Popularna głowica t...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Popularna głowica termostatczna TUYA HY368 ZigBee nie domyka zaworu

28 Wpisów
8 Użytkownicy
2 Likes
4,807 Wyświetleń
(@stefanjanusik)
Wpisów: 2
Świeżak
 

Mam jeszcze pytanie dot Pidu. W moich głowicach w ustawieniu A są 3 opcje wg instrukcji PID/płynne/onoff ale nie bardzo widzę czym sie różni płynne od on off. Ma ktos tak?

 
Dodane : 04/02/2023 10:56 pm
(@speedbit)
Wpisów: 22
Praktykant
 

Panowie, z moich obserwacji wynika, że te wszystkie pid czy onoffy to działają bardziej jak ściema.

Ale ja mam pellet to może dlatego. Tu powinien napisać ktoś kto ma cały czas gorąca wodę w CO. 

Co do 20gr to ja wsadziłem. Ale to nic nie dało.

Po jakimś czasie zawór znowu się nie domykał. 

Albo sie rozkalibrowal albo wynika to z błędów zaokrągleń w algorytmie (o na to obstawiam).

Zresztą głowice się kalibruja zawsze po włożeniu baterii. 

To co opisałem w solucji naprawdę działa. 

Zobaczcie na screenach. 

 

Screenshot 20230205 005238
Screenshot 20230205 005053
Screenshot 20230205 005137

Ładnie, prawda? To zapomnijcie o pieniążkach czy tulejkach. Tylko dokręcanie według algorytmu który przekazałem.

Do HA mogę wkleić Script i automatyzacje w yaml jeśli chcecie. 

 
Dodane : 05/02/2023 11:41 am
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1200
Guru
 

to ja tylko napiszę, przyglądając się temu wątkowi - miałem dwa sezony głowice Danfoss, komunikacja z-wave. Działało z Domoticz, piec gazowy. 0 problemów, świetnie utrzymywały temperaturę, żadnych problemów z zaworem. Po założeniu jest tryb kalibracji.

Dlaczego zrezygnowałem? Baterie.

 
Dodane : 05/02/2023 9:07 pm
(@speedbit)
Wpisów: 22
Praktykant
 

Dokładnie massz rację. Baterie...

Ostatnio słuchałem jak działają głowice przy całkowitym zamykaniu. 

I prawda. Podczas otwierania i zamykania silniczek pracuje lekko i cicho. Natomiast w momencie domykania słychać spowolnienie obrotów. Wskazuje to na większe zużycie baterii. Tak więc nie spodziewam się cudów z czasem działania.

Natomiast samo domykanie pozwala na lepsze dogrzanie piętra przy zachowaniu komfortu na parterze. 

Głowice mechaniczne mają charakterystykę liniową co w tym przypadku powoduje przegrzewanie niższego poziomu, bliższemu źródłu ciepła. 

Głowice elektroniczne mogą zamknąć zawór całkowicie a wtedy całe ciepło idzie na górę. Co przy ilości 7 kalafiorów na poziom jest już zauważalne. 

I taki jest sens tych głowic u mnie. 

Gdybym miał jeden poziom i niewielkie odległości to zwykle by wystarczyły. A tak liczę na oszczędności ciepła. Zobaczymy po sezonie. 😁 

Ale z bateriami masz rację. Tego nie przeskoczę. 

 
Dodane : 05/02/2023 11:48 pm
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1200
Guru
 

@speedbit dlaczego nie zrobisz tego na listwie zasilającej?

 
Dodane : 06/02/2023 12:09 am
(@speedbit)
Wpisów: 22
Praktykant
 

Z bardzo prostej przyczyny. Dom ma 30lat. Instalacja jest ok, kaloryfery żeliwne. Trzeba by to wszystko rozwalić... 

A ja zapomniałem gdzie zakopałem słoik z dolarami i że złotem 😁

 
Dodane : 06/02/2023 12:30 am
adrian reacted
(@sledgehammerpl)
Wpisów: 1
Świeżak
 

@speedbit Nie żałuj, daj skrypt do HA... Bo minął prawie rok, a problem ciągle ten sam ;D

 
Dodane : 24/12/2023 4:45 pm
(@speedbit)
Wpisów: 22
Praktykant
 

Przypomnij się po świętach. Dziś nie da rady. Bo mam oprócz tego trochę przemyśleń i uwag. To chwilę mi zajmie. 

Wesołych Świąt 🎄 

 
Dodane : 24/12/2023 5:32 pm
adrian reacted
Strona 2 / 2
Udostępnij: