Shelly 1 do silnika...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Shelly Shelly 1 do silnika bramy Moto 600

43 Wpisów
3 Użytkownicy
2 Likes
1,506 Wyświetleń
(@pawelbaran)
Wpisów: 20
Praktykant
Autor tematu
 

Pod napięciem 230V po podłączeniu pod sterownik przełącznika, tak samo jest w trybie offline. Niby takie proste A jednak nie. Co by nie było pilot dziala  tylko chwilę.

 
 
Dodane : 19/02/2023 12:11 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5086
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Jak coś wcześniej działało to najlepiej przywrócić pierwotny stan i sprawdzić czy dalej działa poprawnie, potem sprawdzić samo shelly podłączając do zasilania bez podpinania do sterownika.

Shelly jest takim samym przyciskiem jak ten na ścianie, tylko wymaga zasilania, jak będzie działało na stole tak że przekaźnik będzie się załączał na 1 sek , to jego podłączenie pod te same zaciski co fizyczny przycisk nie ma prawa spowodować nieprawidłowej pracy sterownika. 

Moje podejście i kolejność :

1 Odłączyć shelly i połaczyć jak było wcześniej , sprawdzić czy wszystko działa 

2 Jak sterownik, pilot i przycisk na ścianie działa, to sprawdzić i zaprogramować shelly , najlepiej podłączyć do zacisków I i O jakiś miernik albo nawet zwykłą żarówkę i sprawdzić czy zaświeca się tylko na sekundę.

3 Jak wszystko jest ok , podłączyć zasilanie do shelly przy sterowniku bramy i sprawdzić czy działa w aplikacji ( zasięg sieci wifi będzie inny niż na stole ) 

4 Jak moduł żyje i można nim sterować , podłaczyć wyjscie I i O pod te same zaciski co przycisk na ścianie.

 
Dodane : 19/02/2023 5:07 pm
(@pawelbaran)
Wpisów: 20
Praktykant
Autor tematu
 

Podłączyłem na stole i przywróciłem do ustawień fabrycznych i wróciło do stanu początkowego.

Podłączyłem na krótko pod 230V i przycisk podłączyłem do shelly, pilot działał do czasu gdy użyłem przycisk na ścianie, później działał ścienny i aplikacja. Po podłączeniu ściennego bezpośrednio do silnika działał tylko przycisk A shelly w trybie offline.

 
Dodane : 19/02/2023 6:07 pm
Strona 3 / 3
Udostępnij: