Forum Smart'ny Dom

Sonoff + ASO 220  

RSS
Jarecky
(@jarecky)
Nowy

Witam

Zaczne od tego ze jestem laikiem jesli chodzi o elektryke ale lubie uczyc sie nowych rzeczy i mam nadzieje ze mi pomozecie. Przedstawie teraz o co mi chodzi. Mieszkam w bloku i mam swoje wlasne swiatlo na korytarzu. Mam w domu włącznik i dodatkowo zamontowany automat schodowy ASO220. Po właczeniu włacznikiem zapalam sobie lampe na korytarzu na 3minuty. Zamowilem sobie Sonoff Basic bo chcialbym moc zapalic swiatlo na korytarzu wracajac do domu.(teraz moge to zrobic tylko od srodka bo tam jest wlacznik). Moje pytanie czy mozna to zrobic? Jak to zrobic zeby dzialalo wlaczanie/wylaczanie z wlacznika z domu a takze z telefonu? Jak to podlaczyc jak sie do tego zabrac?

Pozdrawiam 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 10/01/2019 8:03 pm
isom
 isom
(@isom)
Szef Moderator

@jarecky najprościej zamontować sonoffa obok tego automatu , ustawić w sonoff automatyczne wyłaczenie kanału po 5-10 sek.

Podłączenie : Do niebieskiego od automatu podłączasz N in w sonoff  do brązowego automatu - L in sonofa i zostaje do podłączenia L - OUT sonoffa do czarnego od automatu. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 10/01/2019 8:57 pm adrian polubień
Jarecky
(@jarecky)
Nowy

Dzieki za wskazowki, a moglbym prosic jakis prowizoryczny rysunek tego podlaczenia bo nie bardzo wiem jak sie za to zabrac

OdpowiedzCytuj
Dodane : 11/01/2019 8:33 am
isom
 isom
(@isom)
Szef Moderator

@jarecky zaskoczyłeś mnie trochę, skoro nie możesz z tego opisu , patrząc na swój ASO wywnioskować jak to podłączyć to chyba bym sobie darował, albo poprosił jakiegoś znajomego, ale skoro chcesz próbować to proszę bardzo , tylko wyłącz prąd i  zanim go ponownie włączysz upewnij się trzy razy czy dobrze to podłączyłeś. Dołączam rysunek

OdpowiedzCytuj
Dodane : 11/01/2019 10:10 am
Udostępnij:

Udostępnij
  • 1
    Share

Pracuję

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj