Sterowanie taśmami ...
 
Notifications
Clear all

Sterowanie taśmami LED z pilota i przez Wi-Fi  

  RSS
relains
(@relains)
Nowy

Dzień dobry,

Chciałbym prosić Państwa o poradę, gdyż sam jestem dość zielony w temacie, a elektryk, który będzie prowadził instalację elektryczną o automatyce domowej nie ma pojęcia w ogóle.

W salonie u siebie w mieszkaniu chciałbym zamontować ok. 10m taśmę LED pod sufitem. Z tego co mi wiadomo to najdłuższe moduły mają po 5m. Szukam rozwiązania, które spełni następujące założenia:
1. Nie zależy mi na diodach RGBW, natomiast chciałbym mieć diody ściemniane w dwóch barwach, ciepłej oraz zimnej.
2. Chciałbym zasilić obie listy z jednego zasilacza.
3. Sterownik powinien obsługiwać jednocześnie dwie taśmy LED oraz:
a) Umożliwić sterowanie za pomocą pilota bezprzewodowego np.: RF 433Mhz.
b) Umożliwić sterowanie za pomocą Wi-Fi przez aplikację w telefonie, przez asystenta głosowego oraz ewentualnie za pomocą oprogramowania automatyki domowej jak np.: OpenHab, Home Assistant, Domoticz.

Jeśli jest możliwość stworzenia takiego zestawu to proszę o podpowiedzi bo mnie się do tej pory nie udało. Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam
Rafał Stępień

Cytuj
Dodane : 14/05/2019 8:16 am
edass
(@edass)
Stażysta

Cześć

Nie wszystkie Twoje wymagania są łatwe do spełnienia ale sprawdź rozwiązanie Nexteca :

Ściemniacz do taśm diodowych LED jednokolorowych dotykowy (RF) 25A, nr.katalogowy: DIMMER TOUCH RF 25A 6846 5908293916846 NEXTEC

Wiem , że kiedyś można było dokupić bramkę WiFi ale musisz poszukać czy do tej wersji też. Ewentualnie trzeba sprawdzić czy można skopiować tego pilota do Broadlinka RM PRO+.

BTW 

Taśmy są zazwyczaj w odcinkach 5m ale można je połączyć aby otrzymać dłuższy odcinek albo można je zasilić równolegle z jednego zasilacza o odpowiednio dużej mocy (proponuje przyjąć dodatkowo 20% zapas). 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 14/05/2019 8:36 pm
Udostępnij: