Asystent AI
Błędy w logach Domo...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Błędy w logach Domoticza

8 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
1,267 Wyświetleń
Daro1003
(@daro1003)
Wpisów: 835
Guru Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2743]

Witam

Dziś zauważyłem że skrypt nie zgasił mi lampy w garażu

skrypt:

return {
    on = {
    devices = {
      'Garaż',    -- nazwa wlacznik w domoticz 
      'Czujka Pir Garaż' -- nazwa czujnika w domoticz
    }
  },
  data =
    {
        warunek = { initial = false },
    },
    	logging =   
    {
        level = domoticz.LOG_DEBUG, 
        marker = 'PIR Lampa',
    },
  execute = function(dz, item)
        
        local maxSeconds = 100
        local motion = dz.devices('Czujka Pir Garaż') -- nazwa czujnika 
        local switch = dz.devices('Garaż') -- nazwa włacznika

        if item == motion then -- detekcja aktywna
          if motion.active and not switch.active then -- detekcja wyzwala skrypt
            dz.data.warunek = true
            switch.cancelQueuedCommands()
            switch.switchOn().checkFirst()
          elseif motion.active and switch.active and dz.data.warunek == true then
            switch.cancelQueuedCommands()
          elseif not motion.active and dz.data.warunek == true then 
            switch.switchOff().afterSec(maxSeconds).checkFirst()
          end
        elseif item == switch and item.active and not motion.active then 
          dz.data.warunek = false
        end
    end
}

Zerknąłem w logi Domoticza i zauważyłem błędy od kilku dni nie wiem dokładnie z czym są związane więc proszę o podpowiedz. Na chwile obecną widzę że jest ok ale z czym poprzednie błędy były związane ??

W załączniku logi.

 


 
Dodane : 23/01/2022 6:43 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

ETHM ma problemy z połączeniem , skrypt nie ma tu nic do tego , jak czujniki nie przekazują swoich stanów to wszystko może się zdarzyć 


 
Dodane : 23/01/2022 6:52 pm
Daro1003
(@daro1003)
Wpisów: 835
Guru Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ok czyli coś na sieci LAN ?

Czy z samym ETHM ?

Ogólnie wyszła aktualizacja Integry we wrześniu nie zdążyłem załadować jeszcze 🙂

Zauważyłem że już kilka razy mi nie zgasiło w garażu.

Natomiast mam identycznie zbudowane wszystko w innym pomieszczeniu i jest ok bdb działa elegancko. Ciekawe co jest.


 
Dodane : 23/01/2022 7:01 pm
Daro1003
(@daro1003)
Wpisów: 835
Guru Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

 Odświeżam temat ponieważ obserwuje działanie mojego oświetlenia i mam pomieszczenia w których często oświetlenie nie jest zgaszone przez Domoticza bazuje na skrypcie v3 @isom.

Co przez ten czas udało się zrobić:

1. Aktualizacje integry na wersje najnowszą.

2. Aktualizację ETHM a po braku zmiany wymiana na inny na 30 dni próby wiozłem nówkę sztukę.

3. Aktualizacje Domoticza.

4. Wymianę rutera do którego podłączone są wszystkie sonoffy ruter wymieniono z prostego tplinka za 50zł na D-Linka DIR-2150.

Niestety dalej w pomieszczeniach przechodnich gdzie oświetlenie ustawione jest na 60sek często nie jest gaszone.

Błędów w logach domoticza z komunikacją z ETHM się nie pozbyłem.

Myślałem aby zrobić komunikacje inną drogą mianowicie w integrze programuje wejście stan na wyjście i wyjście do wemosa z T4 więc omijamy komunikacje przez integracje. Tylko czy to coś da ? Abserwując działanie czujek w domoticzu poprzez połączenia po ETHM stany zawsze przekazane są ok po drodze jest jeszcze konwertowanie w bloku za użytkowego 1 i 3 na ON OFF na przełącznik no i skrpt v3. Nie należy to do notorycznego częstego zdarzenia że światło nie zgaśnie ale się zdarza.

Gdzie szukać problemu w tym wypadku ?


 
Dodane : 09/07/2022 1:41 pm
 xeno
(@xeno)
Wpisów: 40
Kontrybutor
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@daro1003 Używam tego samego skrypt już dość długo i u mnie działa on jak powinien, nie zdarzyło się, żeby nie zgasił, no chyba, że ktoś włącznikiem uruchomił 🙂

Może spróbuj zastosować skrypt z tego postu --> https://www.smartnydom.pl/forum/domoticz/wlaczanie-i-wylaczanie-zarowek/paged/2/#post-20816

to ewentualnie te nie pogaszone zgasi.


 
Dodane : 09/07/2022 10:05 pm
Daro1003
(@daro1003)
Wpisów: 835
Guru Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@xeno to nie wina skryptu ma go w kilku pomieszczeniach i działa ok a mam pomieszczenia gdzie niestety nie zawsze zgasi nie wiem od czego to zależy od sonoff, od wersji AFE T0, od rutera, od błędów w komunikacji ETHM - Domoticz gdzieś na pewno jest przyczyna.


 
Dodane : 09/07/2022 10:30 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Błędy w logach ETHM nie wróżą nigdy nic dobrego i tego bym się czepiał , mam całą komunikację zrobioną na czujnikach podłączonych do  ESP z MCP23017  firmaware AFE i wszystko działa jak należy. Przekombinowany system gdzie moduł satela wali błędami , potem Blockly i konwersja i dopiero skrypty dzVents utrudnia znalezienie przyczyny , ale warto sprawdzić historię tych PIR po konwersji .

Propozycja @xeno z drugim skryptem nie rozwiąże problemu, ale go zminimalizuje. Ja bym jednak te kłopotliwe miejsca przerobił i nawet na wemos i wtedy będzie jasne 


 
Dodane : 09/07/2022 10:39 pm
Daro1003
(@daro1003)
Wpisów: 835
Guru Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ok czyli @isom widzisz sens przeróbki więc tak to ogarnę z integry przerzuce wejście na wyjście a z racji że mam wolne wyjścia to mnie to nic nie kosztuje do wemosa zapne 4 wejścia i ogarnę to na AFE T4 już bez bloków z konwersją.

Temat jest na elektrodzie i twórca plugini do integracji miał coś działać ale widzę czasu ma brak więc przerobie to. 

Zastanawiam się czy całkiem nie ominąć integry i puścić masę z czujki na wemosa.


 
Dodane : 09/07/2022 10:58 pm
Udostępnij: