Popularna głowica t...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Popularna głowica termostatczna TUYA HY368 ZigBee nie domyka zaworu

28 Wpisów
8 Użytkownicy
2 Likes
4,734 Wyświetleń
(@matekogon)
Wpisów: 8
Bywalec
Autor tematu
 

Witam Koledzy czy ktoś z was miał problem z w/w głowicami  typu:

Głowica po kalibracji pracuje prawidłowo przez tydzień tzn zamyka zawór. Po tygodniu pracy przestaje domykać. Ponowna kalibracja rozwiązuje problem znowu na tydzień. Zastanawiam się czy reklamować w/w głowice. Mam dwie sztuki i ten sam problem na obydwu. Spotkał się ktoś z takim problemem? 

 
Dodane : 19/11/2021 9:35 pm
(@maciejgk)
Wpisów: 5
Bywalec
 

Witam,

mam taki sam problem, posiadam 11 głowic i z każda mam problem. Nastawa pokazuje 0% a zawór otwarty, jak manualnie zamknę głowicę opcją ALL Off, głowica zamyka zawór.

 
Dodane : 04/01/2022 9:09 pm
(@matekogon)
Wpisów: 8
Bywalec
Autor tematu
 

@maciejgk Kolego walczyłem w tym temacie z dostawcą. Podobno kontaktował się z producentem i przekazał mu żeby przejść z PID na ON/OFF no i jak na razie działa już parę tygodni 

 
Dodane : 04/01/2022 10:52 pm
(@maciejgk)
Wpisów: 5
Bywalec
 

@matekogon zmiana z PID na ON/OFF zmienia tylko sposób regulacji, w przypadku włączonego PIDa pojawiają się problemy z przeregulowaniem tzn. temperatura jest wyższa od zadanej a grzejnik pokazuje nawet 50% otwarcia zamiast 0%. U mnie problem polega na tym że aplikacja pokazuje, że głowica ma 0% nastawy ale nie domyka zaworu, przestawianie na All_off powoduje że głowica się domyka. 

 
Dodane : 05/01/2022 9:00 am
(@matekogon)
Wpisów: 8
Bywalec
Autor tematu
 

Kolego wiem że PID powoduje przeregulowanie. Ja miałem problem że mimo wskazywania 0 grzejnik był ciepły. Zabiegi typu podkładanie groszówek itp nie pomagało. Na dodatek po resecie czyli wyjęciu baterii problem ustępował na chwilę. Dopiero zmiana sposobu sterowania jak na razie rozwiązała problem. U mnie to wyglądało jak by głowica gubiła położenia skrajne.

 

 
Dodane : 05/01/2022 11:54 am
(@maciejgk)
Wpisów: 5
Bywalec
 

@matekogon zgodzę się z tym położeniem skrajnym, natomiast mam wszystkie głowice nastawione na ON/OFF i problem się pojawia. "Na dodatek po resecie czyli wyjęciu baterii problem ustępował na chwilę." - ustępował ponieważ następowała ponowna kalibracja głowicy. Dziwni mnie fakt że jak mam pozycję 0% to ona nie jest równa pozycji w stanie All_off. Sprawa groszówki jest aż śmieszna... ponieważ jak trzpień głowicy w stanie all_On dotyka trzpienia zaworu to nie ma innej możliwości o przerwie na groszówkę.  

 
Dodane : 05/01/2022 1:20 pm
(@czeslav87)
Wpisów: 4
Świeżak
 

@maciejgk Udało się coś zrobić z tym problemem? Mam dokładnie to samo. Termostat ustawiony na 19 stopni, a w sypialni 23 bo mimo, że pokazuje "0%" to grzejnik jest bez przerwy ciepły.

 
Dodane : 06/12/2022 6:16 pm
(@kwart1)
Wpisów: 6
Bywalec
 

Akurat zakupiłem 6 sztuk i mam taki sam problem. Jak narazie 2 zainstalowałem na próbę i mi też pokazuje 0 a grzejniki gorące. Pytałem dzisiaj u sprzedawcy to wspominał coś właśnie o tym PID. Tylko problem w tym że nie mogę znaleźć naprawdę rzeczowej i czytelnej instrukcji jak tą głowicę ustawić z tum całym PID. Podrzuciłby może ktoś info jak zmienić ustawienie PID?  Może by to coś pomogło. Dzięki z góry za pomoc.

 
Dodane : 02/01/2023 10:56 pm
(@czeslav87)
Wpisów: 4
Świeżak
 

Dodane przez: @kwart1

Akurat zakupiłem 6 sztuk i mam taki sam problem. Jak narazie 2 zainstalowałem na próbę i mi też pokazuje 0 a grzejniki gorące. Pytałem dzisiaj u sprzedawcy to wspominał coś właśnie o tym PID. Tylko problem w tym że nie mogę znaleźć naprawdę rzeczowej i czytelnej instrukcji jak tą głowicę ustawić z tum całym PID. Podrzuciłby może ktoś info jak zmienić ustawienie PID?  Może by to coś pomogło. Dzięki z góry za pomoc.

Mi się udało 🙂 Pomogli ludzie na wykopie. Podłożenie monety (np 2 groszowej) miedzy trzpień a głowice. Wszystkie 6 sztuk zaczęły działać poprawnie.

https://www.wykop.pl/wpis/69329421/smarthome-automatyka-mam-problem-z-glowicami-termo/

 

 

 
Dodane : 02/01/2023 11:40 pm
(@kwart1)
Wpisów: 6
Bywalec
 

@czeslav87 No dobrze, ale nie chodzi o to żeby jakimiś „partyzanckimi” metodami się ratować. Skoro można tą głowicę całkiem zamknąć za pomocą aplikacji to znaczy że zawór działa tylko coś jest kie tak ustawione.

 
Dodane : 03/01/2023 12:37 am
(@czeslav87)
Wpisów: 4
Świeżak
 

@kwart1 Jak znajdziesz inne rozwiązanie to daj znać. Mi się nie udalo.

 
Dodane : 03/01/2023 7:27 pm
(@kwart1)
Wpisów: 6
Bywalec
 

Dzisiaj po wielu próbach i nierównej walce z ustawieniami głowicy pomimo braku czytelnej instrukcji udało mi się chyba osiągnąć sukces. Klikając po wyświetlaczu dotarło do jednej pozycji która zmieniła działanie głowicy.

Po kolei:

Wchodzimy w ustawienia, klikamy aż dojdziemy do pozycji A i to ustawiamy na 1, potem naciskając domek 2 razy pokaże sie na wyświetlaczu znaczek , coś jak C. Tu ustawiłem też 1. No i jak miałem ustawione 19 na aplikacji a pokazywało 21 to mi się głowica całkowicie zamknęła i to bez żadnych 2 groszy. Grzejnik był kompletnie zimny. Dlaczego to działa i czy wam też zadziała nie wiem. U mnie jak narazie funkcjonuje. Zobaczymy dalej.

Pozdrawiam

 
Dodane : 03/01/2023 8:45 pm
(@czeslav87)
Wpisów: 4
Świeżak
 

@kwart1 "A "to zmiana na PID/płynna regulację. Kolejna opcja to jest reset do ustawień fabrycznych. "C" żadnego nie kojarze.

 
Dodane : 03/01/2023 10:21 pm
(@matekogon)
Wpisów: 8
Bywalec
Autor tematu
 

Kolego Kwart1 ze swojej strony mogę dodać że w moim przypadku praca w trybie PID powodowała prawidłowe działanie przez pewien czas a poźniej powracał problem nie domykania. Problem rozwiązał tylko tryb pracy ON/OFF i zewnętrzny czujnik temperatury. Tak pracują głowice już od listopada. Ps Głowice fajne ale algorytm dramat

 
Dodane : 03/01/2023 11:19 pm
(@speedbit)
Wpisów: 22
Praktykant
 

Witajcie 

Mam informacje jak poprawić działanie głowic Tuya. 

Trochę je pomęczyłem. 😁 

Ale ja mam HA. Produkować się? Jest zainteresowanie? Może to co wiem da się też zrobić w innych systemach? 

Pozdrowka 

   Sławek 

 
Dodane : 29/01/2023 12:12 am
(@kwart1)
Wpisów: 6
Bywalec
 

@speedbit Co to znaczy HA? Sorki że pytam ale nie jestem w temacie. Myślę, że każda informacja może się przydać dlatego kolego „dawaj”!!!

 
Dodane : 29/01/2023 11:30 am
(@speedbit)
Wpisów: 22
Praktykant
 

Proszę bardzo:

https://www.smartnydom.pl/forum/diagnostyka/glowica-termostatyczna-rozwiazanie-problemow/#post-28878

 HA = Home Assistant. Ja używam AI-Speaker (Jolka)

 
Dodane : 29/01/2023 1:19 pm
(@kwart1)
Wpisów: 6
Bywalec
 

Dzięki serdeczne za wyjaśnienia.

 
Dodane : 29/01/2023 8:34 pm
(@stefanjanusik)
Wpisów: 2
Świeżak
 
  1. Witam serdecznie przeczytałem cały wątek ponieważ jestem nowym użytkownikiem tych głowic i już miałem kleić 20gr kiedy odkryłem jedna rzecz. Nie widzę tu nigdzie wzmianki na ten temat. Mianowicie w środku od strony trzpienia jest taka plastikowa tuleja której nie zauważyłem wcześniej i przez to głowica nie dolegała zupełnie do zaworu wyciągnąłem ja i dochodzi idealnie. nie widzę w instrukcji ze trzeba to wyciągać?
 
Dodane : 04/02/2023 9:17 pm
(@kwart1)
Wpisów: 6
Bywalec
 

Cały szkopuł wtym, że u mnie 2 pierwsze zamontowane głowice chodzą z tą kulturą. W pozostałych 4 faktycznie je wyjąłem i tak jakby nawet łatwiej i lepiej się montowało. Może to faktycznie przez te tuleje, a te moje2 pierwsze to jakiś dziwny zbieg okoliczności.

 
Dodane : 04/02/2023 10:33 pm
Strona 1 / 2
Udostępnij: