)
Wpisów: 216
Weteran
 

Cześć

Jak wygrasz Tasmote to możesz korzystać ze wszystkiego co jest w Tasmocie m.in. reguły więc możesz napisać regułę , która będzie robiła to co chcesz. Możesz również podłączyć się przez MQTT z OH, HA czy domoticz i używać reguł ze swojego serwera wysyłając tylko polecenia włącz / wyłącz do gniazdka. 

Co do powrotu do oryginalnego FW to można spróbować zgrać zawartość pamięci z gniazdka przed wgraniem Tasmoty. Rozkręć gniazdko( wystarczy wykręcić tą jedną śrubkę i da się go bez śladu rozebrać i złożyć) i będziesz miał dostęp do pinów gnd RX TX i coś tam jeszcze (dawno to robiłem i nie pamiętam dokładnie) . Jeśli mnie pamięć nie myli to postępujesz jak ze zwykłym esp8266. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Dodane : 16/06/2022 8:23 pm
Udostępnij: