Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Sonoff SNZB-01 - kilka akcji w blockly

2 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
1,655 Wyświetleń
(@bartek_f)
Wpisów: 95
Pomocny Donator 2K21
Autor tematu
 

Za mało jeszcze wiem o mqtt więc pytam, bo sam nijak nie umiem dojść do sedna. Sonoff SNZB-01 (włącznik mono) wysyłać może sygnał action: "click", "double" i "long". Pytanie teraz jak to skonfigurować w domoticzu, żebym mógł "click"-em uruchamiać np scenę, a "double"-m albo "long"-iem uruchamiać kolejną scenę wyłączającą poprzednią. Jak ustawiam jako On/Off, to wiadome, że działa tylko w jedną stronę, jak ustawiam Selector, to mam do wyboru poziom, ale to chyba nie o to chodzi. Czy te sceny da się w blockly ogarnąć, czy będę musiał mieć jakieś skrypty? @Isom pisał mi kiedyś, że da się to spokojnie ogarnąć, ale nie bardzo wiem gdzie w tych kolorowych elementach wpisać akcję dla mqtt.

 
Dodane : 26/07/2021 2:52 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5113
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@bartek_f po pierwsze konfigurujesz tego sonoff jako selektor i na podstawie poziomu selektora możesz wyzwolić dowolnego json , uruchomić wewnętrzny skrypt , lub po prostu ułożyć w blockly zależności dowolnych przełączników, grup czy scen od  poziomów tego selektora.

Przykładowy opis masz w tym temacie https://www.smartnydom.pl/forum/domoticz-reguly/xiaomi-aqara-cube-tap_twice-w-domoticz-co-robie-nie-tak-problem-ze-skryptem-domoticz-blockly/

Jeżeli masz już gotowe sceny to możesz zamiast układać blockly wstawić odpowiedni json bezpośrednio w oknie poziomu selektora  tak jak widać poniżej .

1

 Jak selektor ustawi się na ikonę tortu to ma się wykonać scena z idx 2 .

Nie bardzo wiem po co jakieś akcje dla mqtt ? 

 
Dodane : 26/07/2021 8:56 pm
Udostępnij: