Asystent AI
Sterownik do rekupe...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sterownik do rekuperatora przez KNX

2 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
3,132 Wyświetleń
 pucu
(@pucu)
Wpisów: 26
Praktykant Donator 2K18
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#1369]

witam,

zakupiłem sterownik do rekuperatora (zehnder comfoconnect knx c),  który ma wyjście na KNX i powiem szczerze że nie wiem co dalej... znalazłem jakieś centrale/routery KNX ale ceny kosmiczne... :/

zależało mi na tym aby wpiąć sobie rekuperator w openhub lub domoticz a widziałem że tam coś jest o KNX więc bez zastanowienia kupiłem sterownik (wiem mój błąd :/)

no i teraz pytanie do czego to podłączyć aby można było wykryć urządzenie w openhub i nim sterować no i przy okazji nie wydać miesięcznej pensji ...


 
Dodane : 19/12/2019 3:22 pm
(@slawek)
Wpisów: 1
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Czesc

Tzn wydaje mi sie ze w najprostszy sposob zrobisz to tak ze kupisz sobie gdzies na allegro, lub w sieci interfejs po USB lub po IP do sieci KNX, nastepnie za pomoca jakiejs wersji ETS lite skonfigurujesz sobie swoja sterownik, i w ostatnim kroku skonfigurujesz sobie OpenHaba do komunikacji do komunikacji po KNX, No i na koniec chyba zapomnialem o tym ze potrzebujesz jakiegos zasliacza do sieci KNX, mysle ze na ebayu zasilacz + interfejs usb/lub ip do knxa kupisz w rozsadnej cenie.

Pozdr. Slawek


 
Dodane : 21/02/2020 12:14 am
Udostępnij: