Powiadomienia
Wyczyść wszystko

HPMA115S0 pokazuje 0

14 Wpisów
3 Użytkownicy
1 Likes
962 Wyświetleń
lukas121
Wpisów: 544
Zasłużony dla Forum Donator 2K19
(@lukas121)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

Tak ma być jak napisał @adrian i tak jest domyślnie w sofcie. Nie wiem skąd takie ustawienia. Może przywróć AFE do ustawień początkowych bo masz coś namotane z gpio i mogą nie działać ci inne czujniki.

Odpowiedz
3 Odpowiedzi
Donator 2K20
(@leszekb)
Dołączył: 4 lata temu

Kontrybutor
Wpisów: 43

@lukas121

Rzeczywiście zmieniałem te dwa parametry na początku idąc krok po kroku z opisem konfiguracji stacji w artykule. Nawet wczoraj w nocy to czytałem i jest tam 12 I 14. Ale super jest nadzieja ze ruszy choć sprawdzę dopiero za kilka godzin po pracy. 

Odpowiedz
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3982

@leszekb

AFE Firmware nie jest pisany pod konkretny sprzęt - jest generyczne. Artykuł. który czytasz to opis konfiguracji AFE T6 na ESP8266, własnych konstrukcjach itp. Nie ma w nim nic napisanego o sprzęcie Lukasza.

Jest wersja pre-konfigurowana do stacji Luaksza, której nie trzeba konfigurować (oprócz WiFI, MQTT itp) - wgrywasz i powinna działać. 

Odpowiedz
Donator 2K20
(@leszekb)
Dołączył: 4 lata temu

Kontrybutor
Wpisów: 43

@adrian

Jest sukces, po raz kolejny mi pomogliście na drodze odkrywania IoT. Bardzo dziękuję.

Problemy były dwa, oczywiście złe UART GPIO, powinno być domyślne dla stacji lukas121 czyli tx-1, rx-3. I jeszcze był problem z kabelkiem łączącym czujnik pyłków z modułem stacji ale mam dwie stacje więc jeden komplet zadziałał a jutro sobie kabelek pomierzę.

Odpowiedz
Strona 2 / 2
Udostępnij: