Asystent AI
SonOff z PIR - Czuj...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

SonOff z PIR - Czujnik ruchu

93 Wpisów
9 Użytkownicy
3 Reactions
30.1 K Wyświetleń
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@booster podłącz ten PIR przez transoptor , tak jak na schemacie tu    https://www.smartnydom.pl/forum/ogolne-tematy-dotyczace-inteligentnych-budynkow/lampa-zewnetrzna-z-sonoff-pir/paged/2/


 
Dodane : 27/07/2018 7:39 am
adrian zareagował
(@booster)
Wpisów: 234
Weteran
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@isom, dzięki! to mam trochę tych PIR już 😀 no ale nic, na pewno się nie zmarnują 😉 Jutro idę na zakupy i dam znać.


 
Dodane : 27/07/2018 9:40 am
(@l3m4r)
Wpisów: 183
Weteran Donator 2K21 Donator 2K18
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
Dodane przez: Booster

@Marcin L, i jak z  AM312 ??

Kurcze, panowie głupio mi strasznie, ale jakoś w tym upale nie che mi się dłubać przy czymś, co mogę robić jesienią ... 

A jednocześnie (i sorry za OT) zacząłem zasuwać quadami (latanie fpv) i dłubię głównie przy tym, bo tam co kret, to zabawa z lutowaniem i odbudową drona. Na razie 2 quady 3" DemonRC Legit i 5" rama Martian II (220mm), i to ostatnie ma moc.

Filmik to kwintesencja freestyle, ja jestem jeszcze na etapie utrzymywania się w powietrzu i prostych ewolucji, ale to hobby wkręca niesamowicie 🙂  https://www.youtube.com/watch?v=BfO3oUum-hY&list=PLk01jqbCmFyZgK42eaKCTatAiJ7nudu6F&t=0s&index=2

A do tego nie dojdę, za stary jestem - https://www.youtube.com/watch?v=Knj_IkgcHOw&list=PLk01jqbCmFyZgK42eaKCTatAiJ7nudu6F&t=0s&index=10

Nagranie z porządnej kamery jak GoPro, a transmisja online FPV do gogli idzie analogowo z obrazem bliższym SVGA/VGA (600-1000 linii w pionie), ale uwierzcie, że to nie przeszkadza i po klku lotach ma się wrażenie szybowania ;-).


 
Dodane : 01/08/2018 6:22 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@g_marcin-l - zupełnie zrozumiałe. Lato i dobra pogoda uruchamiają inne hobby

Jak patrzę w swoją aktywność w kontekście pisania kodu (AFE) to lipiec, sierpień, zarówno w zeszłym, jak i w tym roku - to susza 😉

I mój, wakacyjny OT 

Rower elektryczny, który zbudowałem w zeszłym roku od zera

A w tym roku już bardziej zabawa i pojeżawki


 
Dodane : 01/08/2018 9:16 pm
(@l3m4r)
Wpisów: 183
Weteran Donator 2K21 Donator 2K18
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Spoko, to jest konkret, i też jest FPV ;-).

A jak pedałujesz, to ładuje dodatkowo akumulatory ?


 
Dodane : 01/08/2018 9:22 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
Dodane przez: Marcin L.

Spoko, to jest konkret, i też jest FPV ;-).

A jak pedałujesz, to ładuje dodatkowo akumulatory ?

jak zjeżdżam z górki to ładuje - pedałując też - teoretycznie, ale ciężko jest pedałować 50kg rower. Nie psujmy tego wątku już 😉 tutaj jest miejsce na różne OT.

. Pozdrawiam


 
Dodane : 01/08/2018 9:27 pm
(@l3m4r)
Wpisów: 183
Weteran Donator 2K21 Donator 2K18
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Wracając do tematu automation (choć bez PIR), RPi w roli serwera autmation z kartą SanDisk sprawuje sie świetnie, są pomieszczenia gdzie od miesięcy nie dotykałem właczników od lamp, ale kłopoty bywają, i nie wiem jak jest z tym w Twoim firmware, ale sonoffy są bardzo wrażliwe na problemy z WiFi. Opierając się na automatyce z komunikacją bezprzewodową trzeba mieć świadomość, że sieć WiFi musi być sprawna w prawie 100%. W Tasmota FW jeśli nie ma wifi i sonof nie może stabilnego połączeni z MQTT nawiązać dzieją się cuda :-), np. cyklicznie przełącza stan przekaźnika, co jest bardzo uciążliwe.

Wiecie, że żon się nie prowokuje niedziałajacą automatyką :-), ale pewnego razu powiedziała, że lampy w salonie drugi dzień się przełączają. A to ... router się zawieszał po kilka godzi. No to teraz teraz mam podwójne AP Unifi (Ubiquiti), żeby nie ryzykować :-). Unifi swoje kosztuje (200-250 za AP), ale tak dopracowanego hardware i software jeszcze nie widziałem.

(i nie kontynuuję OT :-))


 
Dodane : 02/08/2018 9:48 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Mam świadomość , że wprowadzam bałagan , bo to powinno być w innym dziale napisane, ale receptą na stabilną sieć masz wtedy , gdy masz tak zwanego UPS , lub zasilacz awaryjny , do którego podłączony  jest  router i serwer . Ja mieszkam na wsi gdzie często zdarza się krótki zanik prądu , serwer RBPI + Dysk SSD + Router + Lodówka + pare innych ważnych urządzeń działa na zasilaczu z aku 120 ah i mam stabilnie działający system. Pozdrawiam


 
Dodane : 02/08/2018 10:10 am
(@l3m4r)
Wpisów: 183
Weteran Donator 2K21 Donator 2K18
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Zaraz nas Adrian pogoni :-),

Nie, nie jest receptą, po prostu jeszcze Ci się routre nie zawiesił :-), to tylko mitygacja kolejnego ryzyka - UPS mam od początku mieszkania w domu :-), cała infrastruktura audio/video/net/wifi/NAS/kocioł CO/pompy CO i wody są na UPS, RPi z home automation też :-). Dysk NAS chodzi mi bez restartu po 1-2 lata, mimo, że na wsi prąd wyłączają :-). Mam na myśli to, zwis routera, lub dowolnego innego urządzania sieciowego zawsze mozę sie zdarzyć, i "migotanie" świateł czy dowolny efekt uboczny jest konsekwencją wprowdzenia tak relatywnie niepewnej komunikacji jak bezprzewodowa do dość kluczowych "systemów" jak sterowanie oświetleniem w domu, które jeszcze do niedawna zwykłego włącznika potrzebowały. WIFI jest łatwe do sparaliżowania, mogę sobie wypobrazić, że ktoś Ci robi "psikusa" i paraliżje dom zakłocając WIFI, bo sobie go w połowie bezprzewodowym zrobiłeś. Inna sprawa, że taki sam efekt to "siekiera w skrzynkę z prądem" :-).

Sygnalizuję tylko, żeby mieć tego świadomość, i nawet to o czym piszesz czasem nie wystaczy. Jest wygoda, ale i ryzyko, które trzeba rozumieć. Wyobraź sobie, że jesteś na wyjeździe za granicą na 2 tygodnie i pada router albo RPi do automation, niczego nie możesz zrobić zdalnie, tylko Ty znasz konfigurację (powiedzmy, że dotyczy to tylko routera, a nie serwera automation, który konfigurowałeś/rozwijałeś etapami przez 2 lata). Kto przyjedzie do Twojej rodziny i da radę naprawić "światło" ? Wg mnie duże ryzyko, że nikt poza autorem. Po prostu projektując trzeba to mądrze zrobić nie opierając więcej niż 30% kluczowych systemów na urządzeniach sieciowych, bo kto ma w domu 2 routery w klastrze active-active 🙂 ?

Jeśli mamy tego świadomość to spoko.


 
Dodane : 02/08/2018 10:46 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Puki co nie stworzyliśmy działu Wszystko o Wszystkim , więc chyba adrian nas nie wyrzuci poza margines tego forum.

Ciekawe są te twoje spostrzeżenia i być może mają dużo wspólnego z rzeczywistością , której ja nie doświadczyłem , mam system w wiekszości oparty na przewodach , tam gdzie już nie dało rady mam wifi , ale skutków ubocznych tego nie zauważyłem.

Co do ewentualnych awarii i ich napraw , to albo decydujemy że płacimy słono za coś co zrobi to samo i będzie teoretycznie do odtworzenia przez serwisanta i tu mysle o np GIRA , która jest kosmicznie droga, jakieś FIBARO , zalane moduły bez mozliwości serwisu, Lub inwencja własna i cały ciąg konsekwencji z tym związanych.

Mając świadomość wybieram to ostatnie , starając sie nie robić rozwiązań , których nie można obsłużyć ręcznie , lub przez SMS jeżeli zawiedzie sieć .  

A tak na koniec napiszę coś co zabrzmi może banalnie , ale nic mi nie zastąpi automatyki rolet , które zamykają sie jak jest ostre słońce a uchylają się w 20% jak wracam do domu , a ja mogę je otworzyć w dowolnym czasie . 

Albo żyjemy w domu z tradycyjną instalacją i wracamy do piekarnika, albo mamy coś co na ten piekarnik zminimalizuje .

Bardzo miło się z Tobą polemizuje więc zapraszam do dalszego ciagu


 
Dodane : 02/08/2018 11:16 am
adrian zareagował
(@l3m4r)
Wpisów: 183
Weteran Donator 2K21 Donator 2K18
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dzięki, wzajemnie - z tym, że nie polemizujemy :-).

Ja już miałem kilka takich sytuacji, a tylko 3 punkty w pomieszczeniu miały pikawkę. A rolety tak, cały czas się zbieram, żeby je podpiąć, mam na wpół zrobione, tj. włączniki w ścianach sterują 12V przez przekaźniki do silników w kasetach rolet. Teraz tylko RPi z GPIO, aby tym przez HA modułem przekaźnikowym sterować. 


 
Dodane : 02/08/2018 3:20 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ok wymieniamy poglądy !! Raz jeszcze pozdrawiam Kolegę 


 
Dodane : 02/08/2018 8:31 pm
(@maras)
Wpisów: 197
Weteran Donator 2K22 Donator 2K19
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Jakie macie reguły na PIR i oświetlenie. Mam ustawione włączanie w przypadku wykrycia ruchu przy LUX=0, ale denerwuje mnie to że muszę wyłączyć ręcznie swiatło. Z drugiej strony ustawienie czasu czasami powoduje, że gaśnie mi światło kiedy jestem w pokoju, ale nie ruszam się na tyle żeby czujka to wykryła.


 
Dodane : 15/09/2019 8:21 pm
Strona 5 / 5
Udostępnij: