Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] AFE T-4 ale z dodaną obsługą mcp23017

12 Wpisów
3 Użytkownicy
4 Likes
1,012 Wyświetleń
isom
Wpisów: 5084
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian pierwsze dwie linijki to dokładnie tak jak przetłumaczyłeś  czyli włączony podaje masę albo włączony podaje 3V.

To czego nie rozumiesz jest w AFE chciałem być nadgorliwy, a wytłumaczyłem to w linijce niżej - chodzi o pamięć stanu przy restarcie modułu.

MAX 31855 ma lepszą rozdzielczość i większy zakres temp , ja mam oba więc możemy robić na dowolnej wersji 

Ding Dong to opcja gdzie przycisk działa jak bistabilny, ale nie trzyma do zmiany stanu tylko przez ustawiany czas .

Ponieważ uważam że soft może być wgrany do dowolnego modułu i wcale nie musi pracować z expanderem to taka opcja pozwala np wysterować inny moduł ze zwykłym przekaźnikiem przez najprostszą regułę (Jeśli  przycisk On to relay On ) 

Dzwonek bezprzewodowy z regulowanym czasem dzwonienia dla mniej zaawansowanych . Jak uważasz to za fanaberię to można tego nie robić 

 

2 Odpowiedzi
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

@isom ok - wszystko teraz rozumiem

Przy okazji zrobiłem pierwsze "dwie linijki" w najnowszym T0 (wyzwalanie HIGH lub LOW). Ten kod oczywiście przeniosę do każdej kolejnej wersji AFE

Wersja: AFE T0-2.3.0.B1 - jakbyś kiedyś miał chwilę. Tę wersję testuje - ona zawiera kilka zmian i poprawnionych błędów w 2.3.0 np. automatyczne wyjście z panelu konfiguracyjnego

Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
(@krzysztofch)
Dołączył: 6 lat temu

Ekspert
Wpisów: 490

@adrian witaj. Ostatnio pochlonely mnie przygotowania listw z przekaznikami  ktore to maja po 6 przekaznikow. Przygotowuje je kilka. One akurat bede sterowane stanem hight , ale dobrze by bylo dla innych tez sterowac low. Bo takie tez sa goyowe plytki z przekaznikami  

Mysle ze te listwy niedlugo skoncze i tak sie zastanawiam co robic dalej. Jestem zadowolony z poprzedniej wersji gdzie dodales wiecej przekaznikow i wlacznikow . Daje mi to juz wieksze mozliwosci. 

Tymbardziej ze mozna tam dodac ds18b20. 

Ale tam sa pewne ograniczenia. Co prawda dziala mi to na przyciskach typu mono stable ale na przyciskach typu bistabilne to juz nie zabardzo poniewaz nie wszystkie pozostale gpio zachowuja sie stabilnie dla esp  

Ci prawda moge niektore uzyc jako bi stabilne ale musialbym mieszac w jednym esp te ktore nie da rady uzyc jako bi stabilne uzywam jako mono stabilne. A lepiej by bylo zachowac ten sam standart dla wszystkich przyciskow w jednym esp  albo mono albo bi stabilne  

A niekiedy potrzebowakbym te bi stabilne

wiem ze moze byc z tym problem i poczekam na ta wersje i tez ja chetnie potestuje. 

Co do xpandetow mam oba. Ale mysle ze te czarne daja wieksze mozliwosci. 

 

 

 

isom
Wpisów: 5084
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian firmware T0 B1 bardzo elegancko działa 😊 . Super jest ta zmiana wyzwalania przekaźnika . Wdrażaj to do pozostałych wersji , Ta wersja jest dla mnie skończona i nic jej nie brakuje.

adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

Cześć, wczoraj uruchomiłem AFE z obsługą MCP23017

  • na razie udało mi się uruchomić diodę systemowa oraz przekaźniki
  • zamierzam dodać teraz wszystkie LEDy i przyciski, czyli takie AFE T0 w 100% działające przez MCP

Jak to będzie to wypuszczę Wam do zabawy.

To co się zastanawiam to ile takich expanderów umożliwić, żeby ESP nie uklęknął. Pomyślałem 3 sztuki, bo taką adresację umożliwia większośc MCP. To umożliwi podłączenie do 48 elementów np. 48 przekaźników - nie wiem, jak to będzie działać z taką ilością np, przekaźników

Widziałem też moduły MCP, które dają adresacje do 9 MCP na jednym IIC co dałoby, 144 elementy - czyli np.: do jednego ESP podpięte 144 przekaźników. Pisząc to, jakoś trudno wyobrazić mi sobie, że takie "biedne" ESP to udźwignie. 

Co myślicie

 

  

 

 

isom
Wpisów: 5084
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian Ja myślę, że pierwsza myśl najlepsza i 3 szt w zupełności wystarczą , w teorii esp może obsłużyć do 8 ekspanderów , ale będzie lipa jak zawiśnie  i 126 kanałów przestanie działać. Osobiście pewnie nigdy nie wykorzystam więcej niż 1 ekspander , ale niech wypowiedzą się też inni. 

Po za tym trzeba brać pod uwagę ilość kodu i jeżeli ma to działać z łaski przy nawet 3 ekspanderach , to lepiej dobrze z jednym.

Strona 2 / 2
Udostępnij: