Powiadomienia
Wyczyść wszystko

ESP8266/ESP8285 Resetowanie połączenia WiFi

4 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,198 Wyświetleń
Wpisów: 2
Autor tematu
(@grzegorzslabik)
Nowy
Dołączył: 2 lata temu

Zakupiłem jakiś czas temu sonoff basic do którego dodałem czujnik DHT22 i wgrałem softa T2 oczywiście esp8285 - było to jakieś rok temu. Wszystko działało poprawnie (odczyt temperatury i wilgotności, jak i sam switch), ale od jakiegoś czasu (3 miesiące) jak temp. spadnie poniżej 20 stopni całe urządzenie w chwili wysyłania danych resetuję się, albo resetuje tylko połączenie z WIFI (dioda od połączenie miga, pingi do urządzenie giną na chwilę. Czas wysyłania danych mam ustawiony co minute i co minutę jest ten RESET i dane nie dochodzą. Jak zmienię interwał wysyłania danych na 30 sekund to reset następuje co 30 sekund. Jak temperatura mierzona wzrośnie powyżej 20 stopni celcjusza wszystko wraca do normy. Identyczne zachowanie mam z T6 (jeden czujnik BMP280) na NodeMCU ESP-12E. Wgrałem najnowszy soft, niestety sytuacja nadal występuje. Ktoś miał podobny problem???

3 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3883
Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

Hey, możesz podać konkretną wersje T2 x wersja Domoticz czy nie?

Czy na tym NodeMCU używasz tego samego DH22 z Sonoffa?

Nie słyszałem o takim problemie jeszcze, wygląda ta że przy pomiarze temperatury urządzenie się resetuje - możesz sprawdzić z innym DH22 czy ten problem występuje?

Odpowiedz
Wpisów: 2
Autor tematu
(@grzegorzslabik)
Nowy
Dołączył: 2 lata temu

Na NodeMCU mam BMP280 tylko ten czujnik, wersje T6-3.0.2 ESP8266/1Mb,  a na sonoff basic DHT22 T2-3.0.2 ESP8285/1Mb. Na wcześniejszej wersji (nie pamiętam której) też tak było.

Na jednym urządzeniu dht22 a na drugim NodeMCU BMP280 i ten sam efekt. Na razie nie mam jak spróbować innego DHT22 ( muszę zakupić), aczkolwiek na układzie z BMP280 to samo. Zastanawiam sie czy może mój router coś nie świruje i zrywa połączenie...? Postaram sie jutro to sprawdzić (podmienię router na inny).

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3883
Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

dobrze rozumiem ze na nodeMCU masz BMP280 i zachowuje sie tak samo jak sonoffie  z DHT22?

jesli tak to dziwne i nie szukałbym wtedy problemu z samymi czujnikami

masz w konfiguracji sieci w AFE ustawione stale IP czy DHCP?

Podeslij moze screeny konfiguracji: 

- siec, czujnik, mqtt, domoticz co tam masz

 

 

Odpowiedz
Udostępnij: