Notifications
Clear all

shelly 2.5 + rolety  

  RSS
doctorek78
(@doctorek78)
Nowy

Witam wszystkich

Kupiłem moduł shelly 2.5 i zastosowałem go do rolety. Roleta działa ale mam problem z ustawieniem.

Silnik w rolecie z pewnych powodów nie ma krańcówek i nie ma możliwości ich tam założenia.

Zastosowałem krańcówki , pierwsza wyłącza roletę w momencie dojechania rolety do góry a druga zatrzymuje roletę w momencie dojechania rolety do dołu. Działa to ale jest mały szkopuł jak roleta zatrzyma się w pozycji góra to chciałbym aby mimo naduszenia przycisku w aplikacji "Góra" roleta do góry nie jechała, a w przypadku jak zatrzyma krańcówka dolna to po naciśnięciu przycisku "Dół" ona już na dół nie pojedzie. Krańcówki są podłączone do SW1 i SW2.  Czy one mogą być czymś w rodzaju programowych krańcówek?

Można w jakiś sposób w aplikacji to ustawić?

Cytuj
Dodane : 18/12/2019 1:00 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@doctorek78 nie wiem jakich krańcówek użyłeś, ale znacznie lepiej zrobić tak że krańcówka góra odcina zasilanie pracy w górę i to samo w dół . Dzięki temu będziesz mógł prawidłowo skalibrować pracę rolety w aplikacji . Przy kalibracji soft sprawdza albo zbyt duży pobór prądu albo jego zanik , po tym masz możliwość procentowego otwarcia .

OdpowiedzCytuj
Dodane : 18/12/2019 9:01 pm
doctorek78
(@doctorek78)
Nowy

OK przerobiłem elektrycznie instalację i dałem krańcówki na przewody prądowe silnika i teraz działa jak należy, nawet kalibrację zrobił. Teraz osobiście wiem że tak jest lepiej.

Dzięki za odp.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 19/12/2019 11:50 am
Udostępnij: