Shelly + kontaktron...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Pomoc Shelly + kontaktron na 220v

75 Wpisów
5 Użytkownicy
1 Likes
5,340 Wyświetleń
(@marek9999)
Wpisów: 24
Praktykant
Autor tematu
 

Dobra a jakbym nie chciał mieć żadnych elementów na oknie tylko w puszce co tak jak pisałem poda bezprzewodowo sygnał do centralki (bo żona będzie marudzić, że coś na oknie jest przyklejone)? Nie wiem czy będę w stanie przeforsować zainstalowanie czegoś widocznego na oknach...

 
Dodane : 09/09/2021 9:51 am
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1186
Guru
 

@marek9999 jak będziesz wymieniał okna to są z wbudowanymi kontaktronami.

 
Dodane : 09/09/2021 9:53 am
(@marek9999)
Wpisów: 24
Praktykant
Autor tematu
 
Dodane przez: @pawell32

@marek9999 jak będziesz wymieniał okna to są z wbudowanymi kontaktronami.

ja właśnie takie mam zamówione w profil okna (MC340- M14) tylko pytam o to jak teraz to mogę w puszcze bezprzewodowo do tego Satela podłączyć, bo isom mi tu zaproponował czujnik na ramę okna ale tego raczej już nie przepchnę, więc jeśli Satel to bym musiał mieć coś co poda sygnał bezprzewodowo na centralkę w puszcze

a czy takie coś będzie można wykorzystać: https://www.satel.pl/produkty/sswin/system-bezprzewodowy-abax-2/moduly-rozbudowy-wejsc-i-wyjsc-abax-2/asw-210/ ? czy do tego mogę podłączyć wyjścia z kontaktronów i ten moduł prześle mi informacje do centralki? z tym, że to nadal jest na 220v, więc jak zaniknie zasilanie to system nie działa. Centralkę jestem w stanie umieścić gdzieś w jednym miejscu i zasilić ją z bufora ale samych 'puszek' niestety nie mogę... jak to można rozwiązać?

 

 
Dodane : 09/09/2021 10:16 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@marek9999 przepraszam ale to Ty pisałeś o shelly door 2 , ja tylko zastąpiłem go Satelem , czy miałeś pomysł jak  ukryć przed żoną ten Shelly ? Skaczesz z kwiatka na kwiatek i oczekujesz gotowych recept . 

 
Dodane : 09/09/2021 10:50 am
(@marek9999)
Wpisów: 24
Praktykant
Autor tematu
 
Dodane przez: @isom

@marek9999 przepraszam ale to Ty pisałeś o shelly door 2 , ja tylko zastąpiłem go Satelem , czy miałeś pomysł jak  ukryć przed żoną ten Shelly ? Skaczesz z kwiatka na kwiatek i oczekujesz gotowych recept . 

bo mam kilka okien piwnicznych, które już wymieniłem, więc tam ten czujnik mogę wykorzystać, natomiast początkowo rozważałem też czujnik wibracji na oknie, z tym, że z tego co już wiem to raczej nie będzie takiej możliwości ale mam już też zamówione okna z kontaktronami w profilu, więc optymalna dla mnie jest puszka koło sterownika rolet, w której będę mógł przekazać bezprzewodowo sygnał do centralki, tylko jak to mogę zrobić bez widocznych elementów na oknie? szukam rozwiązania, bo mam jeszcze trochę czasu zanim przyjdą okna.

Sam stwierdziłeś, że Shelly nie bo nie spełnia funkcji alarmowych a Satel bo alarm z tego co zrozumiałem powinien być oddzielnie, chociaż nie do końca wiem dlaczego...

 

 
Dodane : 09/09/2021 12:23 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1186
Guru
 
Dodane przez: @marek9999

bo mam kilka okien piwnicznych, które już wymieniłem, więc tam ten czujnik mogę wykorzystać, natomiast początkowo rozważałem też czujnik wibracji na oknie, z tym, że z tego co już wiem to raczej nie będzie takiej możliwości ale mam już też zamówione okna z kontaktronami w profilu, więc optymalna dla mnie jest puszka koło sterownika rolet, w której będę mógł przekazać bezprzewodowo sygnał do centralki, tylko jak to mogę zrobić bez widocznych elementów na oknie? szukam rozwiązania, bo mam jeszcze trochę czasu zanim przyjdą okna.

sorry, ale ja z tego już nic nie rozumiem. Jaka centralka ?

Sam stwierdziłeś, że Shelly nie bo nie spełnia funkcji alarmowych a Satel bo alarm z tego co zrozumiałem powinien być oddzielnie, chociaż nie do końca wiem dlaczego...

 

chodzi o bezpieczeństwo ?

 

 
Dodane : 09/09/2021 1:35 pm
(@marek9999)
Wpisów: 24
Praktykant
Autor tematu
 
Dodane przez: @pawell32
Dodane przez: @marek9999

bo mam kilka okien piwnicznych, które już wymieniłem, więc tam ten czujnik mogę wykorzystać, natomiast początkowo rozważałem też czujnik wibracji na oknie, z tym, że z tego co już wiem to raczej nie będzie takiej możliwości ale mam już też zamówione okna z kontaktronami w profilu, więc optymalna dla mnie jest puszka koło sterownika rolet, w której będę mógł przekazać bezprzewodowo sygnał do centralki, tylko jak to mogę zrobić bez widocznych elementów na oknie? szukam rozwiązania, bo mam jeszcze trochę czasu zanim przyjdą okna.

sorry, ale ja z tego już nic nie rozumiem. Jaka centralka ?

 

centralka systemu alarmowego bo isom proponował Satel, więc ja to rozumiem tak: mam w ramie okna kontaktron, którego przewody wyprowadzam do puszki obok okna, gdzie jest jakiś moduł bezprzewodowy (bo nie mam możliwości z każdego okna pociągnąć przewodów do centralki - mam tylko w pobliżu okien 220v) który dostarcza sygnał bezprzewodowo do centralki systemu alarmowego Satel a ten z kolei mam na zasilaniu awaryjnym oraz podłączonego w jakiś sposób z serwerem automatyki

 

Sam stwierdziłeś, że Shelly nie bo nie spełnia funkcji alarmowych a Satel bo alarm z tego co zrozumiałem powinien być oddzielnie, chociaż nie do końca wiem dlaczego...

 

chodzi o bezpieczeństwo ?

 

tylko jakie to ma być bezpieczeństwo? pod jakim względem? shelly działa przecież po szyfrowanym wifi wpa2, Satel z tego co rozumiem ma szyfrowanie nawet chyba słabsze niż sieci wifi, więc może chodzi o bezpieczeństwo zasilania? jak u mnie nie będzie 220v to system nie będzie działał, czy to Satel czy Shelly więc po co oddzielny system? Nie do końca to rozumiem.

 
Dodane : 09/09/2021 1:53 pm
(@przemas82)
Wpisów: 22
Praktykant
 

podziwiam Was, że jeszcze się w tym łapiecie wszystkim 🙂

porpozycja rozwiązania tematu:

- @marek9999 - może sprecyzuj jeszcze raz od początku co dokładnie chcesz uzyskać (a nie jak)

- @pawell32 oraz @isom - zaproponujcie swoje finalne rozwiązania do tego co odpisze @marek9999 i co dalej już On z tym zrobi to jego sprawa....

 

Dodatkowo trochę prywaty co do tego co ja pisałem wcześniej. Kupiłem sobie zasilacz 24v DC i podpiałem kontaktron do GND oraz GPIO03 - ale nie działa.. ja nic żadnego softu nie zmieniałem (bo się na tym nie znam), więc mam oryginalne takie jak przychodzi ze sklepu... jakieś sugestie co może być nie tak? Dodam, że jeżeli ten kontaktron podepne po prostu pod SW i L to wtedy działa....

 
Dodane : 09/09/2021 2:01 pm
(@marek9999)
Wpisów: 24
Praktykant
Autor tematu
 

Może powinienem inaczej to określić:

Mam okna z wewnętrznie wbudowanymi kontaktronami 2 wyjściowymi (otwarcie oraz sabotaż). Nie mogę użyć okablowania do miejsca centralnego bo dom już jest po remoncie. Nie mogę też instalować niczego widocznego na ramach okiennych ani poza nimi np. ze względów estetycznych. Będzie więc to musiała być instalacja bezprzewodowa umieszczona w puszkach podtynkowych. Jak to mogę rozwiązać? Ma to pełnić dwie funkcje: informacyjna (otwarcie okna) oraz alarmową - informacja o próbie wtargnięcia/alarm

 
Dodane : 09/09/2021 2:03 pm
(@przemas82)
Wpisów: 22
Praktykant
 

@marek9999 oooo no i to jest to od czego można zacząć rozmowę 🙂

 
Dodane : 09/09/2021 2:05 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1186
Guru
 
Dodane przez: @przemas82

Dodatkowo trochę prywaty co do tego co ja pisałem wcześniej. Kupiłem sobie zasilacz 24v DC i podpiałem kontaktron do GND oraz GPIO03 - ale nie działa.. ja nic żadnego softu nie zmieniałem (bo się na tym nie znam), więc mam oryginalne takie jak przychodzi ze sklepu... jakieś sugestie co może być nie tak? Dodam, że jeżeli ten kontaktron podepne po prostu pod SW i L to wtedy działa....

ale piszesz o jakim module? też Shelly?

 

 
Dodane : 09/09/2021 3:18 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1186
Guru
 
Dodane przez: @przemas82

- @pawell32 oraz @isom - zaproponujcie swoje finalne rozwiązania do tego co odpisze @marek9999 i co dalej już On z tym zrobi to jego sprawa...

ja po całej lekturze już nie wiem co chce zrobić.

Koniec wątku, jak chce konkretów to proszę o nowy wątek w odpowiednim dziale.

 

 
Dodane : 09/09/2021 3:20 pm
(@przemas82)
Wpisów: 22
Praktykant
 

@pawell32 tak shelly 1

 
Dodane : 09/09/2021 3:28 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1186
Guru
 

@przemas82 nie korzystałem nigdy z oryginalnego oprogramowania, z tego co wiem to działa tylko styk SW.

 
Dodane : 09/09/2021 3:31 pm
(@przemas82)
Wpisów: 22
Praktykant
 

@pawell32 odwołuje pytanie. Jednak coś po prostu nie stykało. Jednak jak się podłączy do GPIO03 oraz GND to kontaktron działa idealnie 🙂

 
Dodane : 09/09/2021 5:52 pm
Adrian reacted
Strona 4 / 4
Udostępnij: