Asystent AI
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T1 ESP8266/ESP8285 [Rozwiązany] AFE Firmware T1 - N przekaźników i DS18B20 2.3 Beta

40 Wpisów
3 Użytkownicy
4 Reactions
4,646 Wyświetleń
adrian
Wpisów: 4083
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 12 lat temu

Kolejna wersja do ściągnięcia

  • dodana funkcja wyłączenia przekaźnika po zadanej temperaturze
  • kosmetyczne zmiany związane z konfiguracją czujnika DS18B20 - zgłoszone przez @isom wyżej
  • poprawione zgłoszone i znane defekty.
  • modyfikacje techniczne, związane z przejściem z wersji 1 na 2 AFE
  • aktualny stan prac

Link do najnowszej wersji firmware w pierwszym poście

 


isom
Wpisów: 5319
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 8 lat temu

@adrian U mnie ta wersja działa zgodnie z założeniami , przynajmniej na jednym czujniku bo czekam na dostawę a produkcyjnych nie chcę demontować. Fajnie wymyśliłeś okno "skanuj GPIO" . Dla mnie możesz wdrażać termostat. 

Dobra robota 


Wpisów: 111
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@ketonek)
Pomocny
Dołączył: 6 lat temu

Podłączone 3 czujniki pod jeden GPIO, na razie wszystko działa. Czy istnieje techniczna możliwość podglądu temperatur w samym AFE? Ile teoretycznie maksymalnie termometrów będzie można zaimplementować w AFE?


1 odpowiedź
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 12 lat temu

Szefu
Wpisów: 4083
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

@ketonek tak technicznie jest możliwośc, napisz co masz dokładnie na myśli - a ja dam znać czy to krótka piłka ,czy na później

co do ilości czujników,

AFE 2.x robię tak, że podczas kompilacji firmware wpisuje ile ma być konkrentych elemntów i tyle będzie obsługiwać dot. przekaźników, przycisków, LED,  większości czujników - dla niekórych z wymienionych są ograniczenia np. ilośc dostępnych GPIO, ilość dostępnych adresów czujników itp.

W przypadku DS18B20 w AFE 2 jest jeszcze mniej ograniczeń bo to samo GPIO  i adresy są dość unikalne 64bit i ciężko jest trafić czujniki z tym samym adresem, wieć może ich być dużo - ile sugerujesz?


Wpisów: 111
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@ketonek)
Pomocny
Dołączył: 6 lat temu

Fajnie by było mieć zakładkę z wypisanymi temperaturami, adresami(może własne nazwy poszczególnych czujników), zresztą w przypadku stanów przycisków/przekaźników to chyba też byłoby pomocne. Na chwilę obecną potrzebuje obsługę 8 czujników (chodzi ja nodemcu V3)


adrian
Wpisów: 4083
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 12 lat temu

Kolejna wersja do ściągnięcia

  • dodana funkcja termostatu - zostało to zrobione inaczej niż w wersji pierwszej AFE. 
    • Dodana funkcja Regulatora, która jest właśnie Termostatem.
    • W przyszłości w tym regulatorze będzie wybierało się dowolny czujnik: temperatury, wilgotności, natężenia światła itp aby sterować przekaźnikiem
  • zwiększona ilość czujników DS18B20 do 8szt (@ketonek)
  • będę musiał zmienić ponownie, jak działa funkcja zabezpieczenia termicznego - w zasadzie inny sposób konfiguracji - będzie osobne okno do konfiguracji
  • aktualny stan prac

Link do najnowszej wersji firmware w pierwszym poście

 


Strona 2 / 6
Udostępnij: