Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware SONOFF 4ch

2 Wpisów
1 Użytkownicy
0 Likes
140 Wyświetleń
Jacek Kaczmarczyk
(@jacekkaczmarczyk)
Profesjonalista
Autor tematu
 

Robił ktoś sterowanie silnikiem DC, w którym odwrócenie polaryzacji powoduje zmianę kierunku pracy silnika? Mam do rozgryzienia sterowanie 2 silnikami do biurka 24 dc, output poprzedniego sterownika 24v 280 va max. Zasilanie zostawmy, ale jak obsłużyć : 

1/ oryginalny firmware ma schemat DC motora 1 motor per 2 cewki - zrozumiałe. Nie rozumiem dlaczego nie ma obsługi drugiego dc na pozostałej parze cewek. niestety moje biurko ma dwie nogi, więc potrzebuję równocześnie pracę 2 silników. Nie chcę wkładać na 2 cewki 4 silników z uwagi, że tam jest max 10 A per cewka.. 

2/ AFE czy tutaj jakieś rozwiązanie mamy bez skryptowania w jakimś zewnętrznym oprogramowaniu?  czy ograniczenie oryginalnego firmwaru dotyczy hardwaru czy po prostu ich firmware nie obsługuje takiego scenariusza? tam się zworki ustawia na taki tryb pracy. 

Dzięki z góry!

p.s. jakby był tu jakiś sprawny elektronik, który mi powie gdzie na płytce PCB z poprzedniego (zepsutego sterownika) znajdę 24v DC po transformatorze będę wdzięczny. Układ podobny do płytki sonoffa. 

 
Dodane : 14/06/2022 8:14 pm
Jacek Kaczmarczyk
(@jacekkaczmarczyk)
Profesjonalista
Autor tematu
 

Cześć, podbijam temat

 
Dodane : 28/06/2022 2:19 pm
Udostępnij: