SP111 - Tasmota 12....
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Problem SP111 - Tasmota 12.2.0

9 Wpisów
4 Użytkownicy
3 Likes
611 Wyświetleń
(@mupik)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 

Potrzebna pomoc, gniazdko SP111 z już wgraną tasmota 12.2.0

Wgrana konfiguracja i zrobiona kalibracja

Cel- sterowanie grzałką do PV powyżej 253V i tu pojawia się problem:/ bo za chiny gniazdko nie chce robić tego co powinno 🙂 , przetestowane kilka różnych wersji komend jedynie

"PulseTime 1 900
Rule1 ON ENERGY#Voltage>=253 DO Power ON ENDON
Rule1 1"

działa totalnie połowicznie bo załącza gniazdko na ok 1s i wyłącza czyli sobie cyka jak napięcie wzrośnie i spadnie.

Znalazłem też super wersje z opóźnieniem załączenia i wyłączenia "rule1 on System#Boot do var1=0 endon on System#Boot do var2=0 endon on Time#Minute do if ((time>=480) and (time<=900)) var1=1 else var1=0;Power off endif endon on Energy#Voltage>253 do if ((var1==1) and (var2==1)) var2=0;RuleTimer2 3 endif endon on energy#Voltage<252 do if ((var1==1) and (var2==0)) var2=1;RuleTimer1 10 endif endon on Rules#Timer=1 do if (var2==1) Power off endif endon on Rules#Timer=2 do if (var2==0) Power 1 endif endon

rule1 1"

Ale po wbiciu tego w konsoli zupełnie się nic nie dzieje:/ 

Ktoś ma pomysł co nie tak? To pierwsza styczność z tasmota, ale z racji urządzania domu nie ostatnia a już taki problem :/

 
Dodane : 07/05/2023 6:36 pm
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Jest już identyczny temat https://www.smartnydom.pl/forum/tasmota/gosund-sp111-z-tasmota/

 
Dodane : 07/05/2023 6:45 pm
(@mupik)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 

@mig41 przeczytałem chyba wszystkie wątki i sprawdziłem 4 czy 5 reguł ale gniazdko zupełnie na nie nie reaguje.

 
Dodane : 07/05/2023 7:01 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 603
Ekspert
 

No by były obsługiwane warunki "if" w Tasmocie to trzeba sobie samemu soft skompilować. Ten wpis, dwa posty wyżej, jest pewnie mój. Tam pisze też o wgraniu softu co udostępniłem. Tylko to była wersja niższa 

 
Dodane : 07/05/2023 8:25 pm
Mupik reacted
(@mupik)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 

Dzięki to już coś , bez tego chyba się uda obyć w gniazdku. 

Po kolejnych próbach gniazdko zachowuje się dziwnie, ręczne sterowanie jakby przestało działać, przełączenie na ON powoduje cyknięcie i przejście od razu w stan OFF ostatnia testowana reguła to 

"PulseTime 1 900
Rule1 ON ENERGY#Voltage>=253 DO Power ON ENDON
Rule1 1"

 
Dodane : 08/05/2023 7:19 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@mupik czytając Twoje wpisy mam wrażenie, że wszystko robisz na zasadzie kopiuj -wklej, bez rozumienia co robisz. Przepraszam jeżeli się mylę, ale

Dodane przez: @mupik

"PulseTime 1 900
Rule1 ON ENERGY#Voltage>=253 DO Power ON ENDON
Rule1 1"

To powyżej to zestaw poleceń, które należy wpisywać w konsoli oddzielnie, reguła w tym zestawie to tylko 

Rule1 ON ENERGY#Voltage>=253 DO Power ON ENDON

Opisz jak wklejasz te polecenia i co dostajesz w informacji zwrotnej w konsoli, to będzie łatwiej, inaczej to zgadywanie, że wklejasz to w całości a konsola zwaraca błąd. 

 

 
Dodane : 08/05/2023 7:47 am
Mupik reacted
(@mupik)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 

Chyba zmęczenie , czyli komendy pojedynczo i pewnie o to chodziło.

Obecnie gniazdko załapało jakiegoś buga i ręczne sterowanie na ON powoduje tylko cyknięcie i powrót na OFF , zresetuje do 0 ustawie na nowo i dam znać czy działa DZIEKI!

 

 
Dodane : 09/05/2023 7:20 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Dodane przez: @mupik

Obecnie gniazdko załapało jakiegoś buga i ręczne sterowanie na ON powoduje tylko cyknięcie i powrót na OFF

Ja się nie dziwię, że gniazdko tak się zachowuje, ono robi to co mu zleciłeś w pierwszym poleceniu 🙂

PulseTime 1 900 , wpisanie tego w konsoli spowoduje, że gniazdko ma się wyłączyć po 1 milisekundzie i tak się dzieje.

Sam wpis PulseTime dotyczy domyślnie pierwszego przekaźnika, jak mamy tylko jeden wystarczy wpis PulseTime 900

Jak mamy więcej przekaźników niż jeden musimy je numerować, ale bez spacji, czyli np PulseTime1 900, PulseTime2 300, itd..

Tak naprawdę tasmota w konsoli informowała Cię że ustawiła wyłączenie gniazdka po 1 milisekundzie, ale nie czytałeś

 
Dodane : 09/05/2023 8:44 am
Mupik reacted
(@mupik)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 

@isom dokładnie o to chodziło, wygląda że działa poprawnie teraz tylko ptzetestować wszystko 🙂

 
Dodane : 09/05/2023 5:10 pm
Udostępnij: