Reguła restart ESP+...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Reguła restart ESP+ espeasy po utracie połączenia WiFi

sindap
(@sindap)
Początkujący

Hej.

Borykam się z pewnym problemem a mianowicie dwa z 4 układów ESP notorycznie po jakimś czasie tracą połączenie WiFi. Problem z zasięgiem wykluczam ponieważ wszystkie 4 ESP są 50 cm od routera.

Do czasu rozwiązania problemu chciałem zastosować regułę restartu ESP z espeasy gdy utraci to połączenie ale tylko wtedy gdy na wybranych wyjściach GPIO jest stan niski. Chodzi mi o to by restart nie następował w momencie gdy światła są włączone. Czy ma ktoś gotową regułę realizującą taka funkcjonalność?

Dzięki.

Cytuj
Autor tematu Dodane : 21/11/2020 8:05 pm
sindap
(@sindap)
Początkujący

Na początku brałem pod uwagę skorzystanie z:

on test do
  if [test#a]=0 or [test#b]=0 or [test#c]=0
   event,ok
  else
   event,not_ok
  endif
endon

ale jest ograniczenie do trzech if.

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 30/11/2020 7:30 pm
sindap
(@sindap)
Początkujący

Widzę, że temat martwy ale na obecną chwilę napiszę dla potomności jaki jest status problemu. Prawdopodobnie reguła będzie zbędna. Zapewne problemem jest zasilanie. Obecnie ESP zasilam z starego zasilacza ATX i to pewnie on jest problemem. Brałem z niego 3,3V i 5V.

Teraz korzystam z napięcia 5V a dla ESP zastosowałem zapożyczoną przetwornice na której obniżam napięcie z 5V do 3.3V. Co prawda po przełączeniu raz jeden układ zgubił sieć stało się to jednorazowo.

Dostałem już swoje zamówione przetwornice i każdy lub grupa ESP będzie miała własne. Czekam jeszcze na dedykowany zasilacz 5V zamiast tego ATX. Myślę, że to całkowicie rozwiąże problem utraty łączności. Piszę o tym aby inni w przypadku podobnych sytuacji skupili swoją uwagę przede wszystkim na zasilaniu. Widziałem na kilku forach wpisy na temat kaprysów ESP z zasilanie ale nie myślałem, że zasilacz ATX może być tak fatalnym rozwiązaniem.

Możliwe, że kiedyś uzupełnię wpis o dalszych wynikach. 

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 07/12/2020 5:32 pm
Udostępnij: