Rekuperator Thessla...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Rekuperator Thessla Green Airpack Home 400V a Domoticz

25 Wpisów
10 Użytkownicy
1 Likes
7,022 Wyświetleń
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

Cześć.

Mam takie pytanie : czy podpinał ktoś z Was rekuperator do Domoticza??

Jestem na kupnie rekuperatora i rozważam Thessla Green Airpack Home 400V, który ma możliwość sterowania z aplikacji na Androida. Zastanawiam się czy można to jakoś spiąć z Domoticzem?? Chodzi mi bardziej o sam status, czyli co się z nim dzieje niż o sterowanie, ale jakby się dało to też było by fajnie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 
Dodane : 30/07/2020 7:16 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@fb_-slawekzieborak jeżeli już to raczej przewodowo Modbus RTU i dedykowany do tego plugin . Znając parametry transmisji (protokół, predkość , itp) jest spora szansa że uzyskasz i podgląd stanu i możliwość ingerencji w ustawienia

 
Dodane : 31/07/2020 11:31 am
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

@isom dzięki za odpowiedź, jak już go będę miał to się będę bawić, z tego co mi mówił sprzedawca to ten sprzęt ma jakieś wyjścia na inteligentny dom. Poza tym to produkt polski więc może uda się coś dowiedzieć od producenta, tym bardziej że w sąsiedniej miejscowości go produkują.

 
Dodane : 01/08/2020 10:38 pm
(@argden)
Wpisów: 8
Bywalec
 

@fb_-slawekzieborak
I jak udało Ci się podłączyć ten rekuperator?

Planuję kupić ten sam tylko mniejszy, 300, z sterownikiem Air ++, teraz kwestia jak to podłączyć do DOMOTICZA.

Jutro będę dzwonił do firmy, która ma mi to montować to ewentualnie dopytam o ten sterownik Air ++.

 
Dodane : 01/09/2020 9:07 pm
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

@argden jeszcze go nie mam. Na razie jestem na etapie tynków ale pewnie niebawem będę montował. Dam znać jak już będzie czym się bawić, chyba że będziesz szybszy to napisz proszę czy udało Ci się. Pozdrawiam.

 
Dodane : 01/09/2020 9:21 pm
(@argden)
Wpisów: 8
Bywalec
 

@fb_-slawekzieborak szybciej nie będę, dopiero projektujemy dom, a zabieram się za planowanie całej instalacji smart w domu 🙂 jak coś ciekawego się dowiem od instalatora to dam znać.

 
Dodane : 01/09/2020 9:23 pm
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

@argden, ok, z góry dzięki za info. Jeżeli ja coś będę wiedział lub już będę miał go zainstalowanego to dam znać.

 
Dodane : 01/09/2020 9:26 pm
leckimarcin
(@leckimarcin)
Wpisów: 53
Kontrybutor
 

@fb_-slawekzieborak Mam taki rekuperator, ale jeszcze nie uruchomiony. Sterownik mam już na budowie, ale jeszcze się mu dokładniej nie przyglądałem. Postaram się na dniach oglądnąć ten sterownik i wrzucę jakąś fotorelację jak to wygląda. Pozdrawiam

 
Dodane : 01/09/2020 10:22 pm
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

@leckimarcin, super, czekam na info w takim razie. Pozdrawiam.

 
Dodane : 01/09/2020 10:36 pm
leckimarcin
(@leckimarcin)
Wpisów: 53
Kontrybutor
 

Zrobiłem zdjęcia modułu Air++, w zestawie jest puszka i kabel ethernet. Z tego co zapamiętałem, jak rozmawiałem z fachowcem, to tym kablem trzeba połączyć panel z rekuperatorem, więc pewnie idzie po nim także zasilanie. Nie mogę znaleźć instrukcji, możliwe, że dostanę ją przy uruchomieniu systemu. Będę miał chwilę to wejdę na strych i spróbuję to podłączyć na krótko.

 20201003 102615
 
Dodane : 03/10/2020 1:44 pm
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

Dziękuję za zdjęcie i info. Ja jeszcze chwilę muszę poczekać zanim będę montował. Dopiero jestem na etapie wylewek ale już po tynkach więc może niebawem będę zakładał. Ja nie biorę panelu sterowania tylko moduł do komunikacji przez internet.

Pozdrawiam.

 
Dodane : 03/10/2020 3:11 pm
Jabuszko
(@jabuszko)
Wpisów: 12
Praktykant
 

Mam ten reku z airmobile i niestety jedyne co moge obecnie zrobić to wymusić odpalenie trybu wietrzenia. Nic więcej nie słyszałem by sie dało zintegrować neistety.

 
Dodane : 03/10/2020 10:00 pm
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

@jabuszko

Może trzeba do producenta napisać, w końcu to nasz rodzimy produkt.

 
Dodane : 03/10/2020 10:02 pm
leckimarcin
(@leckimarcin)
Wpisów: 53
Kontrybutor
 

@fb_-slawekzieborak

Instalator rekuperacji pytał się mnie jakie sterowanie chcę, czy moduł czy panel. Z uwagi, że miałem na ten temat mgliste pojęcie, to poprosiłem go o poradę co lepsze. Powiedział, że w zasadzie to się ustawia tylko raz i nie ma co za dużo przy tym grzebać więcej, i dlatego w większości poleca ten panel. Trochę wprowadził mnie może w błąd, bo wydawało mi się, że skoro jest rj-45 to jakiś podgląd na to będzie po http, ale wychodzi na to, że jednak nie.

 
Dodane : 04/10/2020 9:39 pm
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

@leckimarcin zobaczymy co będzie jak u mnie zamontują ten sterownik. Na pewno napiszę co da się zrobić i czy jest jakaś opcja podłączenia do Domoticz'a.

 
Dodane : 04/10/2020 9:46 pm
(@kkingstoun)
Wpisów: 1
Świeżak
 

@fb_-slawekzieborak cześć, czy wiesz już czy da się podłączyć z zewnątrz pod ten sterownik? 

 
Dodane : 10/11/2020 11:51 am
(@fb_-slawekzieborak)
Wpisów: 33
Praktykant Donator 2K21
Autor tematu
 

@kkingstoun cześć, jeszcze nie mam urządzenia, może z początkiem roku już będzie to napisze co i jak. 

 
Dodane : 10/11/2020 12:29 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 

@leckimarcin
Witam

Thessla komunikuje się po Modbus, te ich panele lubią się wieszać, i ogólnie mało czytelne. To że ustawiasz raz to się zgadza ale jeżeli nie masz czujnika wilgotności to warto na podstawie np. czujników w łazienkach włączać wietrzenie. 

Pozdrawiam,
Rafał

 
Dodane : 11/11/2020 12:10 am
(@rzuczek)
Wpisów: 5
Bywalec
 

Witam, sądząc po zdjęciach modułu BASIC to nie jest Modbus RTU tylko Modbus TCP, czy jestem w błędzie?
Pozdrawiam

 
Dodane : 27/12/2020 10:04 am
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 

@rzuczek
Witam,
Jest to protokół Modbus RTU na warstwie TCP/IP, inaczej Modbus RTU/IP.
Pozdrawiam.

 
Dodane : 27/12/2020 3:27 pm
rzuczek reacted
Strona 1 / 2
Udostępnij: