Fatek - OpenHab - r...
 
Notifications
Clear all

Fatek - OpenHab - refresh  

  RSS
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

Cześć, domyślny "Refresh" danych z Fatek do OH jest 60 sekund 

  • Ustawiłem na razie 5sek, natomiast chciałbym nie mieć większego niż 1sek i tutaj się zastanawiam, czy za częsty nie będzie miał negatywnego wpływu na sieć LAN? (fatek podłączony przez LAN)

Macie jakieś doświadczenia?

Cytuj
Dodane : 02/02/2020 2:56 pm
Tagi tematu
teslanet
(@teslanet)
Młodzik

Witaj,

 Mogę Ci powiedzieć jak jest w przypadku  PLC GE RX3i bo to jest serce mojego domu , obsługuje: kominek,cały węzeł cieplny, solary, główne zasilania oraz gniazda, pozostałe "wodotryski" bezpośrednio z OH . PLC komunikuje się po Modbus TCP/IP i nie ma mowy o takim opóźnieniu (wtyczka OH) , do prawdy nie sprawdzałem po logach ale to dla tego że opóźnienie jest niezauważalne i uznałem to za pewnik przez 2 lata jeszcze nic się nie zwiesiło ( a cały czas coś zmieniam) .  Oczywiście z poziomu OH mogę sterować PLC . Mogę powiedzieć że czasami jest problem z OH , bynajmniej tak miałem ostatnio że nie chciały mi się odświeżać dane, ale to był problem  (cache) OH - z racji że mam go zainstalowanego jako Docker na Qnap nie mogłem z konsoli go wyczyścić- musiałem brutalnie usunąć katalogi i zrestartować OH.

Na sieć LAN (jak patrze na switch) wszystko jest ok . Wszystko mam w jednej sieci i naprawdę ładnie pracuje. 

Ja, jako refresh ustawione mam cały czas domyślnie 1000 i jest ok - mowa o OH bo nie wiem gdzie masz ustawione odświeżanie/odpytywanie, niemniej jednak 60 to masakra !! nigdzie jeszcze się z takimi czasami nie spotkałem, 5 sek lepiej ale 1 ładniejsza 🙂

Nie wiem co PLC  ma robić w twoim projekcie bo każdy sobie duma rożne rozwiązania, ja do końca OH nie ufam 🙂 i dla tego sterownikiem głównym jest PLC (zboczenie zawodowe co do bezpieczeństwa- ciśnienia i temperatury w układach mam spore, przy układzie zamkniętym CO  nie mogłem ryzykować) jak na razie sprawuję się bez zarzutu.

 

 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/02/2020 7:50 pm
adrian
(@adrian)
Prezes Zasłużony dla Forum, Patron Strony

@teslanet hej, ustawiełm sobie też na 1sek, pozdrawiam

 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 09/02/2020 8:39 pm
Udostępnij: