CC2531 Zigbee2MQTT ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Zigbee2MQTT CC2531 Zigbee2MQTT jako bramka Toya

3 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,628 Wyświetleń
(@sawpel)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

Jestem totalnie na samym początku automatyzacji, dodaję sobie różne urządzenia do dedykowanych aplikacji, a je dołączam do Google assistant. Doszedłem do momentu gdzie kupiłem urządzenie działające na Zigbee. Potrzebuję bramki. Myśląc mocno przyszłościowo, stwierdziłem, że może niewarto kupować dedykowanej bramki (Toya), tylko kupię CC2531 z Zigbee2MQTT i posłuży mi jako bramka do wielu producentów, a potem pewnie postawię sobie na malince serwer by zacząć bawić się home assistant. Moje głównie pytanie, czy ja dobrze rozumiem, że CC2531 będzie w stanie samo działać jako bramka dla dedykowanej aplikacji Toya? Czy dedykowanej aplikacji jakiegokolwiek innego producenta, np. lampy Ikei przechwycę aplikacją Ikei nie posiadając Ikewoej bramki, lub gdy podłączę urządzenie jeszcze innego producenta? Dobrze ja to wszystko zrozumiałem?

 
Dodane : 15/08/2021 1:28 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@sawpel odpowiedz na twoje główne pytanie brzmi, cc2531 nie będzie działać jako samodzielna bramka i nie zobaczysz urządzeń Tuya w dedykowanej aplikacji.

CC2531 + serwer zigbee2mqtt umożliwia połączenie z urządzeniami różnych producentów wspieranymi przez zigbee2mqqt i dodanie tych urządzeń do serwera automatyki domowej np HA , Domoticz.

 
Dodane : 15/08/2021 9:15 pm
(@sawpel)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

@isom Dziękuję!

 
Dodane : 15/08/2021 10:22 pm
Udostępnij: