Pytanie o niestanda...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Problem Pytanie o niestandardowe podłączenie włącznika światła ZigBee

4 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Likes
144 Wyświetleń
(@k1alek1)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

Witam po raz pierwszy,

mam pytanie o możliwość podłączenia włącznika światła firmy Aubess na ZigBee 3.0 o takiej konfiguracji jak na załączonym zdjęciu

Screenshot 1

 do mojej domowej instalacji. Niestety instalacja nie daje możliwości prostego podłączenia zgodnie z instrukcją. A dokładniej: W gniazdku przełącznika na ścianie mam tylko 3 kable (standardowo: brązowy, niebieski, żółto/zielony) a włącznik po prostu styka brązowy z niebieskim co powoduje włączenie światła. 

No i moje pytanie: jak za pomocą w/w SmartSwitcha zrobić żeby to działało i miało też stały prąd aby łączyć się z Gatewayem? Jeśli ktoś mógł by to opisać lub rozrysować to był bym niesamowicie wdzięczny.

 
Dodane : 03/12/2023 11:44 am
Mariusz
(@mariusz-2)
Wpisów: 226
Weteran Donator 2K23
 

Dodane przez: @k1alek1

Niestety instalacja nie daje możliwości prostego podłączenia zgodnie z instrukcją

Skoro kupiłeś urządzenie które wymaga podłączenia N a jego nie masz w puszcze łączeniowej to istotnie jest to trudniejsze (dlaczego  nie kupiłeś wersji bez N ?). Teraz wypada "poszukać" skąd można tą brakującą N dociągnąć (może z gniazda obok ?). Na tym i innych forach temat wałkowany poszukaj bo są rozwiązania. Generalnie jeśli nie masz w puszcze "nadmiarowego przewodu", którym można tą N dociągnąć lub nie ma obok gniazda to większych szans na podłączenie tego modułu nie ma.

 
Dodane : 03/12/2023 2:10 pm
k1alek1 reacted
(@k1alek1)
Wpisów: 2
Świeżak
Autor tematu
 

@mariusz-2 

Urządzenie zostało mi z innej instalacji gdzie nie zmieściło się do puszki i chciałem je wykorzystać inaczej, ale podsunąłeś mi pomysł na poszukanie innego N z pobliskich gniazdek. Rozumiem to tak: brązowy kabel z obecnego gniazdka idzie do L-in, niebieski do L-Out a znaleziony gdzie indziej N idzie do N-in S1 i S2 podłączam do włącznika jako wł-wył. Dobrze rozumuje?

 
Dodane : 04/12/2023 4:52 pm
Mariusz
(@mariusz-2)
Wpisów: 226
Weteran Donator 2K23
 

@k1alek1 Tak, to będzie ok, jeśli Twój brązowy to stała faza. N znaleziony do N-in.

 
Dodane : 04/12/2023 5:16 pm
Udostępnij: