Sonoff - sterowanie...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sonoff - sterowanie roletami

3 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
6,150 Wyświetleń
maciej
(@maciej)
Nowy
Autor tematu
 

Witajcie,

czy ma ktoś doświadczenia ze sterowaniem roletami z udziałem Sonoffa (+standardowe podwójne przyciski dzwonkowe do rolet) + OpenHab? Szukam sprawdzonego rozwiązania, optymalnie z fizyczną blokadą SPDT.

Początkowo byłem przekonany do użycia Sonoffa Dual. Z tego co wyszukałem dałby on radę, ALE bez możliwości użycia dwóch standardowych, zależnych przycisków ściennych do rolet, tak aby mieć gwarancję braku kolizji ze sterowaniem zdalnym. Czy da radę to jakoś obejść?

Druga myśl to użycie dwóch Sonoffów Basic na każdą roletę. Spotkałem się w sieci z takim rozwiązaniem, także w wersji z fizycznym brakiem możliwości włączenia obu przekaźników. Jeżeli dobrze rozumiem, to żeby mieć taką gwarancję to wyjście jednego przekaźnika musi sterować zasilaniem drugiego - tym samym za każdym razem przy ruchu rolet jeden z Sonoffów jest włączany. Jakoś nie wydaje się to zbyt eleganckim i niezawodnym rozwiązaniem....

W akceptowalnym budżecie (do 100zł na sterowanie 1 rolety po MQTT) są jeszcze sterowniki 4CH Pro (obsłuży dwie rolety) - niestety z tego co widzę tu soft alternatywny (np. Tasmota) nie ma opcji obsługi rolet dla tej wersji oraz nowy sterownik Sonoff 2 CH, do którego też nie wiem jak z softem.

Wpadł mi jeszcze w oko sterownik Electrodragon SPDT, ale gotowego oprogramowania (ESP?) do rolet nie widzę.

Ktoś coś? Z góry dziękuję.

 
Dodane : 08/09/2017 10:17 am
jacek
(@jacek)
Senior
 

Hej. Udało się jakoś okiełznać te rolety?

 
Dodane : 02/05/2018 9:06 pm
Jacek Kaczmarczyk
(@jacekkaczmarczyk)
Profesjonalista
 

Podbijam:) 

 
Dodane : 06/07/2022 11:18 am
Udostępnij: