Asystent AI
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T6 [Rozwiązany] AFE Firmware T6 2.0 - Stacja pogody

63 Wpisów
7 Użytkownicy
10 Reactions
13.9 K Wyświetleń
Wpisów: 488
Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@krzysztofch)
Ekspert
Dołączył: 8 lat temu

I jeszcze tak sie zastanawiam jak to wszystko umiescic. Czy ten czujnik burz moze byc blisko innych czujnikow? Bo tam tez bedzie GY-302 luksy, i bme280


Wpisów: 488
Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@krzysztofch)
Ekspert
Dołączył: 8 lat temu

W wemos mini nie pro proby

 

wlaczylem w konfiguracji bme280 ale nie byl podlaczony i stracilem z nim kontakt.

wiec dalej zabawa

Potem probowalem do niego wgrywac T6 wer 3 i 4 i mnialem problem ,nie chcial sie polaczyc. 

Nastepnie wgralem T0 wer 2 i upgrejtowalem do T6 werB3  i stacil kontakt

Nastepna proba wgralem jeszcze raz T0 wer 2 i upgrejtowalem do T6 werB4 

aktualizacja sie nie powiodla trzy razy. 

Jeszcze raz probuje z wer T6 B3 przeszla pomyslnie. Ale stracil zywot , nie daje znac nawet po tych dwuch min  

wiec ide spac dobranoc  

teraz wychodzi ze i ten wemos nie chce ruszyc  

 


Wpisów: 286
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@wenar)
Weteran
Dołączył: 8 lat temu

Podejrzewam że myfrendy skłamali i dali tam inna kość pamięci niż się zdeklarowali. 

 


5 Odpowiedzi
Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
(@krzysztofch)
Dołączył: 8 lat temu

Ekspert
Wpisów: 488
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

@wenar

Moze masz racje bo najbardziej szlo na 4 mb, mowie tu o pro gdzie powinno miec 16 mb ,  bo zwykle mini to ma 4mb.

 Teraz wstalem i mysle dlaczego moglem wgrywac do tych wemosow bez wcisniecia przycisku reset. Nawet po wyczyszczeniu plikiem odlaczeniu od zasilania i ponownym wlaczeniu moglem wgrywac tak jakby one juz byly w stanie programowania. Zastanawiam sie czy tez tak zachowuja sie nowe wemosy jeszcze nie uzywane. Czy moze juz wczesniej uzywane z innym softem. Uzywalem tylko afe. 


(@wenar)
Dołączył: 8 lat temu

Weteran
Wpisów: 286
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
Dodane przez: @krzysztofch

Zastanawiam sie czy tez tak zachowuja sie nowe wemosy jeszcze nie uzywane. Czy moze juz wczesniej uzywane z innym softem. Uzywalem tylko afe. 

styczność miałem tylko z wemos d1 mini. programowałem je wieloma softami i każdy także wielokrotnie czyściłem czy zmieniałem oprogramowanie.

każdy bez wyjątku od razu po podłączeniu mógł być programowany.

a wyjaśniam to tak: komputer daje sygnał do wemos przejdź w tryb flash, dopiero po odłączeniu urządzenia (systemowo) przy zasilaniu go z kompa wemosy uruchamiały mi się w trybie AP.

 

@adrian z wersji T6 v1.0 próba update do bety 3 (bo jeszcze nie było 4) zakończyła się niepowodzeniem.


Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
(@krzysztofch)
Dołączył: 8 lat temu

Ekspert
Wpisów: 488
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

@wenar

Adrian o 23.09 podeslal mi B4. Cofnij troche do tylu i sprawdz   I dzieki za te info 


(@wenar)
Dołączył: 8 lat temu

Weteran
Wpisów: 286
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
Dodane przez: @krzysztofch

@wenar

Adrian o 23.09 podeslal mi B4. Cofnij troche do tylu i sprawdz   I dzieki za te info 

w momencie próby uppdate z 1.0 do B3 nie było wydanego B4 dlatego o tym napisałem. - czyniłem taki update kilka dni temu


Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
(@krzysztofch)
Dołączył: 8 lat temu

Ekspert
Wpisów: 488
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

@wenar

Tylko Adrian podpisal go tak jakby dla wemos

 F0329DC5 866B 4481 9562 476136861EC4

adrian
Wpisów: 4083
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 12 lat temu

Słuchajcie, gdzieś to już pisałem, aktualizacje do wersji T6 2.0 z wersji dowolnej T 1.x nie zadziałają.

Dlaczego:

  • AFE T6 2.0 potrzebuje więcej pamięci Flash niż każda inna wersji AFE
  • Każda inna wersja AFE niż AFE T6 2.0 formatuje pamięć ESP8266 z wykorzystaniem 1MB
  • Wgranie przez przeglądarkę, do tak sformatowanego ESP8266, wersji AFE T6 2.0 skończy się niepowodzeniem, bo on potrzebuje ESP8266 wcześniej sformatowanego do 4MB

AFE T6 2.0 trzeba wgrać ręcznie kablem

  • aktualizacja z T6 2.0 Beta1 do Beta 2, Beta 4 itd powinna działać, bo te wersje formatują AFE do 4MB. Prawdopodobnie też zadziała a Beta 4 do wersji Tx 1.x

Jak skończę robienie T6 2.0 to zrobię coś, żeby było możliwe aktualizowanie AFE w dowolnej wersji do AFE T6 2.0

Druga rzecz kasowanie pamięci ESP8266 przez wgrywanie blank1mb.bin

  • wgranie blank1m.bin pod adres 0x0000 skasuje 1MB pamięci flash ESP8266 - to jest okay dla ESP8266 1MB
  • dla ESP8266 4MB, którego firmware wykorzystuje więcej niż 1MB powyższa procedura nie będzie wystarczająca - skasuje tylko 1MB z 4MB.
  • Zeby skasować całe 4MB - trzeba wgrać ten plik pod 4 adresy: 0x000000, 0x100000, 0x200000 oraz 0x300000

@wenar, @krzysztofch to co zróbcie proszę to:

  • wyczyśćcie pamięć flash ESP8266 jak napisałem powyżej 4x blank pod 4 adresy
  • wgrajcie później AFE T6 Beta 4 pod adres 0x00000

1 odpowiedź
(@wenar)
Dołączył: 8 lat temu

Weteran
Wpisów: 286
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

@adrian

Niestety ja najwcześniej w niedzielę będę mógł coś podziałać -chyba że w tygodniu będzie padać to może ale mam zbrojenie na stropie do kręcenia to wiadomo co priorytetem przed zimą. Byle by zamknąć dom przed zimą.

 IMG 20190921 135332

isom
Wpisów: 5319
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 8 lat temu

Można też z powodzeniem czyścić pamięć tym 

Program
 
Odpowiedni port i ERASE 
A wgrywanie AFE też 100/100 działa T6 również 

Strona 4 / 7
Udostępnij: