Asystent AI
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

ESP8266 MCU - mało responsywny serwer http

5 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
1,201 Wyświetleń
Wpisów: 125
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@jacekkaczmarczyk)
Pomocny
Dołączył: 5 lat temu
[#3101]

Mam problem z dostaniem się do ESP8266:

esp podpięte do wifi, adres znany, przydzielony odpowiada na ping, telnet 80. 

Jak łączę się via lokalną sieć wygląda jak zawsze, działa etc. 

czasami zaglądam natomiast przez VPN na maszynę w tej sieci, z której chcę się dobić do tego esp. Tutaj dzieją się cuda: ESP8266 odpowiada na ping, telnet i inne metody sprawdzenia, jednak zamula www. Curl dostaje empty respons (nie timeout czy refused), links/elinks czasem działa czasem nie. Jak robię sobie standardowo redirecta --dport 80 hosta_vpn na esp8266:80 to tez raz się ładuje raz nie ładuje, a jak się ładuje to  jakby bez styli i obrazów. 

 

curl 192.168.68.124
curl: (52) Empty reply from server

pingi dobre

PING 192.168.68.124 (192.168.68.124) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 192.168.68.124: icmp_seq=1 ttl=128 time=10.1 ms
64 bytes from 192.168.68.124: icmp_seq=2 ttl=128 time=14.9 ms

później nagle znika, nie ma go w sieci i znowu jest jakby się restartował. Zauważyłem, że zużycie ram około 80%

nie mam do niego fizycznie dostępu, ale może coś podpowiecie? 

 

ps w trakcie pisania przyszła mi myśli - w mqqt jest wpisany ip, który w tej sieci nie istnieje @adrian znasz temat z mojego posta mqtt host. Może esp próbuje się z nim połączyć i nie może, są timeouty, połączenia oczekują zamulają całość - dochodzi do samoczynnego restartu ?

 

właśnie ten mqtt ip próbuję zmieniać zdalnie 🙂

 

pi@home:~ $ curl -v 192.168.68.124
* Trying 192.168.68.124:80...
* Connected to 192.168.68.124 (192.168.68.124) port 80 (#0)
> GET / HTTP/1.1
> Host: 192.168.68.124
> User-Agent: curl/7.74.0
> Accept: */*
>

 

i cisza...

Typ AFE Firmware
Wersja
3.5
Sprzęt
ESP8266

4 Odpowiedzi
Wpisów: 125
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@jacekkaczmarczyk)
Pomocny
Dołączył: 5 lat temu

1/ Możliwe, że po lokalu też zamula. 

2/ Robię takie rzeczy z vpn i dostępem zdalnym na T1 i tam nie ma żadnego problemu

Wydaje mi się, że to problem wydajności przy T4 - 7-8 przekaźników ustawionych w urządzeniu


Odpowiedz
adrian
Wpisów: 4083
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 12 lat temu

Brak dostępu do MQTT zamulał kiedyś AFE ale było to rozwiązywalne w wersji 3 gdzie przechodziłem na na innego klienta MQTT Brokera, raczej nie powinno być tutaj problemu, ale warte do sprawdzenia przeze mnie w wersji 3.5

Takie zamulenie jest bardzo prawdopodobne z brakującą pamięcią. Kilka miesięcy pracowałem nad migracją T4 do wersji 3 ze względu na brak pamięci, ale wypuszczając było dość dobrze już zrobione: 80% zajętej pamięci w AFE jest okay. Więcej niż 9x% będzie problemem

https://github.com/tschaban/AFE-Firmware/issues/841

Kiedyś już coś było zaraportowane z problemem z AFE przez VPN muszę poszukać na forum

Nie zajrzę do tego wcześniej niż w przyszłym tygodniu (nie mam mnie w polsze i nie mam zabawek ze sobą)

pzdr. - dzięki za zgłaszanie tego


Odpowiedz
Wpisów: 125
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@jacekkaczmarczyk)
Pomocny
Dołączył: 5 lat temu

Spoko, ja raczej wykluczam, że to problem VPNa, dostaję się do wielu T1 przez vpn i nie ma żadnych problemów. 

Jako rozwiązane doraźne, jest coś w configu czego mogę się pozbyć, aby ograniczyć zużycie? używam tylko mqtt, http mam wyłączone, liczba przekaźników ustawiona na tyle na ile potrzeba. 


Odpowiedz
adrian
Wpisów: 4083
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 12 lat temu

miałem na myśli T4+VPN=Problem bo T4-VPN=Nie mam problemu


Odpowiedz
Udostępnij: