Sonoff POWR316D + T...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Tasmota Sonoff POWR316D + Tasmota 12.5.0.3 problem brak wyświetlania napięcia

11 Wpisów
3 Użytkownicy
1 Likes
603 Wyświetleń
(@przemo-2)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

Witam, zakupiłem urządzenie Sonoff POWR316D wraz z wgraną Tasmota urządzenie ma się uruchamiać gdy jest za wysokie napięcie. Wpisywałem SetOption21 1' wyświetliło 'on' ale nie działa, wyświetla tylko napięcie gdy jest w pozycji "on".  Bardzo proszę o pomoc jestem początkującym w tym temacie. Z góry bardzo dziękuje

 
Dodane : 18/05/2023 9:28 pm
Tagi tematu
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@przemo-2 jak zakupiłeś na takiej

1

 lub podobnej aukcji, to napisz do sprzedającego żeby pokazał poradnik jak to uzyskać. Ja się nie znam, ale układ pomiarowy w tym urządzeniu jest podłączony na wyjściu przekaźnika i może wskazywać wartości dopiero przy załączonym przekaźniku.

Z opisu w aukcji wynika, że jest to możliwe, więc albo była jakaś wersja gdzie pomiar był połaczony z wejsciem L modułu, albo sprzedajcy nie wie co sprzedaje.

 
Dodane : 19/05/2023 9:03 am
MiG41 reacted
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Dodane przez: @isom

ale układ pomiarowy w tym urządzeniu jest podłączony na wyjściu przekaźnika i może wskazywać wartości dopiero przy załączonym przekaźniku.

 

Jeśli tak jest ( a na filmikach można to zaobserwować , że napięcie nie jest mierzone przy wyłączonym przekaźniku ) , to sterowanie tylko przez zewnętrzny woltomierz.... ( albo jakaś modyfikacja sprzętowa...)

Bo zamiana Lin i Lout spowodowałaby najpewniej wyłączenie równiez samego Sonoffa....

 

 
Dodane : 19/05/2023 9:19 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Dodane przez: @mig41

Jeśli tak jest

Budowa samego modułu nie zostawia złudzeń

2

 Zasilanie - mostek prostowniczy jest podłączony do L In , ale cały pomiar jest już na L out 

Można się bawić w dodatkowy pomiar, a ten moduł tylko do załączenia obciążenia, ale czy warto? Lepiej kupić słabszy- tańszy moduł z pomiarem i zastosować stycznik lub SSR 40A.

Ostatnio kupiłem maleństwo OXT mini przekaźnik z pomiarem i obciążeniem rezystancyjnym do 3500W do pralki, bo shelly1PM mocno się grzał i powiem, że mam bardzo pozytywne odczucia. Jest dwa razy mniejszy niż shelly, a daje spokojnie radę.

 
Dodane : 19/05/2023 9:41 am
(@przemo-2)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

dziękuje wszystkim za odpowiedz, tak zakupiłem na aukcji gdzie pisało że się nadaje do obniżania napięcia. Jeszcze raz dziękuje za pomoc

 
Dodane : 19/05/2023 10:07 am
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Można kombinować z przerzuceniem zasilania mostka z Lin do Lout , i traktować Lout jako Lin....

Bo układu pomiarowego to bym nie ruszał.

Taka rzeźba dla zdesperowanych 🙂

EDIT: Ale tak , jak masz możliwość ,to go oddaj , i kup coś sprawdzonego do obniżania napięcia , choćby SP111 z Mediaexpert ( chyba jeszcze tam są).

 
Dodane : 19/05/2023 10:10 am
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Dodane przez: @isom

Ostatnio kupiłem maleństwo OXT mini przekaźnik z pomiarem i obciążeniem rezystancyjnym do 3500W do pralki, bo shelly1PM mocno się grzał i powiem, że mam bardzo pozytywne odczucia. Jest dwa razy mniejszy niż shelly, a daje spokojnie radę.

Grzanie to kwestia toru prądowego i przekaźnika ( wiadomo). Shelly1PM się grzeje u mnie przy grzałce 3kW gdzieś do 92 stopni ( on ma wewnętrzny termometr) , ale się jeszcze nie wyłącza. A ten OXT mini ma czujnik temperatury wewnętrznej ?

Ja swoje SP111 ,które mają duże obciążenie ,dolutowałem dallasy i umiejscowiłem w pobliżu rezystora pomiarowego , i też grzeją się podobnie ( do 90 stopni).

 
Dodane : 19/05/2023 10:18 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Dodane przez: @mig41

A ten OXT mini ma czujnik temperatury wewnętrznej ?

Nie ma czujnika i nie bardzo jest jak go tam zmieścić

Wymiary: 39,2mm x 39,2mm x 18mm

ale sama obudowa przy 2200W jest tylko lekko ciepła. 

 
Dodane : 19/05/2023 6:32 pm
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

W samochodzie też są żarówki 3W do podświetlania ( no może były , bo te czasy się kończą)  , i pożarów jakoś od nich nie było ,a szkiełko też było lekko ciepłe , ale sama żarówka dotknąć się nie dała 🙂

To że obudowa lekko ciepła nic nie znaczy. Też mogę powiedzieć ,że SP111 jest lekko ciepły , a ds18b20 pokazuje temp 80 w środku....

Nie chce mi się wierzyć , że akurat OXT mini ma jakiś super nie grzejący się przekaźnik , czy dwa razy większy tor prądowy....  Wszystkie te rzeczy są bardzo podobnie zbudowane , na jedno kopyto.  Może akurat dałeś grubszy przewód ,przez co lepiej się ciepło z niego odprowadza 🙂

 

 
Dodane : 19/05/2023 6:55 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@mig41 ja nie twierdzę, że OXT się nie grzeje, tylko stwierdzam, że przy takich samych warunakach shelly było mocno ciepłe a ten mini moduł jest tylko lekko ciepły. Mi to wystarczy, bo wiem jaki negatywny wpływ na elektronikę ( kondensatory) ma wysoka temperatura. Im wyższa tym krótsze życie.

 
Dodane : 19/05/2023 7:33 pm
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Bo shelly ma cieńszy plastik ,przez co izolacja słabsza , ot cały sekret 🙂 

 

 
Dodane : 19/05/2023 8:19 pm
Udostępnij: